Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Хімічні опіки шкіри у дитини

Досить часто агресивні хімічні речовини потрапляючи на шкіру дорослої людини призводять до появи серйозних опіків. А в разі якщо така речовина потрапить на ніжну шкіру дитини, то наслідки можуть бути серйозними, з цієї причини всі батьки повинні знати, яких саме речовин варто побоюватися, як можна уникнути хімічних опіків і як діяти в разі, якщо опік вже є? Саме про це ми і поговоримо в даній статті.

Отже, що може стати причиною виникнення хімічного опіку у дитини?

Для того, щоб отримати подібну рану, необхідний прямий контакт з агресивним речовиною. У переважній більшості випадків це різноманітні рідини, але є і порошкові матеріали, які можуть спровокувати хімічні опіки. Серед них можна виділити вапнякову пил, фосфор, цемент, бетон, солі важкого металу. Крім того опіки шкіри можуть бути спровоковані кислотою або лугом, розчинником. Дані небезпечні речовини досить часто містяться в складі хімічних побутових речовин (наприклад, мінеральні добрива, лаки і фарби, фарба для волосся, відбілювачі, будівельні матеріали, чистячі і миючі засоби, засоби призначені для дезінфекції та багато іншого).

За якими саме ознаками можна визначити, що у дитини стався опік? Існує цілий ряд симптомів, що вказують на це, але вони достовірні тільки в тих випадках, коли ви особисто бачили, що на шкірний покрив малюка потрапило небезпечна хімічна речовина. Ось перелік ознак:

- дитина скаржиться на те, що постраждале місце шкіри пече і німіє, поколює;

- шкірний покрив різко змінив колір, в більшості випадків він стає червоним, але в деяких випадках шкіра може стати блідою або придбати синюватий відтінок, а в окремих випадках навіть потемніти;

- подібні опіки викликають сильний біль;

- на шкірі виникли пухирі.

Якщо говорити про першу допомогу, яку слід надати потерпілому дитині, то у всіх випадках вона буде однаковою. Але це стосується лише першої допомоги. А коли вже почнеться медичне лікування, то лікар повинен знати, що стало причиною термічного опіку? Добре, якщо ви збережете невеликий обсяг речовини, яке викликало опік. Таким чином ви спростите завдання лікаря в призначенні курсу лікування.

Що слід зробити, якщо дитина отримала хімічний опік?

Перше. Слід швидко усунути агресивне речовина, щоб воно не контактувало зі шкірою. Порошкоподібні кошти можна просто струсити, або дбайливо змахнути за допомогою ганчірочки, стежачи при цьому за тим, щоб воно не змогло потрапити на вас. Ще можна здути порошок або взяти пилосос, і усунути подразник з його допомогою. У разі якщо на одяг малюка капнула отруйна обпалює рідина, то потрібно відразу зняти даний предмет гардероба, якщо зняти не представляється можливим, відірвіть або відріжте даний шматочок.

Друге. Агресивна засіб, що спровокувало термічний опік, слід старанно і довго відмивати від шкіри, застосовуючи теплу проточну воду. Переважно витратити на це не менше 20 хвилин.

Третє. Після промивання слід накрити або обернути постраждалу ділянку шкіри чистою, просоченої прохолодною водою тканиною.

Важливо: в разі якщо малюк вражений порошкоподібною засобом, то ні в якому разі не починайте обмивати постраждале місце, до тих пір поки не усунете порошок. Не можна допускати контакту з водою, оскільки передбачити реакцію в даному випадку складно. Тому тільки видаливши порошкоподібний засіб, можна приступати до змивання залишків.

Може бути дитині пощастить і правильно усунувши засіб, ви побачите, що на шкірі немає і сліду почервоніння, ось тоді звертатися до лікаря не потрібно. Але тим не менше є перелік симптомів, при яких ви повинні негайно звернутися за допомогою:

- дитина слабка і блідий, у нього запаморочення, дихання збито;

- видно, що шкіра уражена опіком, оскільки на постраждалому місці виникли виразки і пухирі;

- місце опіку сильно болить вже тривалий час;

- ділянку шкіри з опіком за розмірами перевищує розмір долоні дитини;

- в разі якщо агресивні речовини впливали на область паху, особи або якогось крупного суглоба.

У разі якщо ви вирішите згадати уроки хімії і нейтралізувати дію хімічної речовини за допомогою лугу або кислоти, то знайте, що можете помилитися і тільки нашкодити.

Нижче ми розповімо про те, чого не можна ні в якому разі робити в разі хімічного опіку. У більшості випадків люди намагаються перенести знання про швидкої допомоги з інших критичних ситуацій і застосувати їх зараз, але заходи не завжди однакові і доречні. У разі якщо малюк отримав хімічні опіки, то дорослим не можна:

- пробувати видалити або порвати одяг, що прилипла до потерпілого ділянці шкіри;

- проколювати з'явилися пухирі;

- доторкатися руками до уражених хімічною речовиною ділянок шкіри;

- намагатися докласти до постраждалого місця вату або шматок льоду, так само ні в якому разі не можна заклеювати рану будь-якими клееобразнимі перев'язувальними матеріалами (наприклад пластир);

- крім того не можна обробляти постраждале місце наступними засобами: маслами, порошком або присипкою, вершками або сметаною, кефіром, кремом або маззю, лосьйоном, йодом і "зеленкою", перекисом водню або спиртом.

Головна проблема полягає в тому, що при хімічному опіку полягає реакція, яка виникає між агресивним засобом і медикаментом просто непередбачувана. З цієї причини, щоб не погіршувати стан дитини, потрібно протягом доби після отримання опіку нічого не прикладати до потерпілого місцем. Без консультації лікаря не можна застосовувати зазначені вище заходи. У разі якщо вам здається, що без спеціалізованих препаратів не обійтися, то відразу ж викликайте лікаря. І пам'ятайте можна пускати такі ситуації на самоплив, оскільки хімічні опіки шкіри дуже небезпечні.

Додати коментар


Захисний код
Оновити