Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Іграшки для дітей від року до трьох років

Поза сумнівом, іграшки є невід'ємним супутником дитинства кожної дитини. Іграшки допомагають розвивати мовну, пізнавальну та рухову активність, при цьому вони радують малюка своєю формою і змістом. Головними критеріями при виборі іграшки виступають особливості дитини і, звичайно ж, вік. У даній статті ми розповімо вам про те, які іграшки необхідні для дітей від року і до трьох років.

Діти люблять іграшки, але, за винятком цікаво-розважальної функції, вони несуть розвиваючу навантаження. За допомогою іграшок малюк пізнає світ. Коли йому ще немає рочки, то найцікавішими для нього стануть гримлять, шарудять, яскраві іграшки, які, в принципі, можуть і не підходити для ігор. А після рочки, коли малюк починає активно ходити, говорити, йому потрібні іграшки, призначені для розвитку необхідних в цьому віці навичок.

У віці від одного до трьох років найбільш доречні великі, що не мають дрібних деталей, іграшки, так як малюк в даний період все тягне в рот - що б не трапилося йому під руку. Велика увага залучають різні іграшки з музичним супроводом, з безліччю меленьких кнопочок. Це може бути найбільш відповідний час для придбання першого транспорту для малюка. Засобом пересування може бути музичний велосипед. Спочатку буде котити мама, а з часом малюк буде сам з великим задоволенням кататися на ньому.

Фахівці вважають, що віковий період до трьох років є самим легко учнем віком, коли дитина засвоює без проблем до 80% інформації, одержуваної з навколишнього світу. З цієї причини доречно починати перше навчання цифрам, алфавітом. З цією метою можна застосувати різноманітні кубики, звіряток, дитячі прапорці, книжкові зображення. Книги в даному випадку повинні бути виконані з міцних матеріалів - наприклад, картон або пластмаса, оскільки в іншому випадку є ризик залишитися без книг ще в день придбання.

Коли ви що-небудь показуєте малюкові, обов'язково потрібно описувати власні дії та предмет, наприклад, вкажіть на те, що повітряна куля завжди перев'язують ниточкою, щоб він був надутим. Дайте малюкові награтися з кулькою, який поки не зав'язаний. Зав'язавши кульку, можна пограти в перекидання кульками, а потім, застосовуючи різнокольорові фломастери, намалювати кульки на аркуші паперу, примальовував до них нитки.

У разі якщо набридло малювати олівцями, то гарною альтернативою стануть пальчикові фарби. Сам процес - дуже пізнавальний і веселий. Ви можете віддрукувати на папері ручки-ніжки, по-різному змішувати кольору. В осінній період можна зібрати опале листя, а після покривати їх фарбою і робити різноманітні відбитки на папері. А ще можна разом з малюком розмалювати листочки різними фарбами за допомогою гуаші та кисті.

Для дівчаток індустрія іграшок пропонує велике розмаїття ляльок, які вміють їсти, готувати, ходити. Їх можна годувати кашею і міняти їм памперс. Дані дії готують дівчаток до материнства, оскільки таким чином вона пізнає відносини матері і дитини. Для хлопчиків добре підходять конструктори, машинки, які можна збирати і розбирати, щоб подивитися, що ж там знаходиться всередині.

В іграшках малюка має бути велике розмаїття. Малюкам на другому-третьому році життя підходять не звичайні ляльки, а ляльки, що зображують дітей. Малюкові потрібно озвучити ім'я ляльки, в разі якщо воно є на упаковці. Якщо імені немає, то можна придумати його разом. В даному випадку лялька стане для малюка ближче. Купуючи ляльку, пам'ятайте, що для гри з нею обов'язково потрібно спеціалізована меблі, посудка, яка повинна в усьому відповідати розміру лялечки.

Всі діти незалежно від статі живлять величезну пристрасть до м'яких іграшок, що зображує тварин і улюблених героїв з мультфільмів. Хлопцям подобаються машинки. Іграшки повинні бути не дуже великими, щоб малюк міг зі зручністю переносити їх і робити з ними різноманітні маніпуляції.

Велике поле для фантазії представляють всілякі набори, які можна збирати і розбирати, вони на тривалий час здатні зайняти дитину. Дітям добре підходять набори з дерева або пластмаси з великими деталями найрізноманітнішої форми. Це можуть бути цеглинки, циліндри, піраміди.

Великий інтерес викликають іграшки-саморобки, виконані з підручного матеріалу, наприклад, з шишок, пінопласту, черепашок, картону, соломки, паперу, поролону, тканини, дерева, глини і багато іншого. Важливим в такій іграшці є присутність дітей при її виготовленні. Дітки з величезним задоволенням чекають тієї години, коли іграшка буде готова і, отримуючи її, дуже сильно радіють. Фахівці радять купувати в цьому віці народні іграшки, такі як: матрьошки, барила.

Не забувайте про те, що серед іграшок для дітей від року до трьох років повинні бути іграшки, розвиваючі руху, - наприклад, м'ячі, скакалки, кеглі, обов'язкове в наборі іграшок лопатка, совок, відерце, а ще формочки.

Дітям на другому-третьому році життя слід зробити ігровий куточок, де у малюка буде можливість грати і нікому не заважати при цьому. В даному куточку зручно зберігати іграшки. У такому куточку можна розмістити стілець і стіл, маленький шафка, полку, стелаж. Пол в цьому відділі краще вистелити якимось килимком.

Найзручніше іграшки складати відповідними комплектами, наприклад, машинки розміщувати біля кубиків, ляльки садити в коляску. Крім того, необхідно виділити місце для таких цінних дитячих предметів, як кольоровий папір, картон для виробів, фарби, олівці, клаптики, баночки, коробочки і багато інші речі, потрібні для різноманітності дитячих ігор.

Необхідно привчати малюка підтримувати порядок у своєму куточку для ігор. Вивчайте його складати іграшки на свої місця. У такі моменти малюкові прищеплюється любов до акуратності, ощадливості.

Батькам радять систематично переглядати іграшки і викидати зламалися. А ті іграшки, якими дитина не грає, необхідно прибрати в інше місце. Коли через якийсь час повернути дитині іграшки назад, він буде в захваті від них, як від нових.

Природно, самостійно підтримувати порядок у своєму куточку малюкові складно. У цьому йому потрібна допомога батьків, щоб усувати пил, що накопичилася на полицях, допомагати мити свої іграшки, чистити килимок віником, щіткою або пилососом. Іграшки слід мити з милом або чистить рідиною, після їх необхідно старанно полоскати і добре висушувати. Іграшки, які мити не можна, слід регулярно чистити щіткою і вибивати, щоб усунути накопичилася пил. У разі якщо дитячі іграшки дуже сильно забруднені, то їх потрібно віддати в хімчистку.

Важливим аспектом виступає навчання дитини проробляти різноманітні дії зі своїми іграшками. Наприклад, навчити послідовності дій, як правильно одягнути і роздягати свою ляльку, готувати іграшок їсти, а після годувати їх приготовленою їжею, укладати їх спати. Не зайвим буде навчити малюка перевозити кубики в машинці.

Необхідно навчити малюка користуватися будівельним матеріалом. Для початку розберіть кожну детальку з набору, скажіть, як вона називається, дайте її характеристики. Потім розкажіть про призначення кожної деталі, покажіть, які з деталей найкраще підійдуть для побудови однієї частини, а які - для іншої. Далі потрібно показати методи спорудження будиночка, гаража, огорожі або ж будь-якого іншого споруди.

Коли в даному віці малюки грають в ігри, то вони частенько самостійно придумують сценарії для свого світу. Для того, щоб ваш юний сценарист не закрили у власній казці, слід обов'язково проявляти інтерес до його ігор, бажано брати участь в його іграх, граючи при цьому різні ролі. В такому випадку малюк буде розвиватися товариським і розумним.

Додати коментар


Захисний код
Оновити