Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як відучити малюка спати з пустушкою

У разі якщо у вас не виходить відучити малюка від пустушки, не варто починати панікувати. Навіть в разі якщо вам бабуся побіжно говорить, що «в минулі часи діти так довго з соскою не ходили, а у її подруги дочка зовсім не визнавала соску і засинала самостійно", і навіть якщо сусідка заявляє, що це згубно позначається на прикусі. Про тому, як відучити дитину спати з пустушкою, ми розповімо вам в цій статті.

Досить часто молода мама вдосталь наслухавшись різноманітних побажань і рекомендацій починає забирати у малюка улюблену іграшку, але ж він звик до неї з народження, і до того ж йому без неї важко засипати.

Може, він все це спокійно перенесе і звикне спати без пустушки, але тим не менш є великі шанси на те, що період отучения буде дуже важким психологічно і для батьків, і для малюка. Тому слід набратися терпіння і зрозуміти, що для дитини розставання зі звичним укладом життя дуже складно.

Не можна сприймати небажання малюка відмовитися від пустушки як каприз, оскільки і дорослі люди не люблять відмовлятися від власних звичок. Хоча і усвідомлюють, що деякі з них дуже шкодять. А юне чадо не розуміє, що корисно, а що згубно впливає, та й до того ж пустушку йому дала мама. Та й до того ж якщо бачите, що малюк потребує пустушки, то не звертайте уваги на те, що кажуть близькі, оскільки дитина ваш, а вам, як нікому, краще знати, що зараз потрібно малюкові.

До того ж не можна різко відучувати від пустушки, так як це може викликати психологічну травму, оскільки дитина прив'язаний до іграшки, і для нього відвикання стане в будь-якому випадку стресом. Дитина не зможе зрозуміти таку різкість з вашого боку, оскільки він звик до турботи. Так що поставтеся до процесу відлучення з розумінням і обов'язково прислухайтеся потребам дитини.

Зовсім неправильно забирати у малюка пустушку, коли він її просить дати. Не потрібно дражнити його з цього приводу і сердитися на нього, дану звичку він повинен просто «перерости».

І тут важливо не упустити момент, коли малюк готовий самостійно відмовитися від пустушки. Але такий момент може бути не дуже вдалим, оскільки після цього він стане гірше спати, під час плачу його буде істотно складніше заспокоїти і т.д.

Для того, щоб прискорити процес відвикання від пустушки фахівці радять зробити наступне:

Якщо малюк в 7 8 місяців навчився пити з чашки, то їжу слід подавати теж в чашці, тарілці, піалі, щоб дитина якомога швидше забув про пляшечці.

Не можна пропонувати малюкові пустушку, якщо він сам не стане її вимагати.

Нехай біля дитини завжди знаходяться іграшки, щоб він розвивав пальчики, міг маніпулювати предметами і відволікався від своєї улюбленої пустушки.

Смоктання є першим рефлексом новонародженого. І це дію точно так само важливо, як і дихання. Ряд досліджень показало, що на розумовий розвиток малюка смоктання пальчика або пустушки позначається благотворно. Непотрібно боятися, що пустушка зіпсує прикус, так як цього немає доказів обгрунтованих науково. Для здоров'я зубів більш корисною стане пустушка, в порівнянні з пляшечкою з солодким питвом.

Але це зовсім не означає, що малюка слід привчати до пустушки, оскільки багато дітей чудово ростуть і без цього предмета.

Одним діткам дістається не сильний смоктальний рефлекс, іншим - дістається більше виражений. Є малюки, які можуть без проблем розлучитися з пустушкою, але є й ті, яким вона потрібна і в 5 років.

І це зовсім не говорить про те, що слід до школи ходити з соскою. Однак часто буває так, що турботливі батьки намагаються забрати пустушку і роблять це істотно раніше, ніж малюк фізично і морально для цього дозрів.

Відучити від пустушки можна двома простими способами:

1. Дочекатися, коли дитина стане буде свідомим і плавно скорочувати час застосування пустушки. Можна видавати пустушку виключно перед сном, а можна - на певний хвилин, після повернення з садка.

2. Даний спосіб підходить не всім дітям, так як вважається більш жорстким. Необхідно віддати або викинути пустушку, але робити це потрібно тільки за згодою малюка. Наприклад, можна «подарувати» цей цінний предмет знайомому малюкові або взяти і просто викинути. В даному випадку потрібно, щоб вся сім'я вела себе узгоджено, якщо сказано "ні", то так і повинно бути. Крихітка важко переносить відлучення від пустушки, стає надто нервовим, погано спить, і якщо триває це все вже близько двох тижнів, то краще припинити мучити дитину. Так як малюк не зміг відмовитися від звички, і для того, щоб зберегти психічне здоров'я, пустушку краще повернути. Саме тому перший спосіб стане більш щадним і для малюка, і для батьків.

Дотримуючись простих порад даної статті, можна відучити малюка від пустушки.

Додати коментар


Захисний код
Оновити