Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Виховати занадто активну дитину

Маленькі діти дуже активні, здається їх енергія просто невичерпна, якщо б вони мали можливість, то обов'язково побігли б кудо-то в самі перші тижні життя, але так як подібної можливості немає, вони невгамовно крутяться в ліжечку. І стрімке повзання це лише початок. Як тільки зміцніють ноги, такі дітки, ігноруючи ходьбу, переключаться на біг. І будуть носитися, наздоганяти, дертися, і так щодня. Гіперактивні діти - проблема багатьох батьків і об'єкт занепокоєння фахівців. Саме про те, як виховати активного дитини, ми розповімо вам в цій статті.

прояви гіперактивності

Руки і ноги, без зупинки миготять, щось перебирають, ламають, хапають, а голова повертається на 180 градусів, щоб уже точно нічого цікавого не пропустити. Але інтересу, вистачає лише на секунди, і малюк знову перемикається на щось ще, так і не вловивши суті попереднього.

Від таких діток рідко можна почути питання «чому» і «навіщо», однак якщо дитю припече, то за п'ять хвилин від нього можна почути двадцять питань, але, на жаль, дорослий ні на один не встигне відповісти. Надто активна дитина просто забуває, що відповідь необхідно ще і вислухати.

Але часу у нього немає, адже він весь у справах, у нього купа «проблем», які слід вирішити. І зараз він почне і, природно, не завершить неймовірне число різноманітних справ. Може бути, мама зможе його погодувати, але їсти йому зручніше стоячи, щохвилини відволікаючись на щось більш цікаве, ніж тарілка з їжею. У громадських місцях дитина відразу привертає до себе увагу, тому що прагне всюди залізти і все схопити, в упор не помічаючи окликів батьків. Це не дитина, а згусток киплячій енергії, що тримає в напрузі батьків і доводить їх до повного виснаження.

Але не слід поспішати заносити своє дитя в список гіперактивних. Даний діагноз, точна назва якого синдром дефіциту уваги і гіперактивність, може поставити виключно лікар, невролог або психіатр, і тільки на основі спеціалізованої діагностики. Гіперактивна не кожен карапуз. Переважна більшість дітей 1,5-2 років знаходяться в русі з ранку до ночі, але не дивлячись на це вони добре концентрують увагу і можуть тривалий час утримувати його.

Гіперактивність це ваш діагноз

У гіперактивності три незмінних попутника, а саме розлад уваги, рухова розгальмування, імпульсивна поведінка. Надмірно активним дітям, через дефіцит уваги не під силу тривалий час зосереджуватися на якомусь одному занятті, увагу легко залучити, але фактично неможливо втримати, оскільки воно «перескакує» з одного предмета на який-небудь інший. Малюк чує, коли до нього звертаються, але при цьому не реагує. Він не може самостійно доводити почате до логічного завершення, навіть в разі якщо взявся за роботу з невимовним ентузіазмом. А всі завдання, які вимагають посидючості й зосередженості для таких діток неприйнятні.

Рухова активність виражена метушливістю. Малюк не може всидіти на місці, дуже мало відпочиває, грає виключно в рухливі гучні ігри, встигаючи здійснювати сторонні руху, виконуючи завдання, що вимагають посидючості, постійно базікають ногами і т.д. Імпульсивність або схильність до надмірно швидким, надто часто необдуманих дій. Малюк відповідає ще до того, як його запитають, оскільки не може дочекатися своєї черги, не любить правила, а настрій змінюється, немов погода навесні. Імпульсивні діти фактично не замислюються про наслідки поведінки, з цієї причини досить часто потрапляють у небезпечні ситуації.

У чому криється причина гіперактивності? У переважній більшості випадків виною всьому несприятливий перебіг вагітності, наприклад кисневе голодування плода, загроза викидня, куріння, стреси, недоношеність, стрімкі або затяжні пологи, різноманітні черепно-мозкові травми, важкі, з високою температурою, вірусні, а так само інфекційні захворювання в перші кілька років життя і багато інші причини.

все пройде

У разі якщо є потреба в медикаментозному лікуванні, то лікар неодмінно призначить його. Оскільки гіперактивність це зовсім не пустощі, не розвага, а дуже серйозна патологія. З гіперактивними дітьми спілкуватися слід м'яко і спокійно, так як вони надчутливі до настрою близьких, легко «заряджаються» як позитивними, так і негативними емоціями. Ну і виховати таку дитину природно непросто.

Хваліть малюка, так як гіперактивні діти повністю ігнорують зауваження, але зате звертають увагу на похвалу. Намагайтеся завжди давати позитивну оцінку саме дитині, а ось негативну виключно його вчинків.

Ставте ті завдання, які відповідають здібностям дитини. Залиште свою ідею записати дитину відразу в кілька гуртків. Так як це призведе до перевтоми і ще більшого порушення. Перед тим, як реагувати на проступок малюка, порахуйте до десяти і постарайтеся вгамувати власні емоції, інакше ваша нервозність викличе те ж саме почуття у дитини.

Завжди будьте послідовні як в покарання, так і в заохочення. Покарання, якщо без нього ніяк не обійтися, має відразу слідувати за провину. Старанно продумайте режим дня і виконуйте його в точності. Малюк повинен чітко знати, коли він повинен встати, їсти, піти гуляти. Намагайтеся залучати малюка до рухливих ігор, в яких знайдеться застосування його енергії. Хорошим рішенням стане спорт, доступний для його віку і темпераменту. А щоб виробити хоч якусь посидючість, слід привчати дитину грати в тихі ігри, такі як, мозаїка, лото, доміно, добре допомагають і книги, тому спробуйте ними захопити чадо.

Намагайтеся, щоб ваші прохання, не містили відразу кілька вказівок, так як дитина не почує або виконає лише половину того, про що попросили. Таких дітей часто звинувачують в неуважності, але в дійсності це не так, просто дитина не в змозі сприйняти кілька завдань відразу. Іноді здається, що його неможливо виховати, адже він некерований. Якщо вам стало зовсім важко, згадайте про те, що до підліткового віку, а іноді й раніше, гіперактивність повністю проходить, але за умови, що ви допомагаєте гіперактивним малюкові впоратися з його проблемами.

Додати коментар


Захисний код
Оновити