Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Замкнута і похмура дитина

Всім очевидно, що діти є відкритими і допитливими створіннями. Однак, на жаль, не всі. Зустрічаються дітки, для яких спілкування з оточуючими не так вже й комфортно. Для них комфортніше проводити час з самим собою. Витягнути таку дитину з створеного ним свого простору - завдання не з легких. Замкнуте або похмурий дитина, сором'язливий або неговіркий - хто ж він насправді і як з ним поводитися - в цьому слід розібратися.

Важливо розібратися, який же ваша дитина. Визначення сором'язливий дитина можна дати тоді, коли ваш малюк при великому бажанні спілкуватися просто боїться і не вміє цього робити. А ось замкнуте дитина не тільки не вміє і боїться спілкуватися, але до того ж просто не хоче цього робити. Замкнувшись у своєму власному просторі, він може підпустити до себе надто близько тільки найближчих людей (маму, тата, бабусю, дідуся) або домашнього вихованця. Іноді батьки можуть зробити помилкові висновки через зайву замкнутості чада, що він росте справжнім генієм. Його велика обдарованість робить спілкування з однолітками йому нецікавим. В такому випадку психологи б'ють на сполох. Такі діти, часто не розуміючи причин своєї трагедії, глибоко нещасні насправді, не маючи навичок спілкування з однолітками. Тому всі дитячі проблеми переходять і в дорослому житті, створюючи безліч перешкод в міжособистісних комунікативних процесах.

В основному причини замкнутості і похмурості дітей слід шукати в ранньому дитинстві. А якщо бути точним, то в протіканні і успішності завершення вагітності. У недоношених діток, народжених в терміні до 33 тижнів, дуже велика ймовірність вирости людьми, орієнтованими на себе, тобто інтровертами. Причиною цього може бути тривале перебування дитини окремо від мами, так як його поміщають в спеціальний кувез після народження, де він змушений перебувати довгий час. Але не тільки цей факт може впливати на замкнутість і похмурість дітей. Явище це може раптово виникати після хвороби, в результаті втоми чи впливу будь-якої зовнішньої проблеми. У цьому випадку воно тимчасово.

Дуже серйозними причинами виникнення замкнутості і похмурості є зовнішні. Замкнутий і похмурий дитина стає часто через знущання однокласників, які можуть дражнити його за носіння окулярів, повноту, заїкання або інші його недоліки. Для дитини в цьому випадку зручніше створити для себе якусь перешкоду, відгородившись нею від кривдників, ніж щодня захищати себе від нападок однокласників. Дуже серйозні наслідки мають сварки батьків. Дитина на підсвідомому рівні вважає, що сварки між батьками відбуваються через нього. Найкращим рішенням він вибере замкнутися в собі, стати для них менш помітним. Може бути після цього мама і тато помиряться?

Замкнутий і похмурий дитина може стати через нестачу спілкування з іншими дітьми. Це може статися, якщо ваше дитя через хворобу тривалий час не ходить в садок, а сидить вдома з бабусею чи мамою. Дорослі вічно зайняті, тому всі прохання пограти з ним викликають один відповідь: «Пізніше, я зараз зайнята». Спочатку така відповідь викликає розлад, а потім дитина звикає грати сам з собою. Він починає розуміти, що мама чи бабуся не відбирають його іграшки, не ламають їх, як його однолітки в дитячому саду. Для нього така ситуація стає цілком комфортною.

Називати дитину замкнутим і похмурим не варто, попередньо не розібравшись, так чи так це насправді. Батьки-екстраверти, для яких регулярне спілкування з друзями є нормою життя, сприймають явище як катастрофу, якщо їх дитина грає сам з собою, і у нього немає безлічі друзів. Багатьом незрозуміло, як це не любити спілкування з іншими людьми. Не варто представляти інших такими ж, якими ви є. Кожна людина - це особистість зі своїм характером і темпераментом, навіть якщо це ще маленька дитина. Відвідуючи дитячий садок або школу, ваша дитина може визначити дуже вузьке коло однолітків, з яким йому буде найкомфортніше спілкуватися. Але ні в якому разі його не можна називати похмурим і замкнутим. Він може не грати з ними в футбол, але бути прекрасним вболівальником на трибуні, уважно спостерігаючи за їх грою або займаючись при цьому іншим цікавим для нього справою.

У разі, коли дійсно ваша дитина замикається в собі, потрібне термінове втручання. Якщо вчасно не допомогти такій дитині, то згодом його завжди буде боятися незнайомих людей і іншу обстановку. На нього чекає відсутність повноцінного спілкування з оточуючими його людьми, і, як результат цього, повне відкидання. З віком кількість комплексів буде збільшуватися як снігова куля, що стане великою перешкодою до повноцінного і нормального життя.

Замкнутий і похмурий дитина потребує не тільки в допомозі психолога, а й участь батьків це важливий фактор до його «одужанню». По-перше, дуже важливо приділяти більше уваги вашій дитині, не дивлячись на його вік. Будь-яка дитина потребує батьківської турботи, ласки і ніжності. А дитина-інтроверт потребує цього трохи більше інших. Таким чином ви не ізбалуете ваше чадо, якщо ваші ласки і поцілунки НЕ будуть супроводжуватися потуранням будь-яких його примх і бажань.

По-друге, частіше хваліть вашу дитину. Таким чином ви зможете підняти його самооцінку, так як діти без вашої допомоги не можуть ще реально оцінити свої успіхи і досягнення.

По-третє, ви в першу чергу себе повинні оточити безліччю друзів. Чим частіше вони будуть приходити до вас в гості, тим краще ваша дитина буде звикати до оточення його різними людьми. У себе вдома дитина найкращим чином зможе розкріпачитися і почати спілкуватися з однолітками. А ваша присутність просто необхідно, щоб вчасно підказати і скорегувати його дії в колективі.

Дуже важливе значення мають різні ігри «в свято», «концерт», які сприяють адаптації дитини до публіки. Веселі та рухливі ігри, в яких вихлюпується безліч емоцій, сприяють висновку дитини з апатичного до всього стану. Співайте, танцюйте, влаштовуйте спектаклі, читайте разом з ним вірші, а головне дозволяйте йому вигравати в конкурсах, щоб дати відчути смак перемоги, який подарує вашому малюку віру в себе.

Замкнутий і похмурий дитина - це дуже консервативна особистість. День за розкладом - ось найважливіший заставу відчуття стабільності. Викорінювати почуття стабільності у вашої дитини зовсім не потрібно, важливо привносити щодня трохи різноманітності в їх розпорядок дня. Наприклад, читання казки замініть ляльковим театром, а прогулянку - походом в зоопарк.

Замкнутий і похмурий ребенокВ подоланні проблеми замкнутості і похмурості дитини дуже важливо робити це поступово. Силою нічого не доб'єшся, а тільки погіршить становище речей. Тому прийшовши на дитячий майданчик, не змушуйте вашого малюка відразу підходити до інших діток. Нехай він пограє поруч, огляне, а потім вже пробуйте зблизити його з однолітками делікатно і ненав'язливо. Тільки так, чітко дотримуючись рекомендацій, ви зможете допомогти вашій дитині і забезпечити йому «товариська» майбутнє.

Додати коментар


Захисний код
Оновити