Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як уберегти дитину від сонячного і теплового удару

Літо є найбільш очікуваної порою року. А найбільше його чекають дітки, оскільки літо - це вулиця, ігри, свіже повітря, зелень і мінімум часу, проведеного в будинку. Але за винятком переваг літо має і недоліки. Небезпека для дитячого організму полягає в теплових і сонячних ударах. І на жаль, в даний час число неприємних випадків лише збільшується, це пов'язано з щорічним підвищенням сонячної активності, з цієї причини кожна мама зобов'язана знати про те, як уберегти свого малюка від сонячного і теплового удару. Саме про це ми і розповімо вам в цій статті.

Перед тим як дати відповідь на питання: «Як вберегти малюка від сонячних і теплових ударів?», Слід розібратися звідки саме вони беруться, в чому криється причина їх виникнення.

Виникнення теплового удару, як і виникнення сонячного удару, залежить тільки від особливостей організму. Так, у разі якщо теплопродукція малюка висока (мається на увазі, організм активно виробляє тепло), а тепловіддача, має занижені показники (організм повільно віддає тепло навколишньому середовищу), то виникає ризик отримання теплового удару. Теплові захворювання викликані глобальним перегрівом дитячого організму.

В даний час захворювань, пов'язаних з перегрівом, виділяють три, а саме сам тепловий удар, теплове виснаження, теплові судоми. В рамках теплового удару виділяють ще й сонячний удар. Дане захворювання виникає в тих випадках, коли зовнішнє середовище несприятливо поєднуються з внутрішнім станом людини.

Від чого виникають теплові удари? Першим чинником, що провокує появу сонячного удару є висока температура повітря. Крім того, грає роль і підвищена вологість (чим більше її показники, тим більша ймовірність отримання теплового захворювання, так як при такій вологості тепловіддача відбувається більш повільно).

Природно, вас і дитини від перегріву завжди може врятувати тінь, але трапляється і таке, що сховатися просто нікуди, тому доводиться перебувати під пекучим сонцем, яке є ще однією причиною сонячного удару. Крім усього іншого, необхідно стежити за тим, щоб одяг, в якій малюк вийшов на вулицю, відповідала погоді і температурі. Якщо ви боїтеся різкої зміни погоди, то візьміть додаткові речі з собою, але ні в якому разі не одягайте їх на малюка.

Про зовнішні чинники, що підвищують шанси отримання теплового удару, ми поговорили, тепер відзначимо внутрішні. Сонячний удар частіше виникає у разі, якщо в організмі дитини недостатньо рідини і якщо він знаходиться в активному стані. У зоні ризику знаходяться діти, що страждають зайвою вагою, оскільки підшкірний жир сильно гальмує процес тепловіддачі. Тепловим ударам особливо схильні до малюки із захворюваннями ЦНС і всі ті, хто вживає стимулятори. І останнє, найважливіше, запам'ятайте, чим менше років дитині, тим він схильних до сонячного ударів в силу недорозвиненості механізмів терморегуляції.

Як розпізнати тепловий удар?

Симптоми теплового удару дуже важко з чимось сплутати. У разі якщо дитина втратила свідомість, на його шкірі перестав виникати піт, який до цього просто лив, шкіра стала гарячою, але зблідла і стала суші - все це основні ознаки теплового удару. Бувають і інші прояви сонячного удару, наприклад, ви можете помітити, що дихання малюка стало аритмічним, спостерігаються судоми, тиск різко знижується (якщо у вас є можливість перевірити), це теж може бути проявом теплового удару. Ще у дітей виникає блювота і пронос, хоча у дорослої людини дана ситуація обходиться без подібних проявів.

У разі якщо тепловий удар стався від перегріву, то сонячний виникає виключно тоді, коли на голову дитини протягом тривалого часу потрапляють сонячні промені.

Слід зазначити, що жоден із зазначених ударів не здатний виникнути різко, завжди є попереджувальні симптоми, просто далеко не всі батьки можуть їх розглянути. У разі якщо малюк постійно скаржиться на нездужання, у нього болить голова, нудить і рве, крім того у малюка почервоніло обличчя і підвищилася температура тіла, то це означає, що слід негайно діяти, щоб дитину не схопив тепловий удар.

У разі якщо малюку зле, але він не втратив свідомість, то це вже теплове виснаження. У деяких випадках теплове виснаження супроводжується судомами, які задіюють окремі групи м'язів (найчастіше це ноги). Судоми виникають в разі, якщо, в комплексі зі схильністю, малюк одягнений занадто тепло, і займається активними навантаженнями, які супроводжуються надмірно рясним потовиділенням. У даній ситуації може виникнути біль у м'язах. Якщо малюк скаржиться вам на таку біль, то відразу ж дайте йому відпочити, і обов'язково зніміть весь зайвий одяг. Нехай відпочине, бо інакше судом вам просто не минути.

Як допомогти дитині, який вже зазнав тепловому або сонячного удару? Спочатку, подбайте про те, щоб транспортувати малюка в те місце, де йому буде істотно прохолодніше, наприклад тінь або приміщення. Покладіть його, звільніть від одягу. Добре обмахуйте чадо будь-якими підручними засобами (журнал, віяло і т.д.). Покладіть на лоб холодний компрес, візьміть ганчірку і воду, температурою не більше 30 градусів, і добре витріть шкірний покрив дитини. Як тільки малюк прийде в себе, почніть отпаивать його холодною водою, краще очищеною водою.

Щоб уберегти дитину від теплового удару, слід просто знати причини його виникнення, і правила надання першої допомоги, на випадок якщо удар вже трапився. Завжди будьте обережними, і в такому випадку, вашій дитині нічого не загрожує.

Додати коментар


Захисний код
Оновити