Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Клізми для дітей і правила їх проведення

Клізми для дітей і правила їх проведення - дуже необхідна тематика обговорення для молодих мам. Справа в тому, що в перші місяці життя дитина досить часто має проблеми з животиком. Цьому сприяє несформована природна мікрофлора кишечника дитини, не зовсім правильне харчування мами і ряд інших моментів. За допомогою клізми ви можете допомогти своєму малюкові впоратися з проблемами.

Якщо говорити точно, то клізмою називають введення рідини в пряму кишку. Це може робитися з діагностичними цілями (наприклад, проведення рентгенівського дослідження) або лікувальними. Так як ми говоримо про клізмі в домашніх умовах, то мова може йти про введення очисних, попускають, лікарських або живильних рідинах.

Ми всі трохи звикли до того, що слово «клізма» викликає посмішку на вустах, проте це дуже відповідальна процедура, у якій є свої правила. Додайте сюди той факт, що ви будете робити клізму зовсім маленькій дитині, і ціна помилки зросте до величезних розмірів.

Клізми малюкові робляться спеціальної спринцовкой. Це гумовий балон грушоподібної форми, який в народі називають «грушею». У спринцівки можуть бути пластмасові наконечники або м'які гумові кінчики, що є продовженням спринцівки. Обсяг такої «тари» в залежності від виконання становить 30-360 мл.

Більш старшим дітям (приблизно з 3-х років) обсягу навіть найбільшою спринцівки ставати мало. Для них вже застосовується гуртка Есмарха. Це гумовий балон об'ємом 1,5-2,0 літра. У якій є довга трубка з наконечником і затискачем. Затиск (в деяких моделях кран) регулює швидкість виливається з кухля рідини.

Перед тим, як робити клізму немовляті, спринцовку обов'язково стерилізують протягом 30 хвилин. Далі слід набрати потрібну кількість рідини, але не поспішайте відразу до дитини. Спочатку змастіть наконечник спринцівки звичайним (!) Дитячим кремом або стерильним рослинним маслом. Така мастило допоможе уникнути травм м'яких тканин немовляти при введенні спринцівки в попу.

Саме введення також має свої нюанси. Перед введенням випустіть повітря з «груші», трохи натиснувши на її боки. Далі дитина укладається на лівий бік, ноги згинаються в колінах і трохи підтягуються до живота. Потім сідниці акуратно розсуваються, і дуже обережно вводиться наконечник спринцівки. Для початку загальна глибина занурення повинна бути не більше 3-5 см. Відзначимо, що вливати рідину варто після проходження зовнішнього і внутрішнього сфінктерів (кругових м'язів прямої кишки), потихеньку відтягуючи спринцовку назад на 2-2,5 см. Вводити рідину в пряму кишку необхідно повільно на вдиху дитини (!). Тому прислухайтеся до дихання немовляти, а більш дорослу дитину змусьте дихати голосно.

Коли вся рідина введена, кінчик «груші» повільно виводиться з ануса, і сідниці стискаються (несильно) на одну хвилину. Далі покладіть дитину на спинку, потім на бочок, потім на животик, щоб рідина розтеклася по всьому кишечнику. Оптимальний час, проведений в кожній позиції, - 10 хвилин. Це посилить перистальтику кишечника і дасть більший ефект від клізми.

Як ми вже згадували, існує кілька видів клізм. Найпоширенішим є очисні клізми для дітей. Їх роблять у таких випадках:

- перед дослідженням травного тракту;

- перед лікарськими клізмами;

- при здутті живота;

- при запорах;

- для ослаблення шлункових кольок і т.д.

Для очисної клізми необхідна тепла кип'ячена вода (температура 33-35 градусів). Обсяг очисної клізми безпосередньо залежить від віку і ваги дитини.

Залежність така: 0-6 місяців - 30-60 мл;

6-12 місяців - 60-150 мл;

1-2 роки - 150-200 мл;

2-5 років - 200-300 мл;

5-9 років - 300-400 мл;

Від 10 років - 500 мл.

Маленьким дітям до 1 року рекомендують в воду додавати до 1 ч.л. (Не більше !!!) гліцерину або 5-10 крапель олії. Це посилить ефект клізми.

Попускають клізми для дітей рекомендується робити дітям старшого віку, у яких спостерігаються запори внаслідок спазму кишкової мускулатури. Дратівливою основою клізми є гліцерин або масло, які посилюють перистальтику кишечника, дратують його слизову і полегшують процес випорожнення. Клізми з маслом або гліцерином також можна застосовувати при лікуванні запальних процесів кишечника. До складу такої клізми входить 5-10 мл очищеного гліцерину або 50-180 мл злегка теплого рослинного масла. Процедура дає ефект через кілька годин, тому робити її на ніч не дуже рекомендується.

При атонічних запорах радимо вам вдатися до наступної клізмі: розведіть 10 г кухонної солі на 100 г води. При введенні такої клізми ви позбудетеся від слабкої перистальтики, яка не в змозі посунути калові маси «до виходу». Розчин кухонної солі допомагає зв'язати зайву воду, і процес налагоджується.

Поживна клізма для дітей показана при наявності у дитини постійної блювоти. В цьому випадку живильні речовини намагаються подати в шлунок, минаючи ротову порожнину. Їх склад залежить від стану хворого, але обов'язково містить глюкозу і сольові розчини в певних пропорціях.

Бувають випадки, коли необхідно зробити лікарську клізму. Зазвичай мова йде про захворювання прямої кишки. У цьому випадку ліки точно дозується і вводиться в анус хворого. Бажано, щоб перед лікарської клізмою дитині зробили очисну клізму (хоча це і не завжди можливо). Розрив у часі між очисної та лікарської клізмою повинен становити близько 30-40 хвилин.

При всій безневинність процедури, очисні клізми для дітей заборонено робити в таких випадках:

- деяких захворюваннях прямої кишки;

- апендицит;

- непрохідність кишечника;

- спайки кишечника.

Додати коментар


Захисний код
Оновити