Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як зробити дитину слухняною

Ваша дитина обожнює перечити вам фактично у всьому? Він не бажає їсти, вдає, що не чує, коли просите прибрати іграшки, і навпаки на зло вам розкидає їх? Вас це засмучує, ви не розумієте, що раптом сталося з дитиною, чому слухняний раніше малюк так сильно змінився. Якщо ви бажаєте зробити дитину слухняною, тоді ця стаття саме для вас.

Не варто так сильно переживати, ваша дитина зовсім не перетворюється в маленького тирана. Все, що відбувається з ним, є традиційним етапом розвитку. Малюк починає усвідомлювати явище власної індивідуальності, а найкращим способом його продемонструвати є саме непослух.

Як зробити малюка слухняним?

Застосуйте рекомендації фахівців з дитячого поведінки. Спочатку слід переконатися в тому, що дитині дійсно відомі межі дозволеного поведінки. Без цього просто неможливо виховати слухняного малюка. Користуйтеся кожною можливістю, щоб ще раз повторити, що можна і чого робити не можна. Пояснюйте йому правила, що існують у вашій родині. Спілкуйтеся з ним просто і зрозуміло.

Незважаючи на протест і непослух, діти потребують коротких і зрозумілих вказівках. Навіть якщо дитина захоче дізнатися, що буде чекати його за невиконання будь-яких вимог. З цієї причини важливо не «давати слабину», і тоді з часом малюк звикне підкорятися.

У разі якщо дитина тривалий час залишається неслухняним, то слід задуматися про причини такої поведінки. Можливо його турбує неувага батьків або він чогось боїться. Намагайтеся по частіше ставити себе на місце малюка і розуміти його точку зору. Це непросто зробити, але варто спробувати.

Якщо ви просите дитину відірватися від телевізора і йти їсти, скажіть, що вам не хочеться відволікати його, ви розумієте, що як нелегко переривати перегляд, але обід є необхідністю. Пам'ятайте, дитина стане більш охоче виконувати вказівки, в разі якщо він побачить в вас союзника. При цьому вам слід залишатися спокійною, навіть в разі якщо дитина спеціально випробовує терпіння. Якщо ви будете злитися і підвищувати голос, то це навряд чи допоможе, а лише викличе ще більше роздратування.

Спілкуючись з дитиною, не забувайте про те, що ласкаве слово здатне творити чудеса. Завжди дякуйте малюка за виконану роботу, хваліть його за хорошу поведінку і говорите про те, як сильно ви його любите. Малюк повинен відчувати свою важливість, знати, що його люблять батьки. Тоді він стане охоче виконувати доручення і відповідати на всі прохання батьків послухом. Психологи виділяють приголомшливий ефект похвали, і роблять акцент на тому, що засудження і критика на адресу дитини несуть згубні наслідки. У разі якщо дитина погано себе веде, то він швидше за все і відчуває себе погано, а ваше обурення і окрики тільки посилять проблему.

Надайте можливість вибирати

Запитайте у малюка, що він бажає з'їсти на обід, що він бажає одягнути на прогулянку і т. П. Так малюк зрозуміє, що він може самостійно приймати рішення і відповідати на питання. Нехай він не просто виконує вказівки і прохання, а й сам вирішує деякі власні проблеми.

Безліч батьків злить те, що малюк не хоче застеляти ліжко або ж забиратися в кімнаті. Але ж можливо, ви просто не навчили його цього робити, так як все, що для дорослого просто, для дитини іноді буває складним. Цілком можливо, що непослух малюка зовсім не риса характеру, а просто відсутність вміння. Тому перед тим, як зробити дитину слухняною і висловлювати свої вимоги з приводу будь-яких дій, поясніть, як це необхідно робити. Крім того, робіть це разом, та й до того ж якщо ви будете вчасно заохочувати, то малюк з великим задоволенням стане виконувати прохання самостійно.

Додати коментар


Захисний код
Оновити