Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Дитину дражнять. Що робити?

Кожну людину хоча б раз в житті обзивали або дражнили, частина людей в даній ситуації хоче плакати від образи, а частина дати здачі кривдникові. Поза сумнівом почуття образи і злості в такій ситуації переживають все люди, але головне зуміти за себе постояти. Найбільш неправильні виходи з ситуації, що склалася - це промовчати або побитися. Природно зараз ви запитаєте: як тоді слід вчинити? Але відповісти на дане питання не так легко, адже в кожній окремій ситуації потрібен індивідуальний підхід. Проте є універсальні рекомендації, з якими ми і ознайомимо вас в даній статті.

Перша рекомендація. Історія дражнилок тягнеться здавна, з цієї причини вже давно давним придумані спеціальні вирази, які можна застосувати у відповідь кривдникові. Наприклад: «Хто обзивається, той сам таким і називається». Вам потрібно просто вивчити зі своєю дитиною дані вирази. Крім того слід пояснити дитині, що не можна вимовляти ці вирази, коли плачеш, а краще говорити голосно і дивлячись при цьому в очі кривдникові. Вирази «сам такий» буде не достатньо, так як за ним послідує ще одна жарт.

Друга рекомендація. Найкращий відповідь - це розумний відповідь. Отже, потрібно проявити кмітливість і кмітливість. Вам потрібно разом зі своєю дитиною придумати відповіді на ті дражнилки, якими, в більшості випадків, обзивають малюка.

Найбільш поширене слово-це «дурень». Не зайвим буде згадати казки, наприклад про Івана-дурня. Запропонуйте малюкові сказати кривдникові наступне: «Іван-царевич спочатку дурником був, а потім царевичем став».

Наприклад: у дитини відстовбурчені вуха і його дражнять через це Чебурашкою. Згадайте про те, що Чебурашку любило безліч хлопчиків і дівчаток. Ось і готовий відповідь для дитини: «Виросту і стану знаменитим, як Чебурашка, ще пишатися будеш, що був знайомий зі мною».

Третя рекомендація. У разі, якщо дитячі дражнилки дуже ранять дитини, то потрібно неодмінно підтримати його самооцінку. Так як дитина може вирішити, що якщо його обзивають, то отже він такий і є.

А як відомо, довіру до дорослого може допомогти виробити почуття захищеності. З цієї причини слід по частіше нагадувати дитині, що він у вас найкращий. Адже якщо близькі люди будуть підтримувати його віру в свої сили, то він насправді знайде внутрішню гнучкість і знайде свої методи виходу з важких ситуацій.

Четверта рекомендація. Особливу увагу слід приділити дітям, які мовчать, у відповідь на жарт. Серед дорослих існує думка, що мовчання є хорошим методом захисту. В даному випадку, батьки кажуть: «Просто не звертай увагу, і тоді тебе ніхто не чіпатиме». Але на практиці, в дошкільної середовищі це засіб просто не допомагає. З тієї простої причини, що мовчання добре тільки тоді, коли дитина сповнений байдужості до кривдника.

Якщо кривдник «зчитує інформацію» байдужості, то це його зупиняє. Але дитина не вміє досить володіти почуттями, а з цієї причини мовчання виходить «зі сльозами на очах», що показують кривдникові, що його мета досягнута. Отже, розумніше буде навчити дітей правильних відповідей, але ніяк не мовчання.

П'ята рекомендація. Слід пам'ятати про те, що будь-яка жарт залишає слід, а тому малюк відчуває почуття образи і злість. Дані почуття мають властивість накопичуватися, що в свою чергу приносить шкоди фізичному, а так само психічному здоров'ю дитини.

Тому вкрай важливо давати вихід емоціям, а для цього дитина повинна розповідати мамі або татові про свої проблеми. Постарайтеся, щоб ваше спілкування було наповнене довірою, для цього потрібно розповідати дитині про свої почуття, щоб він брав приклад з вас, і охоче ділився своїми переживаннями. Стати друзями, нехай ваша дитина знає, що він може висловлювати свої почуття і не побоюватися бути відкинутим або покараним. Дитина повинна відчувати, що ви його розумієте і любите. Крім того, можна звернеться за допомогою до психолога і ознайомиться з методами відображення гніву, які підійдуть вашому малюкові.

Шоста рекомендація. Не забувайте про те, що дитина наслідує власним батькам. З цієї причини, якщо перед його очима сором'язливий і невпевнений дорослий, то малюк буде вести себе точно так само. Щоб запобігти цьому, вам доведеться разом з дитиною навчитися впевненому поводженню.

Додати коментар


Захисний код
Оновити