Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Різне ставлення батьків до старших і молодших дітей

Розвиток дитини безпосередньо залежить від ситуації, в якій він виявляється. На характер малюка впливає безліч різних психологічних, біологічних, соціальних факторів, крім того впливає і ситуація з народженням, молодший або старший він. Двоє дітей це завжди різні життєві сценарії, і розвиток в двудетних сімейних колективах має і переваги, і недоліки. Кваліфіковані фахівці запевняють в тому, що саме різне ставлення батьків до дітей і дитяче бій між собою призводить до холодних відносин між сестрами або братами в зрілому віці.

Первісток в переважній більшості випадків страждає від зниженого уваги батьків, коли в сім'ї з'являється друга дитина, і вся любов батьків поділяється на двох. Старший відчуває себе, як ніби його «скинули з престолу», адже він більше не один єдиний, а це травмує дитину.

За даними статистики, яка займалася вивченням життєвих шляхів старших і молодших дітей, стало відомо, що більш значущих успіхів досягають саме перші діти, їх 64% серед знаменитостей, і тільки 46% другі діти. Основною причиною є психологічний фактор, адже старшій дитині, доводиться відстоювати своє місце під сонцем при народженні «конкурента», доводиться виконувати важливі завдання. Старші беруть на себе відповідальність за молодших, вони відчувають на собі відповідальність за них, з цієї причини вже з дитячих років вони починають набувати життєві навички. Саме з цієї причини вони виростають більш активними і успішними.

Часто буває так, що первістку доводиться пройти стресову ситуацію, адже він не завжди швидко адаптується до появи братика або сестрички. Слід готувати первістка до появи дитини. Розумно навіть програвати з ним різні ситуації, розповідати про майбутні зміни і продовжувати зберігати звичні відносини. В іншому випадку первісток може засумніватися в своїй цінності і значущості.

Друга дитина росте, менш тривожним і більш оптимістичним, оскільки він росте в атмосфері сформованого емоційного ставлення. Коли друга дитина з'являється, батьки вже досвідчені і послідовні, отже сімейна обстановка більш спокійна. Хоча, як зазначають досвідчені фахівці, сьогодні батьки значно рідше «вирощують» улюбленців і навіть менше приділяють уваги другим дітям, ніж первісткам. Але тим не менше до молодших істотно частіше прив'язується поблажливе ставлення. Буває, що молодші надто тривалий час залишаються в ролі «маленького», їх практично не залучають до життя сім'ї, не дозволяють брати участь в обговоренні «дорослих» питань. Для другої дитини старший брат або сестра стає незаперечним лідером, а отже дитина на нього дорівнює.

Виникають труднощі в житті другої дитини, коли з'являється суперництво, і у молодшого виникає непереборне бажання наздогнати старшого і стати краще за нього. Недосяжність поставленої мети стає причиною розвитку ряду психологічних проблем.

Буває так, що батьки, ненавмисно підігрівають конкуренцію між дітьми. Говорячи, наприклад: «Ти можеш зробити нітрохи не гірше сестри (брата)», так батьки не заохочують або підтримують, а закликають до конкурентної боротьби. А дитина починає болісно переживати, що він не стане лідером. Боязнь поразки з часом сильно позначається на якості особистості. Дитина може перестати бути сміливим, цілеспрямованим, енергійним, коли не може перемогти в «гонці» за старшим братом або сестрою. Саме з цієї причини у молодших дітей істотно частіше проявляється позиція «утриманця».

Часто буває так, що з появою другої дитини відбувається поліпшення обстановки в сім'ї, зменшуються розбіжності між подружжям. Але поява другої дитини може стати джерелом переживань батьків.

Спроба дорослих вирішувати всі розбіжності, що виникають у дітей, замість них самих і вважати, що з часом всі труднощі зійдуть нанівець є найбільш поширеною помилкою. Дітям важливо знати, що батьки довіряють їм у вирішенні спорів. Тоді вони навчаться брати відповідальність за налагодження відносин після будь-яких сварок.

Деяким діткам важливо знати, наскільки вони важливі для своїх батьків, і для того, щоб привернути увагу дорослих, вони навмисне затівають сварку, щоб з'ясувати, чию сторону візьмуть батьки.

В даному випадку, якщо нічого серйозного не відбувається, бажано прийняти позицію невтручання. Ви напевно помічали, як діти після сварки незабаром продовжують знову спокійно грати. Дотримуйтеся нейтралітету, якщо вас «втягнули» в вирішення спору, то чи не виділяйте старшої дитини, як відповідального, який зобов'язаний поступитися.

Якщо станете звинувачувати старшого в будь-яких неприємності молодшого, то позбавите першу дитину бажання бути відповідальним, та й до того ж істотно зменшите його любов до молодшого. Якщо батьки починають лаяти або бити старшого дитини при другому, то цю модель поведінки первісток з часом копіюють і переносить на молодшого. Фактично всі батьки вловлювали ревний погляд старшого в моменти турботи або забав з малюком. У даних ситуаціях старшому важливо відчувати себе потрібним. Тому ви можете сказати що-небудь, що виділить значимість, наприклад: «Помічник ти мій, навіть не знаю, щоб без тебе робила!». Подяка батьків і ніжність, щодо первістка, можуть затьмарити ревні почуття. Недовіра і тривога повністю зникають, коли повертається радість. Намагайтеся грамотно розділяти любов між дітьми, і тоді тривожність старших зійде нанівець і не стане заважати їм в житті.

Різне ставлення батьків до старших і молодших детямВ конфліктах своїх діток ніколи не влаштовуйте гучних розборів, хто правий, хто винен. Діти обидва ображені, слід показати, що ви чуєте обох і знаєте чого вони бажають.

Додати коментар


Захисний код
Оновити