Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Якщо дитина боїться лікарів

Якщо дитина боїться лікарів, вам не вдасться спокійно сходити з ним на плановий огляд або викликати лікаря додому. Що ж робити, адже медичне обстеження і спостереження вкрай необхідно в дитячому віці?

На жаль у маленьких дітей доктор в білих халаті не завжди викликає позитивні емоції. Істерика, незрозумілий страх,неадекватна поведінка малюка заважають доктору зробити необхідні маніпуляції. Така реакція малюка зрозуміла, коли йому людина в білому халаті раніше зробив боляче. Наприклад, щеплення зазвичай залишає у маленької людини тільки негативні емоції. Запам'ятавши ці відчуття, дитина і далі може асоціювати білий халат з неприємним відчуттям.Що ж робити батькам у таких ситуаціях.

У цьому питанні дуже велику роль грає виховний і роз'яснювальний момент. Дитині в 2,5-3 роки вже дещо можна пояснити. Постарайтеся пояснити їй, що йому будуть робити, тільки не брешіть на рахунок абсолютної безболісності уколу або щеплення. Дитина потім зрозуміє,що ви його обманюєте і вже ніколи не буде вам вірити. Краще зіграйте на тому факті, що всі діти скоріше хочуть вирости і стати дорослими. Поясніть йому, що укольчики роблять дітям, коли вони стають дорослими, а дорослі терплять і не плачуть.

 

Малюкові у віці 4-5 років можна наводити вже більше складні асоціації як приклад.Якщо ваша дитина недавно хворів і лежав з високою температурою, то візит до лікаря можна дуже просто обгрунтувати. Чи хочеш ти знову погано себе почувати? Якщо ні, то тітка доктор тобі зробить укольчик, і ти ніколи не будеш більше хворіти.У деяких випадках істерія дитини побачивши лікарів є наслідком невдало наведеного прикладу або загрози. Згадайте, чи говорили ви коли-небудь малюку, що прийде доктор і забере тебе до лікарні, якщо ти не будеш їсти чи слухатися? У дітей дуже хороша виборча пам'ять,і їх поведінка може бути просто реакцією на сказану вами колись фразу. Похід до лікарні малюк може сприйняти як покарання або бажання мами залишити його там за якусь провину. У цьому випадку негативна реакція малюка неминуча.

Щоб уникнути цього, ніколи не лякайте дітей докторами, міліціонерами і пожежниками, як втім і всіма іншими представниками професій, які роблять добро для людей. Постарайтеся привести йому приклади з життя, які говоритимуть про хороші якості лікаря. Підготуйте дитину до походу в лікарню,прочитавши йому казку про Доктора Айболита. Тоді дитина зрозуміє, що лікарі хороші і всім допомагають.

Якщо дитина боїться лікарів, то його сміливість можна просто купити. Пообіцяйте йому цукерку чи іграшку після походу в лікарню. Можете заздалегідь купити цукерку і заховати у вас в сумці, а після уколу віддайте її дитині, щоб припинити істерику.Методика дуже дієва, проте з часом малюк може звикнути, що за будь-яку дію його обов'язково має чекати винагороду. А це вже проблема.

У даній ситуації можна вчинити хитріше. Нехай малюк пообіцяє себе добре вести, а ви, як би ненароком, згадайте, що обіцяли зводити його в цирк,ляльковий театр або в розважальний центр. Зробіть так, щоб у малюка не виникла асоціація похід до лікаря - цирк, а то потім просто замучитеся ходити на вистави.

Буває так, що у дитини страх викликає саме білий халат і стетоскоп. У цьому випадку ваше завдання сильно спрощується. Шляхів вирішення тут два. Перший полягає в тому,що мама може сама приміряти будинку білий халат і пограти з дитиною. У другому варіанті можна запросити кохану хресну малюка, яка повинна прийти в білому халаті. Малюк може спочатку злякатися, але потім розгледить обличчя людини і почне посміхатися. Потім зніміть халат і дайте дитині їм погратися. Обидва способи мають підказати малюкові,що білий халат сам по собі зовсім не страшно штука.

Ще один вірний спосіб допомогти малюкові адаптуватися до лікарні - це рольова гра. Зараз продаються самі різні за вартістю та наповненням іграшкові набори доктора. Купуйте дитині іграшкову аптечку і пограйте з ним в доктора: поробіть укольчики і щеплення, послухайте легені.Обов'язково постарайтеся пояснити дитині, що робить кожен інструмент. Радимо вам при іграшкових уколах робити дитині трохи боляче. Це не доставить вам великого задоволення, зате малюк привчиться до того, що при теперішньому уколі йому буде трохи боляче.

Для повноти картини зшийте дитині зі шматка білої тканини халат. Повна асоціація з справжнім доктором прибере всі страхи у малюка і допоможе йому зрозуміти, що доктора хороші люди.

Якщо страх перед лікарем дуже великий, то малюк на перших порах буде боязко ставитися і до іграшковим інструментам. У цьому випадку залучіть для рольової гри інших дітей. Ваша дитина, дивлячись на радість малюків,почне потихеньку підключатися до гри, і з часом його страх пройде.

Якщо дитина боїться лікарів, то постарайтеся при ньому не нервувати і не психувати, навіть почувши в кабінеті неприємний діагноз. Діти на підсвідомому рівні відчувають настрій батьків, тому гостро реагують на всі їхні негативні емоції. Чи не посилюйте ситуацію.Ваше завдання навпаки перетворити похід у лікарню в захоплюючу прогулянку, максимально відволікаючи дитину від сумних думок. Для цього візьміть до лікарні 1-2 улюблені іграшки малюка, цікаву книжечку з картинками. Все це, а також яскраві барвисті плакати на стінах дитячих лікарень допоможуть заповнити свідомість малюка.Обов'язково візьміть дитині сік чи воду, якщо це не забороняють призначені процедури.

Додати коментар


Захисний код
Оновити