Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Розвиток дитини від 3 до 6 років

Розвиток дитини від 3 до 6 років відбуватися в дуже швидкому темпі. З одного боку це чудово, з іншого ви можете пропустити в калейдоскопі змін тривожні ознаки, які говорять вам про відхилення в розвитку малюка. Ми постараємося підказати вам, на що, перш за все, варто звернути увагу, щоб не пропустити початок розвитку хвороби.

Одним з найважливіших показників є зростання і вага дитини. Вони повинні бути пропорційні, що можна поспостерігати за відповідною таблиці. Деяких батьків лякає, що в цьому віці дитина починає візуально худнути. Занадто стурбовані бабусі і мами починають просто напихати дитини їжею, як гусака перед Різдвом. Цього робити категорично не можна. Справа в тому, що невелика візуальне схуднення є нормальним. По-суті ми маємо справу з оптичним обманом, і ми зараз пояснимо чому. По-перше, дитина починає інтенсивно рости, і зміна пропорцій в висоту набагато випереджає інші параметри.

По-друге, у малюка спостерігається дисгармонія в зростанні м'язів. Такі великі м'язи, як на ногах і на руках розвиваються значно швидше. Ви помічали, що маленькі діти мають добре розвинені ноги !? На противагу великим м'язам дрібні (м'язи кистей, міжреберні і т.д.) розвиваються повільно. Ось тому у дитини часто можна перерахувати ребра навіть без рентгена. Також родичам здається, що у малюка тонкі кисті, що також можна пояснити.

По-третє, розглянутий вік відрізняється гіперактивністю дитини, яка вимагає підвищених витрат енергії. Так як діти в цьому віці їдять не зовсім добре (просто не хочуть їсти), а рухаються багато, то їх запас енергії у вигляді жирового прошарку починає повільно, але неухильно танути.

Також у дітей у віці 3-6 років спостерігається інтенсивний ріст кісткової тканини. Хрящова тканина швидко заміщується кісткової, і ми можемо помітити збільшення голови дитини.

Як ми вже показали, деяка худорлявість є нормальним станом в цьому віці, а ось надмірна повнота є явною ознакою хвороби. Можливо, що ви спостерігаєте просте порушення обміну речовин, а адже ожиріння може бути ознакою і більш важких хвороб.

Що стосується рухової активності, то у віці 3-4 роки малюк добре не тільки ходить, а й бігає. Єдине, що йому трохи змінює, так це відчуття рівноваги. Саме тому дитина досить часто падає на бігу і насилу долає пересічену місцевість. Координація малюка розвинена настільки, що він може ухилитися від вас, коли ви намагаєтеся його зловити. М'язи дитини зміцніли, і він здатний пробігати досить великі відстані, лазити по шведській стінці, намагається пролізти по канату і т.д. Малюк вже спокійно ходить по сходах, перестрибує і доходить свого більш-менш великі предмети, проте скакалка є поки для нього непосильним завданням.

У віці 5-6 років 200-300 метрів біговій дистанції для дитини не є проблемою, в тому числі і по несильно пересіченій місцевості. Моторика досить розвинена навіть для гри з маленьким м'ячем. До цього часу малюк зміцнює почуття рівноваги і здатний пройти по вузькій дошці, колоді або бордюру. Йому вже підвладна скакалка, він спокійно перестрибує навіть рухомі йому назустріч предмети. Показником координації є стрибки на одній нозі. Руки малюка зазвичай розвинені слабше ніж ноги, але все одно він може повисіти на перекладині, трохи полазити по канату, переносити тяжкості до 5 кг на невеликі відстані.

Розвиток дитини від 3 до 6 років характерно істотним прогресом в мовному апараті. У три роки дикція у дитини вже стерпна, але йому заважає нормально спілкуватися невеликий запас слів. Крім цього дитина ще не може чітко сформулювати свої думки і бажання за допомогою слів, хоча успішно спілкується за допомогою односкладових пропозицій і жестів. Йде стрімке процес набору словникового запасу, пізнання світу всіма способами, в тому числі за допомогою питань і відповідей.

У віці 3-4 років дуже важливо побільше спілкуватися з малюком. З розмови він засвоює правильну вимову слів, вчитися пов'язувати слова в більш складні пропозиції. Корисно читати дитині казки і просити його переказати сюжет. Намагайтеся вибирати такі теми для розмови, які б були цікаві дитині. Це буде додатково стимулювати малюка на спілкування з вами.

Дитина 5-6 років розмовляє вже практично як доросла людина. Він здатний повідомити про свої бажання, переживання і думках. Біда цього віку полягає в тому, що малюк іноді занадто швидко говорить і в цей момент не контролює правильність вимови слів і відмінків. У цьому випадку варто поправляти мова малюка, роблячи акцент на помилках. Цікаво, що нормально розвинена дитина 5-6 років сам буде прагнути поговорити з вами. Іноді його хочеться навіть зупинити - так багато він розмовляє. Не варто цього робити, так як розмова - найкращий спосіб розвинути дикцію і набрати словниковий запас.

Розвиток дитини від 3 до 6 років іноді ускладнене неправильною вимовою. Дефекти мовлення дитини стають явно помітні, коли він починає активно спілкуватися з оточуючими. Найпоширенішим дефектом є неправильна вимова літери «р». У цьому випадку, як і в інших випадках, слід негайно звертатися до логопеда. Не втрачайте дорогоцінний час, так як сама мова не виправиться.

Ще однією причиною неправильного мовлення може бути порушення слуху у малюка. У домашніх умовах слух перевірити досить просто - дитина повинна чути шепіт за 2-3 метра. У випадку найменших підозр на слабкий слух радимо звернутися до дитячого отоларинголога. Можливо, він розсіє ваші побоювання або, навпаки, поставить кваліфікований діагноз, який допоможе подальшого лікування.

Розвиток дитини від 3 до 6 летПсіхологія - це досить складна наука. Тим більше складно розібратися у внутрішньому світі малюка, який толком не вміє висловлювати свої думки. Однак і у таких маленьких людей є свої закономірності психології. В першу чергу вони в усьому хочуть наслідувати дорослим. Їх здатність до навчання разюча, тому вік від 3-х років вважається найвдалішим для закладання фундаменту знань для майбутніх вундеркіндів. Діти приблизно з 3 років розрізняють не тільки самі фрази, а й інтонації, з яким проголошено слова. Їх постійно тягне в компанію собі подібних, але ще більше тяга до більш дорослим дітям. Їхнім девізом життєвого існування є загальне пізнання і радість.

Додати коментар


Захисний код
Оновити