Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Розвиток мовлення дитини раннього віку

Розвиток мовлення дитини раннього віку є невід'ємною частиною швидкого і гармонійного розвитку малюка. Будь-яка нормальна батько з нетерпінням чекає першого крику дитини, першого його звуку і свідомого слова.

Молоді мами патологічно порівнюють абсолютно всі дії своєї дитини і дитини своїх знайомих в даному віці. «Чому він досі не перевертається на спинку?», «А наш малюк пішов швидше» і т.д. - всі ці питання і спостереження звучать постійно. Це ж стосується і питання мови маляти.

Відразу зауважимо, що мова дитини і час перших свідомих слів залежить від двох основних чинників: спадковості і правильного підходу до спеціальних занять. Буває так, що в роду всі діти почали говорити занадто рано (в 1 рік) або занадто пізно (в 2,5 року). Якщо зі спадковістю не посперечаєшся, то за допомогою спеціальних занять батьки можуть істотно прискорити початок процесу спілкування дитини з оточуючим світом.

Найголовнішим фактором, який пришвидшує процес, є постійна увага батьків до дитини. Ми постійно чуємо, що в неблагополучних сім'ях діти відстають у розвитку. Причина тут проста - дитині не у кого вчитися, так як йому толком ніхто не приділяє належної уваги. У нормальних сім'ях, де батьки постійно спілкуються з малюком, для хорошого результату до кількості спілкування необхідно додати якість.

Почніть з того, що забороніть своїм бабусям сюсюкатися з малюком. Поясніть їм, що любов до дитини можна відмінно висловлювати нормальним російською мовою і нормальної дикцією. Справа в тому, що слух дитини починає розвиватися ще в животику у мами. З самого народження малюк непогано чує, а його слух удосконалюється семимильними кроками. Ось чому дуже важливо, щоб з самого початку свого народження дитина чув правильно поставлене мова. Бажано, щоб батьки постійно говорили малюкові, як вони його люблять. Такі фрази, крім самого тексту, несуть дуже позитивний настрій. Цей настрій сприймається малюком і сприяє його гарному настрою.

В середньому до першого року життя дитина здатна вимовляти прості слова, засновані на повторенні звуків. Наприклад, звичайний лексикон малюка першого року життя становлять слова «ма-ма», «па-па», «ба-ба», «на», «дай» і т.д. Поступово до 1,5-2 років дитина починає формувати слова в прості речення, а повний розвиток мови закінчується в середньому до 4-5 років. У цьому віці малюк здатний формувати досить складні пропозиції, мають чіткою дикцією і може пояснити сенс сказаного ними.

Як ви вже зрозуміли, до року в свідомості і мовному апараті малюка закладається той фундамент, який допоможе спілкуванню в подальшому. До року у дитини формується пасивний словниковий запас. Малюк сприймає слова і вирази, але ще не може їх вимовити. Він записує їх на кору головного мозку, як би кладучи їх в сейф, звідки вони потім розпакуються в потрібний момент. І ця «запис» повинна бути правильною.

Розвиток мовлення дитини раннього віку в першу чергу досягається через гру і безпосереднє спілкування. У ранньому дитинстві важливо, щоб батьки озвучували свої дії. Наприклад, фрази «давай поїмо» або «підемо купатися» з часом будуть асоціювати у дитини з безпосередньою дією. В результаті він вивчить назви дії.

Те ж саме стосується і назви предметів, тварин і т.д. Надзвичайно корисно маляті з пелюшок гратися зі всякими іграшками, брязкальцями, м'ячиками і т.д. По-перше, у нього розвивається дрібна моторика пальців. По-друге, такі ігри сприяють розвитку мовлення (наука не може до кінця пояснити цей факт, але його наявність визнає без заперечень). Під час спілкування з іграшкою мама повинна обов'язково повторювати назву іграшки. Щоб малюк з часом її запам'ятав. Чи не завалюйте дітей відразу великою кількістю іграшок, так він просто не зможе зосередитися. Досить 1-2 іграшок, які потім просто можна поміняти. Через пару місяців можна перевірити, як дитина запам'ятовує назву. Батьки пропонують йому кілька іграшок на вибір, а потім вимовляють назву однієї з них. Малюк повинен потягнутися і взяти саме цю іграшку.

Важливо, щоб дитина бачила, як ви вимовляєте прості слова і звуки. Не ховайте своє обличчя при розмові з дитиною. Пам'ятайте, що всі діти вчаться, копіюючи рухи дорослих. В даному випадку дитина буде вчитися вимовляти слова, копіюючи міміку вашого обличчя. Починати завжди потрібно з простих звуків, які дитина швидше запам'ятає. Якщо він починає сам вимовляти звуки, то «поговоріть» з ним, вимовляючи ті ж звуки йому у відповідь.

Купуйте дитині яскраві красиві дитячі книжки. Цим ви відразу вб'єте декількох зайців, тобто .:

- привчите дитини до книг;

- познайомити малюка з навколишнім світом на зрозумілій йому мові;

- будете стимулювати його показувати картинки і називати тварин, машини і т.д. Цим самим ви значно збільшите словниковий запас дитини.

Сприятливий вплив на розвиток мови дитини раннього віку має спілкування з дітьми трохи старшого віку. Бажано, щоб такі діти або однолітки дитини вже могли розмовляти. Стимул суперництва і бажання спілкування допоможуть малюкові швидше почати говорити. Нехай на перших порах це будуть односкладові слова, але дорога завжди починається з першого кроку.

Деякі батьки намагаються замінити живе спілкування з дитиною за допомогою аудіо- та відеоносіїв, а також різних говорять іграшок. Останнє взагалі не радимо, тому що практично завжди мова ляльки спотворена і має не дуже хорошу якість. Що стосується різних аудіосказок і мультиків, то позитивний ефект, безумовно, є, однак відсутня дуже важлива складова, про яку ми говорили, - міміка обличчя при вимові. Ви допоможете малюкові в цьому випадку поповнити свій словниковий запас, але навряд чи допоможете вимовити нове слово.

Насамкінець зауважимо, що батьківська любов в сукупності з приділяють увагою здатні допомогти вашій дитині швидше почати говорити.

Додати коментар


Захисний код
Оновити