Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Плани на вагітність і всім відомий резус-конфлікт

Плани на вагітність і всім відомий резус-конфлікт - не тільки цікава, але і життєво важлива тема для жінок, які найближчим часом хочуть завести дітей. Про це білковому з'єднанні стало відомо зовсім недавно завдяки австрійським ученим К. Ландштейнеру і А. Вінеру. Вчені в 1940 році вперше знайшли досі невідоме білкове з'єднання у макаки-резус, звідки і пішла назва резус-фактор.

Багато людей абсолютно не замислюються про те, який резус-фактор їх крові, поки справа не стосується переливання крові або бажання завагітніти. Він не заважає їм жити і практично ні на що не впливає, тому багато хто і вважає, що знати про нього необов'язково. Звичайно, шкільний курс з біології включає в себе вивчення цього поняття, але поверхово. А ось коли жінка намагається завагітніти або вже цей факт стався, то тут, хочеш - не хочеш, а доведеться поцікавитися, а може бути - і попереживати.

В основному, про поняття «резус-конфлікт» багато майбутні матусі дізнаються тільки під час вагітності. У жіночій консультації, куди ви прийдете спостерігатися під час вагітності, обов'язково зроблять необхідні лабораторні дослідження, в тому числі і аналіз на приналежність до певної групи крові і резус-фактор. Таке дослідження життєво необхідно для вас і майбутньої дитини з метою виключення або попередження розвитку патологічного процесу - резус-конфлікту.

Статистичні дані показують, що у 85% людства присутній білковий антиген в еритроцитах (червоних кров'яних тільцях), іменований резус-фактором. А у решти 15% представників людської раси вони відсутні. Таким чином, коли білковий антиген є, то ваш резус-фактор позитивний, а коли його немає - негативний.

Що таке резус-конфлікт? Такий патологічний процес починає розвиватися тільки тоді, коли ваша кров з негативним резус-фактором перемішується з кров'ю з позитивним резус фактором. Це може статися при переливанні крові, а також при виношуванні плоду з позитивним резусом жінкою з негативним резусом.

Ось що починає відбуватися, коли в кров майбутньої мами потрапляють еритроцити дитини містять резус-фактор. Організм жінки починає сприймати їх як чужорідні тіла, і імунна система починає працювати на їх знищення, виробляючи свого роду антитіла. Простіше кажучи, організм мами знищує кров'яні тільця її дитини, що призводить до додаткового навантаження на кровотворні органи плода, так як його організм починає виробляти еритроцити з подвоєною силою, намагаючись заповнити їх кількість. В першу чергу, через підвищену навантаження страждає печінка і селезінка плоду, підвищується рівень білірубіну в крові плоду. Плід страждає від гіпоксії. У деяких важкий випадках, коли резус-конфлікт не був вчасно виявлений або не було вжито заходів щодо його запобігання, плід може не вижити. У випадках, коли жінка все ж змогла виносити і народити дитину, у новонароджених розвивається гемолітична хвороба. Такого невтішного діагнозу цілком реально уникнути. Для цього вам необхідно стати на облік до фахівця і вчасно вживати профілактичних заходів.

Стаючи на облік до гінеколога, ви обов'язково отримаєте направлення на визначення не тільки своєї групи крові, але групи крові майбутнього батька дитини. Це зробити потрібно обов'язково, так як доктор відразу зможе визначити можливі варіанти перебігу вагітності і почати профілактичні заходи вчасно. Якщо ваші резус-фактори однакові (незалежно позитивні або негативні), то проблем з резус-конфліктом взагалі не буде. Якщо ж резус-фактори різні, то в більш ніж сімдесяти відсотках випадків має місце розвиток резус-конфлікту. Однак він виникає тільки в тому випадку, коли дитина успадковує резус-фактор батька.

Помилковою є думка, що у такої пари дітей бути взагалі не може. Шанси мати діток дуже навіть великі, за умови що це перша вагітність, а до цього не було ні викиднів, ні абортів. Як правило, при першій вагітності антитіла організм жінки виробляє в малих кількостях, тому вони не можуть надати згубного впливу на плід. Існують деякі пари, у яких при наявності різних резусів навіть після двох позаматкових вагітностей народилися прекрасні діти.

Провокатором резус-конфлікту може стати кров плода, яка потрапляє через інфіковану або пошкоджену плаценту в кровоносну систему майбутньої мами. Той же процес може відбуватися під час абортів, викиднів і пологів. Якщо у жінки вже була одна резус-конфліктна вагітність, то після неї залишаються так звані «клітини пам'яті», які в наступній вагітності будуть реагувати на резус-позитивні еритроцити плоду.

Плани на вагітність і всім відомий резус-конфлікт - дуже важлива тема як для тих, хто тільки збирається завагітніти, так і для тих, у кого це щастя вже відбулося. Усім майбутнім матусям, які увійшли до групи ризику, слід бути під постійним наглядом у лікаря-гінеколога, який буде здійснювати контроль над наявністю антитіл в організмі майбутньої мами. Перші два триместру вагітності аналіз на наявність антитіл буде призначатися один раз на місяць, потім щотижня. На 28 тижні вагітності за умови, що аналіз на резус-конфлікт негативний, мамі вводять антірезусний імуноглобулін. Така речовина не тільки зможе розпізнати потрапили в кров майбутньої мами позитивні еритроцити, а й зможе зробити їх невидимими для імунної системи її організму. Якщо ж аналіз на антитіла позитивний і показує наявність великої кількості антитіл, то це показання до негайної госпіталізації. Фахівці зможуть постійно контролювати рівень антитіл і за допомогою звукового дослідження зможуть виявити навіть найменші зміни у внутрішніх органах плода. За допомогою постійного спостереження фахівцями вагітність можна буде вдало зберегти до необхідного терміну, а потім зробити кесарів розтин.

Якщо процес народження дитини вдало завершився, то жінці обов'язково показано введення антирезусного імуноглобуліну на третю добу після пологів, який зможе запобігти розвитку резус-конфлікту, якщо жінка знову захоче мати дітей.

Введення такого препарату при безпроблемне протягом першої вагітності є запорукою того, що ви зможете уникнути розвитку патологічного процесу резус-конфлікту при наступній вагітності. Вірогідність його розвитку досить невелика і складає всього 10-15%.

У будь-якому випадку, наявність у вас і вашого партнера різних резус-факторів ще не говорить про те, що ви не зможете виносити і народити дитину. Просто підхід до проблеми повинен бути ретельним. Важливо вчасно стати на облік до фахівця і проводити всі необхідні аналізи і заходи, щоб плани на вагітність і всім відомий резус-конфлікт не стали причиною їх руйнування.

Додати коментар


Захисний код
Оновити