Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Що потрібно знати мамі про зуби її дитини?

Красива посмішка дорослої людини безпосередньо залежить від його дитинства. Навіть від того періоду, коли дитина знаходиться всередині матері. Чи знають майбутні мами, що їх поведінка, харчування, психологічний стан при вагітності впливає на зубки дитини? Раніше джерел інформації, дають вичерпну відповідь на ці питання, не було, але сьогодні в інформаційному плані життя стала істотно легше. У даній статті ми розповімо вам про те, що слід знати мамі про зуби дитини.

Перше, що слід знати мамам про зубах, - це їх назва, оскільки в розмові з педіатром незрозумілі терміни будуть звучати часто. Тому мамі слід бути трохи в курсі, щоб розуміти, те, про що говорить доктор.

У переважній більшості випадків першими з'являються саме передні зубки, спочатку верхні, а потім - нижні. Дантисти називають їх центральними різцями, прорізаються вони у віці 6-7 місяців. Після цього з'являються бічні різці. Потім порядок трохи порушується, ікла, що йдуть за бічними різцями, будуть порожні, але з'являться перші моляри, так би мовити - сусіди іклів. Після молярів з'являються ікла, відбувається це в півторарічному віці, хоча все це індивідуально. Після них рот малюка поповниться другими молярами, які буде вже проблематично побачити, оскільки другі моляри надійно заховані в глибині рота, і при звичайній усмішці їх не вдасться побачити. Але уважні батьки раз на тиждень перевіряють стан зубів малюка, і можуть побачити «поповнення». Для тих, хто не знає поняття «моляр», це просто корінний зуб.

Що ж слід знати мамі, яка тільки виношує дитину, про його зубах? У період вагітності і внутрішньоутробного розвитку вже починають формуватися молочні зубки. Зв'язок між тим, як протікала вагітність, і тим, як це позначиться надалі на зубах малюка, очевидна. Тут слід знати мамі про те, що харчування має бути багато на вітаміни і мінеральні речовини, оскільки мінеральні солі в майбутніх зубки дитини вже зараз починають регламентуватиме, і в разі якщо їх буде мало, то і зуби будуть не міцними.

Однак це зовсім не означає, що відкладення мінеральних солей в зубах завершується після того, як він з'являється на світ і перестає отримувати необхідні елементи з організму матері. Насправді, даний етап формування триває до того моменту, поки з ясен не з'явиться зуб.

Про молочних зубки слід знати ще й те, що після того, як зуб прорізався, у нього настає етап фізіологічного спокою, який в переважній більшості випадків триває три роки. Після цього відбуваються зміни в структурі молочних зубів, наприклад, коротшають і починають розсмоктуватися коріння, зуб перестає бути нерухомим, дитина без проблем може поворухнути його пальцем.

Особливості молочних зубів

Вони мають суттєво менший розмір, в порівнянні з корінними, з цієї причини якщо в ряду молочних зубок ви спостерігали порожні просвіти, не слід засмучуватися, тому що після їх випадання корінні можуть вирости наближеними один до одного. У молочних зубах емаль і дентин значно тонше, в порівнянні з корінними, з цієї причини вони істотно швидше руйнуються і псуються. Молочні зуби не багаті на мінеральні елементи, що є причиною їх високої крихкості. У молочних зубах інфекція розвивається швидше, ніж у корінних, тому запускати захворювання не можна.

А зараз розповімо про порядок, в якому прорізуються зубки. Є певна формула, по якій обчислюється порядок прорізування. Але все це дуже індивідуально, з цієї причини якщо у знайомого дитини-ровесника вже шість зубів, а у вас немає жодного, не слід переживати. Дитячі стоматологи запевняють в тому, що розбіжність у тимчасових рамках в шість місяців в порівнянні з табличними підрахунками нормально.

По таблиці в 6-7 місяців у малюка повинні бути два нижні різці, в 8-9 місяців з'являються верхні два різця, в 10 місяців прорізуються верхні бокові різці, а в рік в роті з'являються нижні бічні. У 12-15 місяців вилазять перші корінні, а після - ікла, в 21-24 місяці вже з'являються другі корінні. До двох років має бути два десятка зубів (якщо зуби розвиваються відповідно до таблиці). Але якщо у малюка тільки півтора десятка зубів, не варто думати, що малюк захворів і в терміновому порядку мазати ясна гелями в надії на появу нових зубів.

У разі якщо не довіряєте загальній формулі з визначення числа зубів, то можете скористатися індивідуальною формулою, яка враховує вік малюка.

Щоб визначити, скільки зубів має бути у малюка в певному віці, слід взяти вік дитини (в місяцях) і відняти від нього 4. За цією формулою, у півторарічного малюка має бути 14 зубів.

Безліч мам починають турбуватися, коли виявляють, що зуби дітей ростуть в «невідповідному» порядку, але в цьому немає нічого страшного, оскільки у кожного з нас власний шлях розвитку.

Корінні зуби теж мають певну послідовність прорізування, при цьому у хлопчиків і дівчаток показники злегка відрізняються.

У хлопчиків центральні різці починають прорізуватися в 5-8 років, а завершують в - 7, 5 років. Бічні різці з'являються у віці з 6 до 8 років, ікла з 9, 5 до 12, 5 років, перші премоляри з 8, 5 до 11, другі з 8, 5 до 12, 5, перші моляри з 5, 5 до 7, 5 років, другі - з 10, 5 до 13 років.

У дівчаток корінні зубки з'являються на півроку раніше, ніж у хлопчиків.

Таку інформацію слід знати кожній мамі, так як, знаючи все про зуби дитини, можна уникнути багатьох проблем із зубами в зрілому віці.

Додати коментар


Захисний код
Оновити