Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Вкрай небезпечна ситуація: утоплення дитини

Вкрай небезпечна ситуація: утоплення дитини - зустрічається не так уже й рідко. Ось чому треба знати, що робити, щоб своєчасно допомогти малюкові.

Літо - прекрасна пора. Можна поніжитися на сонечку, але кращий відпочинок по-праву вважається у водойми. У жаркий день все прагнуть на берег моря, річки або озера. Люди виїжджають цілими сім'ями, беручи з собою дітей, для яких водна стихія завдає особливу радість. Однак з масою задоволення вода здатна принести і масу неприємностей. Може йтися від банальних травм до утоплення.

Утоплення дитини - це найстрашніше, що може трапитися з малюком на воді. Причому мова йде не обов'язково про відкритому водоймищі. Нещастя може трапитися в банальній ванній або дитячому басейні. Є кілька правил, які можуть допомогти вам і вашій дитині не потрапити в трагічну ситуацію.

1. Навчайте дітей плаванню. Малюки вміють плавати з народження, правда цей процес у них відбувається на підсвідомому рівні. Батькам потрібно просто трохи допомогти дитині і направити його руху.

2. Якщо ви відпочиваєте з дитиною біля води, ніколи не залишайте його без нагляду. Для відпочинку краще вибирати спеціально обладнані пляжі з рятувальниками, які забезпечать вам додаткову пару очей і професійно надану допомогу при необхідності.

3. Маленьким дітям найкраще забезпечити додаткову страховку у вигляді надувного кола, спеціального Жилетик та інших плавзасобів, які допоможуть йому триматися на воді.

4. Перед поїздкою до водойми проінструктуйте дитини про правила поведінки на воді. Поясніть йому, що не можна:

- стрибати у воді на інших дітей або штовхати їх;

- без причини кричати «тону» або «допоможіть»;

- заходити в воду без дозволу батьків або супроводжуючих дорослих;

- запливати за буйки або інші елементи огорожі;

- стрибати з тарзанок, пірсу або інших підвищень, крім тих випадків, коли вони спеціально обладнані;

- пірнати, якщо дитина не вміє плавати.

5. Крім дітей, певні правила повинні дотримуватися і самі батьки. Вони повинні:

- перевірити дно водойми на предмет мулу і сторонніх гострих предметів, довгих водоростей, болотистих і рельєфу дна, глибини і температури води;

- невпинно стежити за дитиною, яка перебуває в воді. Якщо таких дітей багато, то дивляться має бути двоє чи троє;

- смотрящим категорично не можна вживати алкоголь і інші речовини, що перешкоджають ясності мислення і гостроті очі;

- регламентувати перебування дітей у воді в залежності від її температури;

- не годувати дітей «від пуза» перед планованим купанням. Якщо все-таки дитина наїлася, то відкладіть купання на 30-60 хвилин, щоб їжа хоча б трохи встигла перетравитися.

На превеликий жаль ці правила не завжди виконуються, тому виникає вкрай небезпечна ситуація: утоплення дитини. Що ж робити, якщо біда трапилася?

1. Якщо ви помітили потопаючого дитини, його потрібно негайно рятувати. Процес порятунку залежить від того, де відбувається ситуація. Будинки у ванній або в надувному басейні це зробити найпростіше - досить просто підійти і витягнути дитину з води. Теж саме необхідно зробити, якщо дитина тоне в відкритому водоймищі на невеликій глибині. Ми не дарма підкреслюємо, що глибина невелика, так як велика глибина вимагає від самого рятувальника хороших навичок плавця. Ні в якому разі не можна кидатися в воду, якщо ви не впевнені у власних силах. Своїм недоречним геройством ви можете тільки збільшити число жертв до двох. Не вміючи досить добре плавати, людина повинна привернути увагу оточуючих. Це може бути мимо проходить човен, плавці поблизу або відпочиваючі на пляжі.

2. Якщо є поблизу рятівний круг або гідна милиця, то можна її кинути в напрямку потопаючого. Думка гарна, але пов'язана з двома негативними факторами:

- кидаючи предмет, ви можете потрапити в голову дитині, і тоді шанси на його порятунок серйозно зменшуватися;

- діти, коли тонуть, зазвичай втрачають почуття здорового глузду. Вони неадекватно реагують на навколишній світ, тому велика ймовірність, що вони не почують ваших криків і не звернуть уваги на кинутий предмет. До речі, саме втрата самовладання є однією з провідних причин нещасних випадків серед дорослих.

3. Найбільшу головне завдання ви виконали - витягли дитину з води. Тепер з ним необхідно провести комплекс реанімаційних або відновлюють заходів. Ці заходи залежать від того, на якій стадії вдалося врятувати дитину і в якому стані він знаходиться. У кращому випадку малюк відбувся тільки переляком і трохи наковтався води. Тоді можна обмежитися тільки психологічною підтримкою і добрими заспокійливими словами.

Набагато гірше, коли дитина подає слабкі ознаки життя або взагалі їх не подає, тобто в наявності вкрай небезпечна ситуація: утоплення дитини. У разі, коли дитина встигла наковтатися води, але подає ознаки життя у вигляді блювотного інстинкту, його потрібно покласти на бік, щоб вода і блювотні маси вільно покидала ротову порожнину.

Якщо дитина не подає ознак життя, то йому негайно варто почати серцево-легеневу реанімацію. Багато хто робить помилку, намагаючись спочатку видалити воду з легенів. Якщо ви не запустите серце в найкоротший час, але наявність води в легенях не буде грати взагалі ніякого значення, тому не варто дитя трясти вниз головою, перегинати через коліно і бити по спині. Штучне дихання і прямий масаж серця - ось ті процедури, які вам допоможуть. При успішному результаті вода сама почне йти з легких, тоді пацієнта просто необхідно повернути набік, щоб він повторно не захлинувся.

4. Після реанімації або під час її постарайтеся уважно оглянути дитину - раптом він отримав якусь травму. У разі виявлення травми шийного відділу хребта або спини, дитину необхідно покласти на тверду поверхню на спину. Перевертати на бік дозволено тільки в крайніх випадках (наприклад, блювота або відтік води з горла). У разі пошкоджених кінцівок на перелом накладається шина з підручного матеріалу (дошка і т.д.).

5. Після проведених заходів дитини необхідно розтерти сухим рушником, укутати в тепле сухе ковдру і покласти біля джерела тепла. Це може бути вогнище, електрообігрівач або на худий кінець відкрите сонце. Найкраще дати дитині теплий чай, компот або воду, хоча робити це слід, якщо у нього не спостерігається блювотних позивів. Попросіть дитину випити рідину маленькими ковтками.

6. Ніколи не сваріть дитину. Після пережитого стресу він не здатний адекватно розібратися в те, що трапилося і зрозуміти ваші закиди. Відкладіть «розбір польотів» на більш пізній термін - приблизно на один-два тижні. До цього часу психіка малюка повинна заспокоїтися, і у вас вийде конструктивна розмова. Постарайтеся дитині пояснити його помилки, змусити їх усвідомити, щоб трагедія не повторилася в наступний раз.

Додати коментар


Захисний код
Оновити