Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Чи можна годувати грудьми, якщо мама захворіла

Під час грудного вигодовування мати і дитя максимально близькі. Крім того, годування грудьми робить благотворний вплив не тільки на дитину, але і на матір. Але в один прекрасний момент грудної дитини захворіла. Що ж слід робити в ситуації, що склалася? У більшості випадків навколишні радять негайно припинити годування дитини груддю, оскільки захворювання може передасться малюкові. Але якщо мати все одно продовжує годувати, то рекомендують не застосовувати медикаменти. Крім того, радять зцідити і прокип'ятити молоко, а тільки після поїти їм малюка. Але насправді це - груба помилка.

Найчастіше люди, що дають такі рекомендації, абсолютно не розуміються на питанні вигодовування грудьми.

Так що робити, якщо мама захворіла? В першу чергу, слід зрозуміти, чому саме захворіла жінка і яке лікування буде потрібно.

Годує жінка, підхопила традиційну вірусну інфекцію, ні в якому разі не повинна припиняти годування. Оскільки малюк отримав інфекцію вже давно, ще до того, як мати відчула перші клінічні ознаки. Але організм дитини з молоком отримує захисні антитіла. І в разі якщо перервати годування на цьому етапі, то дитина залишиться без необхідної йому імунної підтримки у важкий момент. Він залишається один на один з вірусами, не маючи досвіду боротьби з такими хворобами. Тому шанси захворіти у дитини катастрофічно збільшуються.

А жінці, яка відлучила дитину, доводиться не краще. Оскільки при підвищеній температурі неймовірно важко переноситься зціджування (6-7 разів на день). Крім того, повноцінно зцідити молоко не завжди виходить, а це може привести до застою молока і маститу, який лише ще більше погіршить ситуацію. Найкраще звільнити груди від молока може тільки дитина. А саме молоко навіть у разі високої температури не змінюється. І при цьому його смак зовсім не стає прогірклим, що не згортається і вже тим більше не скисає. А ось кип'ятіння молока просто знищить велику частину захисних факторів.

Годувальниці можна знижувати температуру ліками на основі парацетамолу або самим парацетамолом. Але застосовувати їх потрібно тільки в тих випадках, коли температура дійсно погано переноситься. Тому якщо можна потерпіти, то краще, щоб організм самостійно боровся з вірусами, оскільки підвищення температури є своєрідним захистом, яка успішно гальмує розмноження вірусів. І ні в якому разі не можна приймати аспірин.

Вірусні інфекції припускають симптоматичне лікування, яке повністю сумісний з годуванням грудьми. У лікування входить полоскання горла, інгаляції, застосування засобів від нежитю, антибіотики не приймають.

Антибіотики потрібні тільки при захворюваннях, які викликані патогенними мікроорганізмами (до таких відносять ангіну, пневмонію, отит, мастит і т.д.). Сьогодні дуже просто підібрати антибіотики, які можна поєднати з грудним вигодовуванням. Це можуть бути антибіотики відносяться до пеніцилінового ряду, багато макроліди та цефалоспорини першого та другого покоління. Але від антибактеріальних препаратів, що впливають на зростання кісток і процес кровотворення, краще відмовитися (до них відносять тетрациклін, левоміцетин, похідні фторхінолону і багато інших).

Антибіотики здатні викликати дисбактеріоз і привести до серйозних порушень мікробіоценозу кишечника. Спеціалізованого лікування не потрібно, оскільки грудне молоко містить всі фактори, що сприяють росту повноцінної мікрофлори і пригнічують патогенну. Штучне вигодовування може теж спровокувати дисбактеріоз і в даному випадків впоратися складніше. З профілактичною метою і мати, і малюк можуть приймати спеціалізовані препарати, призначені для збереження повноцінної мікрофлори кишечника.

Інфекційні захворювання дозволяють підібрати препарати, які сумісні з годуванням.

ВООЗ радить віддавати перевагу лікуванню травами лікарської терапії. У разі якщо без неї не обійтися, то слід вибирати препарати, які надають мінімум згубного впливу на дитину. Ліки найкраще приймати під час годування або після нього, таким чином ви захистите дитина від прийому їжі під час максимальної концентрації препарату. Грудне годування переривають тільки в разі гострої необхідності. При цьому лактацію припиняти не можна.

Продукування молока зберігається при зціджуванні 6-7 разів на день (у разі зрілої лактації). Після кількох тижнів і навіть місяці відлучення, дитина зможе сам відновити необхідну йому число годувань.

Сьогодні дізнатися про те, чи сумісне якісь ліки з грудним вигодовуванням, просто. Спочатку повідомте лікаря про те, що ви є матір'ю, яка годує. Потім обов'язково проконтролюйте призначення лікаря, для цього вам потрібно прочитати про пописати препаратах в спеціалізованому довіднику. Такі довідники є майже у всі лікарів і в кожній аптеці. Крім того, в анотації до препарату теж вказується, можна чи ні годувати грудьми в разі застосування цього препарату.

Додати коментар


Захисний код
Оновити