Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Причини замкнутості маленьких дітей

Причини замкнутості маленьких дітей цікавлять всіх порядних батьків. Багатьом батькам подобається, що їх діти спокійні, сидять, грають замість того, щоб невтомно носитися, де попало. Однак всьому є межа, і з часом занадто тихий малюк повинен викликати занепокоєння у дорослих. Давайте спробуємо розібратися в причинах такої поведінки дитини, а може бути, вам все тільки здається?

Почнемо з того, що у дитини в школі немає великої кількості друзів, він не тягає кожен день в будинок по 5 однокласників. Це не показник! По-перше, друзів не може бути багато, по-друге, дитині може бути просто не подобається кликати до себе гостей. Причиною можуть бути сором'язливість або не зовсім хороші домашні умови, а може бути, малюк вважає, що вдома у нього немає нічого незвичайного.

Тривожним для батьків сигналом може бути те, що дитина цілими днями сидить вдома, а не гуляє з компанією на вулиці. Не факт! Якщо ваша дитина зайнятий будинку справою (наприклад, клеїть моделі літаків замість безглуздого хитання), то це чудово. Йому просто може не підходити якась компанія. Інша справа, що дитина відмовляється від усіх пропозицій погуляти, поспілкуватися з батьками і т.д.

Почнемо з утроба матері. Багато психологів вважають, що недоношеність може закласти в дитини таке майбутнє поведінку. Термін визначається пологами до 33-го тижня, коли новонародженого забирають від мами і поміщають в спеціальну установку (кувез) з оптимальними показниками вологи і температури. З точки зору кліматичних умов, все чудово, але з точки зору Природи, все просто жахливо - замість теплої материнських грудей, першого дотику, малюк отримує порожнечу, хай комфортну, але порожнечу. Йому просто нікому віддати свою любов, що потім входить у звичне поведінку.

Найпоширенішою і банальною причиною дитячої замкнутості стають моральні знущання однолітків. Причини можуть бути різні: фізичні недоліки (наприклад, зайва повнота або занадто відстовбурчені вуха), каліцтва, відсутність гарного одягу через складне фінансове становище в сім'ї і т.д. Діти в цих випадках просто говорять, що бачать, але образа від цього менше не стає. Добре, що цей недолік можна виправити (наприклад, схуднути), а якщо ні? Уявіть, що батьки живуть бідно і у дитини все речі чисті, але старі. Виходячи в них на вулицю, він піддається глузуванням однолітків. Що дитина при цьому реально може зробити? Ось діти і йдуть в себе, в той світ, де його сприймають таким, яким він є, де немає образ і злоби.

Є варіант, коли дитина без видимих ​​вад не приживається в колективі. Причиною цього може служити його невміння спілкуватися з однолітками. Зазвичай це є наслідком того, що дитина не ходив в дошкільний заклад, виховувався під пильним наглядом бабусі або мами. При цьому девізом виховання було «Нашому молодцу нього водитися з вуличною шпаною!».

Такий спосіб виховання в корені неправильний, тому що дитині просто необхідне спілкування з однолітками. Йому так найпростіше пізнавати світ, спілкуватися на зрозумілій йому мові. Батьки зазвичай страждають тим, що або сюсюкаються з дитиною, або розмовляють з ним, як з дорослим. Ні те, ні інше не відповідає нормальному сприйняттю інформації.

Називаючи причини замкнутості маленьких дітей, не можна обійти стороною відносини в родині. Часто буває так, що батьки постійно сваряться або дитина постійно отримує, так як у тата поганий настрій або щось в цьому роді. В цьому випадку замкнутість є прямою реакцією на озлоблений світ навколо. Дитина сидить тихо і намагається ні до кого не звертатися зайвий раз, не зустрітися з кимось, так як він вже звик, що все це хорошим не закінчується.

Якщо ваша дитина замкнутий, то, в першу чергу, необхідно визначити причину його замкнутості, а потім постаратися позбавитися від неї. Якщо це неможливо (наприклад, вроджене каліцтво), то зверніться до психолога і самі більше уваги приділяйте дитині. Ми постараємося розповісти вам, як саме чинити в таких випадках в домашніх умовах. Рекомендації будемо давати з тих причин, які описали вище:

1. Причина - нездорова обстановка в сім'ї. СРОЧНО налагоджувати відносини, інакше це добром не закінчиться. Якщо не виходить, то шукайте рішення аж до розлучення. Інакше ви просто озлобитися дитини або в кінці кінців доб'єте його своїми побоями.

2. Причина - невміння спілкуватися з однолітками. Учити дитину такого спілкування не треба. Просто створіть йому умови, щоб він міг грати з однолітками, займатися з ними цікавими справами і т.д. Дитина сама знайде правильні варіанти в різних ситуаціях, хіба що його необхідно буде трохи підправити.

3. Причина - небажання дитини спілкуватися. У цьому випадку дитину треба ненав'язливо залучати в колектив, потихеньку підключати до ігор, хвалити за правильні дії. Отримуючи заохочення, малюк буде намагатися зробити щось ще. Ще одним варіантом буде походи в парки, на дитячі майданчики і т.д., щоб дитина бачила як діти спілкуються.

4. Причина - вроджені проблеми зі здоров'ям або зовнішнім виглядом. Постарайтеся пояснити малюку, що діти не хочуть йому зла. До речі, з самими дітьми (або їх батьками) варто поговорити і пояснити негативність їх поведінки. Наведіть дитині приклади людей, які з проблемами стали видатними або просто прожили хороше життя. Намацайте інтерес дитини, щоб він забув про свої недоліки або не надавав їм великого значення.

Такі коротко причини замкнутості маленьких дітей і способи їх подолання. Є ще один найголовніший спосіб - любов батьків, прагнення допомогти своїй дитині подолати труднощі. Пам'ятайте, що дорогу осилить той, хто йде!

Додати коментар


Захисний код
Оновити