Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Профілактика термічних опіків у дитини

Опік у дитини, само собою, вкрай небажаний і викликає серйозне занепокоєння у його батьків, незалежно від того, які масштаби шкіри і органи він захоплює. Маленькій дитині складно впоратися з перегрівом, який призводить до руйнування тканин. З цієї причини краще всього з самого дитинства вчити малюка правилам безпеки при взаємодії з гарячою рідиною, а також розпеченими предметами.

Крім того, і самі батьки теж повинні знати кілька важливих правил, дотримання яких зведе ризик виникнення опіку до мінімуму. Саме про ці правила ми і поговоримо в статті.

Природно, знати все про профілактику термічних опіків недостатньо, оскільки життя дуже непередбачувана і в деяких випадках просто неможливо встежити за всім, з цієї причини дорослі повинні бути інформовані про правила першої допомоги в разі опіку у малюка. При цьому слід обов'язково враховувати те, що опіки бувають різних ступенів, і кожна з них вимагає особливого ставлення. Але, природно, краще спробувати вгадати і попередити виникнення опіків у дитини.

Нижче перераховані основні моменти, на які слід звертати особливу увагу дорослим, оскільки діти навряд чи можуть оцінити потенційну небезпеку кожної ситуації.

1. В першу чергу, у вас в будинку повинен бути як мінімум один справний вогнегасник. Крім того, слід встановлювати димові детектори.

Пожежна сигналізація в разі виникнення небезпечної ситуації повинна видавати гучні пронизливі звуки. Все це потрібно для того, щоб навіть сплячий малюк прокинувся і зрозумів, що слід терміново йти або кликати на допомогу.

Елементарні правила пожежної безпеки повинні бути введені в навчальний курс в рамках домашніх занять. Ваш малюк повинен пам'ятати телефон пожежної станції і те, що займисті предмети і відкритий вогонь зовсім не призначені для ігор.

2. У разі якщо ви переносите що-небудь гаряче з однієї кімнати в іншу, то не можна при цьому в протилежному руці нести малюка.

3. Батьки не повинні палити і їсти що-небудь гаряче, в разі якщо у них на руках сидить дитина.

Крім того, слід розуміти, що навіть маленький недопалок здатний привести до пожежі і виникненню опіків. З цієї причини краще курити поза домом або старанно гасити після себе недопалки.

4. У разі якщо ви стоїте над плитою, готуючи їсти, то дитина не повинна при цьому перебувати на руках, щоб уникнути термічних опіків, спровокованих, наприклад, попаданням на шкірний покрив крапель розпеченого масла.

Переважно всього, якщо каструлі розташовуються на задніх пальниках, оскільки так ваш малюк не зможе дотягнутися до посуду і обпектися.

5. У разі якщо ви тільки що розлили по тарілках гарячий суп, або налили в чашки чай, то простежте за тим, щоб весь посуд з гарячими продуктами була максимально відсунута від краю столу, щоб дитина не змогла дотягнутися.

6. Крім того, необхідно приділити особливу увагу кранів з водою. Ви повинні, самі взяти за звичку відкривати першим кран з холодною водою, а тільки потім - з гарячою. Цьому слід обов'язково навчити свого малюка.

7. У разі якщо любите гарні глянцеві скатертини, то вам слід знати про те, що змінна, струмлива поверхню дуже просто з'їжджає з поверхні столу, в разі якщо її добре потягнути. А ось вже за нею на голову дитини впадуть тарілки і чашки з гарячими стравами і рідиною. З цієї причини краще купувати спеціалізовані Чи не слизькі килимки під тарілки, або скатертини, краю яких не звисають зі столу, щоб дитина не могла потягнути за край.

8. Небезпека в собі таїть і електрочайник, який тільки що закипів. З цієї причини навіть якщо впевнені, що прилад розташовується поза досяжністю малюка, все одно перевірте розташування його шнура, а раптом дитина зможе потягнути за нього і перекинути чайник?

Учіть дитину тому, що на кухні грати заборонено, оскільки це місце призначене тільки для приготування і вживання їжі. Ніколи не залишайте дитину без нагляду на кухні.

9. У разі якщо у вас в будинку є джерела відкритого вогню (наприклад, каміни, свічки, газові плити, багаття), то не можна залишати дитину одну в таких небезпечних місцях. Тому якщо йдете, то заберіть його з собою.

Крім того, старанно ховайте небезпечні предмети, це стосується сірників, запальничок, гарячих рідин.

10. Всі предмети, що мають розпалюються поверхню (праски, плойки, обігрівачі, парові зволожувачі та багато іншого) повинні бути в недосяжності для малюка.

Перед тим, як годувати або поїти дитину, обов'язково спробуйте їжу і питво самостійно, щоб уникнути опіків рота.

Особливу увагу необхідно приділяти тому, що було розігріте в мікрохвильовці, оскільки в переважній більшості випадків вона розігріває нерівномірно. Діставши їжу, старанно її перемішайте і спробуйте.

11. Коли ввечері набираєте ванну, щоб викупати дитину, не забудьте подивитися на градусник. У разі якщо водного градусника немає, то, перед тим, як опустити дитину у ванну, перевірте воду чи не занадто вона гаряча? Так як багато батьків бояться «заморозити» дитини, і не пам'ятають про те, що оптимальна температура повинна бути не вище 37 градусів.

12. У разі якщо ви вирішили підлити в багаття на вулиці пальне, то відразу ж викиньте це з голови, особливо якщо це побачить малюк. Пам'ятайте: малюки повторюють за батьками все, а такі витівки особливо.

13. Крім того, забороніть дитині грати з петардами, феєрверками та різноманітними салютними установками, пам'ятайте, що це ігри для дорослих і дітей поруч знаходиться не можна.

Незважаючи на те, що ми з дитинства привчені при перших ознаках застуди парити ноги в гарячій воді, педіатрія сучасності настійно не рекомендує використовувати на своїх дітях цю моторошну і хворобливу міру. У малюка дуже ніжний шкірний покрив, а тому можна отримати серйозний опік.

Додати коментар


Захисний код
Оновити