Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Думка лікарів: чи може косоокість пройти у дитини самостійно?

Щоб розібратися в цьому питанні слід дізнатися думку фахівців: чи може косоокість пройти самостійно або потрібен тривалий лікування, в чому криються причини цієї недуги, які його симптоми, ознаки. Саме про це всім ми і поговоримо в даній статті.

Косоокістю є таке розташування очей,при якому зорові вісі на фокусуються на одному предметі, під час того, як дитина дивиться на нього. У медицині дана недуга називають страбизм або «ліниві очі».

Це захворювання проявляється не тільки зовні, крім того воно ще надає дію на проведення інформації крізь зорову систему, м'язи очей послаблюються,знижується гострота зору, і дитина просто не здатний сприймати картинку повністю. Це захворювання може і вродженим, і набутим, в переважній більшості випадків воно розвивається у малюків у віці від одного року і до трьох років, але даний недуга може проявитися і в шестирічному віці.

 

В даний час відомо кілька причин виникнення даного розладу:
- Генетична схильність (захворювання передається по спадку, у разі якщо в родині були родичі з таким захворюванням;
- Є будь-якої дефект очей у дитини (наприклад: короткозорість, далекозорість, астигматизм);
-Можуть стати причиною різноманітні отруєння, які відбулися з матір'ю при вагітності;
- Інфекційні захворювання, наприклад, скарлатина, дифтерія і т. п;
- Фізичні або ж психічні травми, отримані в ранньому віці;
- Підвищений внутрішньочерепний тиск;
- Різноманітні генетичні захворювання.

Думка фахівців,що косоокість до шести років може пройти самостійно, не зовсім вірно. Оскільки у випадку якщо не почати вирішувати дану проблему на самому початку, то це призведе тільки до погіршення здоров'я дитини.

Існує також таке поняття як уявне косоокість, по суті це візуальний обман, що відбувається з причини великої перенісся новонародженого, в такому випадку очі дитини розташовуються досить низько, а перенісся виглядає надмірно широкою.

З плином часу лицьовій скелет починає формуватися,а отже відстань між очима збільшується, ну а ширина перенісся зменшується.

В даний час поширеною методикою лікування виступають спеціалізовані заклеювання на окуляри. Таким чином закривається здоровий очей і велика частина навантаження йде на хворе око,посилаючи сильні сигнали в мозок по нервових закінченнях до даного органу зору. Так, після часу зір поступово поліпшується, але до даної методики слід вдаватися тільки на ранній стадії. Крім того вельми популярною є методика, так іменованої концентрації на одному предметі, дитина обов'язково повинна лежати нерухомо,в цей час перед його очима показують небудь предмет або іграшку, щоб він міг фокусувати очі на єдиному предметі. У даному випадку нерухомість не дасть обертати шиєю і головою, а отже обидва ока будуть спрямовані тільки на один предмет.

Подібна очна тренування дозволяє відновлювати функціонування ослаблених очних м'язів і плавно повертати гостроту зору. Для дітей більш старшого віку існують ще кілька цікавих методів лікування:
- Слід підняти руки вгору, витягнути вказівного пальця і плавно наближати його до носа;
- Малювання очима вісімки,тобто кругові рухи вверх-вниз, вліво і вправо;
- У випадку якщо малюк тривалий час перебуває за книгою або телевізором, йому слід подивитися на будь-які віддалені предмети находящіесяза вікном, після потрібно знову повернути погляд і подивитися на те, що розташовується близько;
- Нададуть благотворний вплив гри з м'ячем,наприклад, футбол, теніс, волейбол. Головне достоїнство даних ігор у тому, що очі малюка можуть стежити за віддаляється, наближається предметом.
Для того, щоб уникнути розвитку даного захворювання, слід дотримуватися певних правил, які допоможуть зберегти зір дитини в порядку.

У разі якщо маляті поставили діагноз -далекозорість, то не можна купувати йому дрібних іграшок, оскільки він стане розглядати їх надмірно близько перед очима, що призведе до косоокості. Всі брязкальця, іграшки, гірлянди призначені для ліжка і коляски слід вішати виключно на відстані витягнутої руки і ніяк не нижче.Крім того подібні іграшки повинні висіти над ліжечком не збоку, а обов'язково по центру, щоб малюк зміг без особливого праці бачити їх обома очима.

Крім того фахівці настійно не рекомендують різко і несподівано з'являтися з якимось яскравим предметом біля дитини, коли він ще не досяг навіть однорічного віку,оскільки це може призвести до розслаблення очних м'язів, а по закінченні часу спровокувати косоокість і навіть налякати.

Крім того не можна дозволяти дивитися дитині телевізор, у разі якщо йому немає трьох років. Коли дитина стане старшою, дозволяйте дивитися телевізор виключно в сидячому положенні, у віці 3 -4 років радять проводити у екрану не більше 15 хвилин на протязі дня.

Читати і писати слід вчити не раніше чотирьох років. У школу фахівці радять віддавати дітей в 7 років. Так як в шестирічному віці малюк ще змушений напружувати очні м'язи, що може призвести до серйозних наслідків.А от у 7 років дитина може добре бачити зблизька і його очні м'язи набувають необхідну силу.

Дуже важливо стежити і за поставою, ні в якому разі не можна допускати, щоб дитина, в процесі малювання, надмірно низько схилявся над альбомом. У разі якщо дитина бачить погано і носить окуляри, то не можна дозволяти йому читати лежачи або сидіти,зігнувшись над книгою, бо це лише погіршить наявні відхилення.

Крім того небезпечним є і раніше знайомство з комп'ютером, причому воно ще небезпечніше, ніж телевізор. Оптимальним віком для початку роботи з комп'ютером вважають 8 років. До 7 років дуже складно розглядати меленькие картинки, а тим більше зображення на екрані, так з-за сильного напруги очних м'язів можуть розвинутися такі неприємні захворювання органів зору, як - косоокість, короткозорість і багато інші.

Як стає зрозумілим, косоокість зовсім не може пройти самостійно, воно вимагає тривалого лікування і в переважній більшості випадків буває успішним.

Відповідальні батьки повинні стежити за тим, щоб діти не перенапружуватися очі. Крім того слід пам'ятати про те, що широке безліч інфекційних захворювань дуже згубно позначаються на зорі дітей. У разі якщо дитина захворіла, постарайтеся приділити особливу увагу очам, щоб інфекція не змогла зіпсувати зір. А ще завжди враховуйте думку дитини про його зоровому сприйнятті.Крім того важливу роль грає систематичне обстеження в окуліста. Оскільки тільки за допомогою хорошого фахівця можна попередити, продіагностувати і вилікувати захворювання очних органів. У випадку якщо у вас є підозри на які-небудь проблеми із зором, то ні в якому разі не затягуйте з відвідинами лікаря,оскільки самостійно дані захворювання не проходять. Завжди пам'ятайте про те, що своєчасна діагностика зорових проблем дозволить вашому малюкові жити повноцінним життям.

Додати коментар


Захисний код
Оновити