Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Ураження електричним струмом у дитини

У разі якщо ви були уважні на уроках фізики, то повинні були запам'ятати, що годі й шукати кращого провідника для електрики, ніж тіло людини. Ну і природно кожен з нас, розуміє той факт, що тісне знайомство тіла з струмом може завершитися сумно.

Саме з цієї причини ми з дитинства вчимо дітей про те, що в розетках немає місця дитячим пальчикам, що до електроприладів краще не підходити, ну і природно не можна ними грати.

Але тим не менше, навіть самий слухняний і акуратний малюк не застрахований від травм, оскільки він може ненавмисно стикнутися з приладом, опинитися не в тому місці, і передбачити результат в таких ситуаціях складно.

У даній статті ми розповімо вам про правила безпеки в разі виникнення небезпечної ситуації і про надання першої допомоги потерпілому

У разі ураження електричним струмом у малюка важливим є не просто сам факт поразки, але ще й цілий ряд факторів, які зумовлюють ступінь небезпеки. Наприклад, при ураженні струмом, має важливе значення був він постійним або змінним, крім того, важливо і те, яке було напруга в електромережі і які умови середовища оточення, коли малюка вразило струмом (враховують навіть показники вологості і те, у що дитина була одягнений, взутий).

Кожен дорослий повинен пам'ятати: у разі якщо трапилося електричне ураження, то не можна забувати про власну безпеку. Оскільки якщо струмом вразить і вас теж, то допомагати не буде кому.

Правила безпеки при ураженні електричним струмом.

У разі, якщо бачите, що малюк знаходиться під впливом електричного струму, і у вас є припущення, що це так, то ні в якому разі не торкайтеся до нього незахищеними руками.

У разі, якщо струм має високу напругу, а провід контактує не тільки з тілом, але і з землею, то не можна наближатися до даного місця ближче, ніж на шість метрів. У разі якщо нічого не знаєте про показники напруги в що б'є струмом кабелі, краще не підходити близько.

У разі, якщо є можливість відключити електрику і для цього немає необхідності близько підходити до потерпілого, то зробіть це (мається на увазі той випадок, коли можна відключити струм на щитку або лічильнику).

У разі, якщо малюка вдарило струмом від побутового приладу, то не торкайтеся джерела струму, а просто вимкніть його з розетки.

Прибирати кінцівку потерпілого, на яку діє струм або сам кабель, потрібно лише за допомогою предмета, що не проводить електрику. Таким предметом може бути будь-яке виріб з дерева, гуми, тканини, наприклад, довга палиця, чобіт з гуми або тканинної килим, який згорнуть рулоном.

Щоб розрубати кабель, який не виходить прибрати з потерпілого, слід взяти сокиру або лопату ручка якого міцна, дерев'яна і суха.

Коли намагаєтеся припинити дію струму на малюка методом ліквідації кабелю, то краще стати на те, що не здатна пропускати струм. Наприклад, на гумовий килимок або пару книг, на дерев'яну табуретку або одягнути гумові рукавички і чоботи.

Знайте: все вологе і металеве тільки підсилює потік, з цієї причини застосовувати що-небудь подібне небезпечно.

Як визначити ураження струмом?

Нижче перелік ознак за якими можна визначити ураження:

- зверніть увагу на функціонування серця, так як під впливом струму порушується ритм, або зупиняється серцева діяльність, а це найнебезпечніше;

- змінене свідомість;

- головний біль;

- порушення ковтання, слуху, зору;

- чутливість шкіри набуває незвичайні риси;

- виникли судоми, м'язи болять;

- в місці, де тіло контактувало з електричним струмом, є виражені опіки;

- є вивихи або навіть переломи, оскільки контролювати тіло, яке знаходиться під впливом струму, нереально, оскільки зазвичай ураження струмом супроводжується падінням, що також здатне викликати схожі травми.

Допомоги потерпілому малюкові

Оцініть загальний стан, потрібно перевірити чи є дихання, якщо відсутній, то терміново потрібно серцево-легенева реанімація.

Якщо малюк без свідомості, але серце б'ється, просто покладіть його на бік.

Якщо втрати свідомості не було, слід прийняти позу лежачи, піднявши ноги приблизно на 30 сантиметрів.

Переважно НЕ транспортувати ураженого струмом, винятком є ​​лише випадок коли від цього залежить безпека.

Якщо бачите опік, то промийте його прохолодною проточною водою протягом 20 хвилин, і прикрийте обгорілий ділянку шкірного покриву змоченим чистим шматком тканини.

Щоб послабити біль, дайте дитині знеболююче.

У деяких випадках удар струмом настільки короткий, що в дійсності малюк більше лякається, ніж травмується. Але якщо ви спостерігаєте якесь розлад в свідомості або на шкірі є сліди від дії струму, якщо після травми виникли серйозні проблеми (гірше чує, погано дихає, не може ковтати) або струм впливав на вагітну, то потрібно без зволікання їхати в лікарню.

Щоб попередити подібну ситуацію слід дотримуватися правил безпеки. Потрібно тримати малюків, якнайдалі від розеток (особливо якщо вони бажають туди щось вставити), прибирати всі дроти, не залишати наодинці з електричної іграшкою. Тримати всі споживачі електричного струму подалі від води, не дозволяти включати прилади побуту, ну і звичайно ж не можна намагатися їх розібрати або полагодити, міняти лампочки. У разі якщо за вікном гроза, то краще вимикати електричні прилади, крім того не можна дозволяти дитині лізти в трансформаторну будку.

Додати коментар


Захисний код
Оновити