Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Перша допомога при задушенні дитини

Перша допомога при задушенні дитини - це та частина знань, яка катастрофічно необхідна близьким маленьку дитину. Сучасний навколишній світ наповнений і небезпечними, і з першого погляду нешкідливими предметами. Біда маленької дитини полягає в тому, що він не здатний адекватно оцінити небезпеку своєї поведінки, ймовірність отримання травми або небезпека самої іграшки.

Багато батьків роблять упор на 100% -му контролі за дитиною, перетворюються в його тінь, намагаючись запобігти найменшій небезпеку навколо нього. Однак навіть така поведінка не гарантує повну безпеку, так як для нещасного випадку часом вистачає декількох секунд. Ось тому важливо знати про те, як допомогти дитині в тій чи іншій ситуації.

Удушення - одна з найбільш поширених травм маленьких дітей. Ми розуміємо під словом «удушення» здавлювання, стиснення або інше зовнішнє механічна дія на шию дитини, яке перешкоджає нормальному процесу дихання і кровообігу. У цьому випадку мова йде навіть не на хвилини, а на секунди, тому дуже важливо правильно надати допомогу постраждалій дитині і, може бути, врятувати йому цим життя. Ваше завдання - почати процес порятунку малюка, який продовжать прибули медики.

Що може статися при механічному впливі на шию? По-перше, людина перестає дихати. По-друге, кров не надходить у головний мозок, і людина втрачає свідомість. В цьому випадку дуже велика ймовірність того, що людина в результаті втрати свідомості і подальшого падіння отримає травму голови. По-третє, людина може отримати важку травму шийного відділу хребта.

Прикладами удушення можуть бути наступні випадки:

- випадкове або навмисне повішення на мотузці або іншому подібному предмет (краватка, ремінь і т.д.);
 
- удушення в результаті необережності при грі на дитячому майданчику або вдома;

- травма шиї при попаданні її між прутами дитячого ліжечка;

- удушення довгомірними предметами, які потрапили в зачеплення рухомих механізмів.

Повішення - це найстрашніший випадок, коли маленькі діти за власною ініціативою сунуть голову в петлю. Ми не будемо розбирати тут психологічну сторону проблеми, тільки скажемо, що при повішення найбільшу небезпеку становить перелом шийних хребців під час моменту втрати опори під ногами. Втрата можливості дихати також смертельно небезпечна не тільки для дітей, а й для дорослих.

Необережність при грі - цей той фактор, який може бути в деякому роді запобігли батьками. Постарайтеся пояснити малюку, що не варто гратися в місцях, де занадто багато вільно звисаючих мотузок.

Пошкодження шиї під час сну - не такий вже рідкісний випадок. Справа в тому, що деякі моделі дитячих ліжечок мають досить велику відстань між прутами решітки, що дозволяє маляті засунути туди голову. Намагаючись вивільнитися, малюк несвідомо завдає собі травму.

Що стосується рухомих механізмів, то вони постійно зустрічаються в житті дитини. Наприклад, гойдалки в парку атракціонів. Може вийти так, що кінець довгого шарфа почне намотується на рухому частину, і дитини може задушити. В цьому випадку вина повністю лягати на власника рухомого механізму, так як всі рухомі частини обов'язково повинні бути захищені спеціальними накладками (кожухами).

Перша допомога при задушенні дитини полягає в тому, щоб припинити процес впливу на шию. Необхідно розрізати мотузку або шарфик, скинути їх з шиї. Залежно від ситуації необхідно зупинити механізм або запустити його в зворотному напрямку. Якщо мова йде про повішення, то потрібно підняти тіло людини, аби зменшити тиск петлі на шийний відділ, і тільки потім друга людина повинна вийняти дитини з петлі. Далі дитини при всіх видах удушення необхідно покласти на спину. Діяти необхідно обережно, припускаю у дитини травму шиї. Потім діяти необхідно в залежності від ситуації. При відсутності ознак життя потрібно почати штучне дихання і прямий масаж серця, а якщо дитина у свідомості, то всі зусилля необхідно направити на мінімізацію психологічного негативу.

У деяких випадках після успішного штучного дихання може спостерігатися блювотний рефлекс, також у дитини іноді з'являється підвищене слиновиділення. Тільки ці два чинники є мотивом покласти дитину на бік, у всіх інших випадках це робити заборонено. Після відходу блювотних мас або після видалення слини поверніть малюка в положення на спину. Постарайтеся пояснити дитині, що крутити головою не можна, а для вірності притримуйте його голову своїми руками.

Природно, не варто зайвий раз нагадувати, що перша допомога при задушенні дитини завжди починається з виклику швидкої допомоги. Найкраще, коли одна людина викликає медиків, а інший вже почав проводити необхідні заходи. Це може заощадити дорогоцінні хвилини і врятувати життя дитини.

Ще більше користі принесуть деякі профілактичні заходи, які допоможуть уникнути нещасного випадку. Ось основні з них:

1. При виборі дитячого ліжечка перевірте, щоб в відстань між прутами не змогла просунути голову дитини.

2. Не дозволяйте малюкові грати з намистом, мотузками та іншими предметами, натягнутими на шию. Це особливо стосується ігор, в яких діти один одному надягають поводок і грають в собачку і т.д.

3. Якщо дитина носить хрестик на ланцюжку, то вона повинна бути досить довга, щоб не задушити його уві сні.

4. При поході в парк атракціонів не надягайте дитині довгих шарфів або косинок. До того ж обходьте стороною відкриті обертові механізми атракціонів.

5. Попередження щодо розвиваються шарфів, відноситься і до катанням на велосипеді, скейті, лижах з гірки і т.д. У цих випадках велику небезпеку становить зачеплення вільного краю за якусь гілку.

6. Забороняйте дітям дивитися фільми про суїцид, так як в маленькому віці вони схильні до бездумного повторення всього побаченого.

7. Не дозволяйте дитині плести вузли і протягувати в них різні частини тіла, і особливо шию. Якщо малюка тягне до вузлів, то віддайте його в яхт-клуб або навчіть плести макрамe.

Додати коментар


Захисний код
Оновити