Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Чи треба говорити дітям слово «не можна»

Досить часто батькам доводиться говорити своїм дітям такі слова, як «не можна», «не смій», «перестань» і подібні. Але чи розумно з будь-якого приводу вимовляти зазначені слова? Так як батьки в такому випадку, самі того не помічаючи, обмежують право вибору дитини, знищуючи тим самим самостійність. У даній статті ми ознайомимо вас з думкою психологів щодо частого вживання слова «не можна».

За запевненнями досвідчених психологів, число заборон має дорівнювати віку дитини. У разі якщо малюкові два роки, то і строгих заборон має бути не більше двох, так як саме таке число дитина здатна запам'ятати і виконати. А ось малюки до року взагалі не сприймають слово «не можна». В даному віці дитини потрібно захистити від небезпечних об'єктів або просто своєчасно відволікати від них. Ближче до першого року можна категорично заборонити виконувати якесь одну дію. Але ця заборона має виконуватися всіма членами сім'ї. Не повинно бути такого, що мама забороняє, а бабуся дозволяє. При цьому заборона повинна бути відносно одного обраного дії або ж предмета.

Простір, що оточує малюка, має бути максимально безпечним. Необхідно прибрати всі гострі, колючі, які б'ються, а також ріжучі предмети. Всі інші можна дозволяти вивчати, в разі якщо буде така потреба, то і погризти. Крім того, можна дозволити дитині розібрати щось, наприклад, полку з іграшками або шафа наповнений одягом. Так у батьків буде час, зайнятися своїми справами, поки дитина буде зайнятий. Після потрібно разом з дитиною розкласти все по місцях.

Малюкам не обов'язково постійно говорити слово «не можна» і подібні до нього. Так як є більш тонкий прийом. Просто спробуйте переключити увагу дитини на щось інше, в разі якщо він почав займатися справою, яка не підходить для нього. У рік-два діють елементарні прийоми, наприклад «Дивись, он машинка гарна поїхала, собачка побігла і т. П.». Коли малюкові виповнилося два роки, то можна додати ще одне «не можна», наприклад, вибігати на дорогу. Природно, дитині багато заборонено, але дані заборони слід висловлювати якось по іншому. Наприклад, якщо малюк почне рвати журнал, замість слова «не можна», просто дайте зрозуміти, що журналу боляче. У разі якщо настійно попросили щось зробити ваше чадо, то простежте, щоб це було обов'язково зроблено, оскільки малюк повинен розуміти, що важливим є те, що ви говорите.

Намагайтеся завжди давати малюкові право вибору між декількома варіантами, не включаючи при цьому, небажаний. Наприклад, малюк бажає пограти в мокрій пісочниці - природно, ви не в захваті від такого бажання. Скажіть, що він пограє в ній, коли вона буде сухою, а поки можна пограти в хованки або погодувати пташок. Малюк повинен відчути, що ви не маєте нічого проти пісочниці, але дозволите йому іншим разом. В даному випадку малюк відчуває себе самостійним, тому що право вибору залишається саме за ним.

У момент кризи самостійності або ж кризи трьох років, батькам значно простіше говорити «не можна». Але необхідно надати дитині можливість проявити самостійність. Обмежень і заборон в даному віці всього три, а на все інше вже потрібно ваша вигадка і вміння обходити перешкоди.

Коли малюкові виповнилося чотири роки, то він сам розуміє, що є дії, які робити заборонено. Але, досягнувши деякого віку, буде можна. Наприклад, коли він піде в школу, то сам зможе переходити дорогу. А ось зараз ви можете навчити його робити бутерброди, салати, щоб він відчував себе самостійною особистістю. В даному віці на деякі моменти повинні бути обмеження. Наприклад, морозиво можна їсти тільки одне, телевізор дивитися не більше години і т. Д. І ніколи не піддавайтеся на вмовляння, оскільки, якщо ви дозволите один раз, то доведеться завжди поступатися.

Багато хто скаржиться на те, що діти влаштовують істерики, якщо їм не давати те, що вони бажають. Відучити можна лише в разі, якщо не піддаватися на капризи. У разі якщо вирішили відучити від істерик, не дивлячись на його крики і сльози, намагайтеся не реагувати на це, навіть якщо істерика почалася в людному місці. Крім того, не можна піднімати на малюка руку. Просто дайте зрозуміти, що поки він не припинить істерику, ви не станете з ним розмовляти. Пам'ятайте, будь-яке «не можна» повинна підтримувати абсолютно вся сім'я. Говорячи малюкові «не можна», дайте одночасно відчути, що він любимо.

Додати коментар


Захисний код
Оновити