Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Головні правила харчування підлітків

Підлітки витрачають значно більше енергії через швидке зростання. А отже, повноцінне харчування в цьому віці має важливе значення. Те, що їсть дитина в підлітковому віці, позначиться на його здоров'ї на пізніх етапах життя. Про головні правила харчування підлітків ми вам розповімо в даній статті.

Забезпечення здорового харчування в ранньому віці знижує ризик таких захворювань, як діабет, остеопороз, різні розлади серцево-судинної системи, інсульт і онкологічні захворювання.

Збалансоване харчування

Дієтологи радять вибирати для харчування підлітків збалансовані за змістом продукти. Кожен день в раціоні повинні бути: м'ясо, риба або яйця, щоб отримувати достатній обсяг білка, необхідний для росту. Білок є будівельним матеріалом для тканин організму. Крім того, радять вживати молочні продукти (обов'язково знежирені), оскільки вони багаті вітаміном D, кальцієм. Хліб необхідно їсти цільнозерновий, а ще свіжі овочі та фрукти.

сніданок

Підлітки повинні починати свій день з поживного сніданку, щоб забезпечити себе енергією, необхідної на протязі всього дня. Не давайте підлітку продукти підвищеного ризику, наприклад, жирні або солодкі, повністю виключіть чіпси, цукерки, печиво. Подібні продукти мають підвищений вміст насичених жирів і цукру, які не мають високу живильну цінність, але викликають залежність. Їх часте вживання підвищує ризик серцевих захворювань і ожиріння. Між прийомами їжі краще вживати продукти з низьким вмістом калорій, наприклад, сир, фрукти, йогурти.

напої

Обмежте обсяг і частоту споживання солодких газованих напоїв. Оскільки вони надають згубний вплив через високого рівня цукру, штучних барвників і кофеїну. Кофеїн призводить до втрати кальцію, та й до того ж підвищує ризик розвитку остеопорозу. Кофеїн в надлишку є в усіх енергетичних напоях, шоколаді, чаї з льодом, кава. Максимально допустима (але небажана) доза кофеїну для підлітка - не більш 100 мг в день. Підлітки повинні багато пити, щоб не допустити зневоднення тіла, свою перевагу слід віддавати здоровим напоям, таким як: проста або мінеральна вода, молоко, свіжі соки.

Табу на фаст-фуд

Множинні дослідження показують, що підлітки часто їдять нездорову їжу поза домом. Фаст-фуд подобається тому, що він смачний, калорійний, але його смак завжди отриманий за допомогою штучних підсилювачів. Швидке харчування отличимо високою концентрацією насичених жирів, холестерину, солі. Експерти радять їсти на обід їжу, що містить групу цінних речовин. Це - варений рис, банани, курка, йогурт і мінеральна вода.

мікроелементи

Кальцій є найбільш затребуваним в підлітковому віці мікроелементом. Кальцій потрібно для зміцнення кісткової і зубної тканини. Недостатнє його споживання під час росту організму може стати причиною виникнення остеопорозу в дорослому житті. В нежирному сирі, молоці і йогурті міститься маленький обсяг кальцію, тому необхідно, щоб підліток їв ще й зелені овочі, рибу.

Залізо є ще однією важливою речовиною для організму, особливо - для дівчаток. Дефіцит заліза тягне за собою відчуття втоми, втрату апетиту, ослаблення імунної системи. На залізо багаті наступні продукти: сухі зернові сніданки, м'ясо, бобові.

Додати коментар


Захисний код
Оновити