Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Догляд за недоношеною дитиною, можливі ускладнення

Передчасні пологи і недоношена дитина: причини і наслідки

Згідно гранично точної та об'єктивної статистикою Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, буквально з кожним роком на Землі збільшується кількість пологів до 37 тижнів виношування плоду, який у момент появи на світ не досягає маси 2500 г,(Були неодноразово зафіксовані випадки народження крихітки вагою менше 1 кг!) - Тобто, спостерігається поширення цілком небезпечного медичного явища «недоношена дитина». Звичайно ж, подібний феномен, що має виключно негативні передумови і результати, пояснюється серйозними патологіями та майбутньої мами, і малюка ще в утробі.

 

Сучасна, Оснащена високими технологіями медицина, яка постійно вдосконалюється, сьогодні здатна передбачити і повноцінно підготувати вагітну жінку до передчасних пологів, щоб врятувати її дитину, вже по таким явним симптомам, як: пізній токсикоз, передчасне відшарування плаценти, несвоєчасне вилиття навколоплідних вод, що в більшості випадків спостерігається у породіль поза ідеального репродуктивного вікового періоду - 18-35 років, тим більше якщо дівчина неодноразово до вагітності робила аборти різними способами або страждала від викиднів. Також до групи ризику передчасних пологів потрапляють представниці прекрасної половини людства,які мають шкідливі звички (тютюнопаління, алкоголізм, наркоманія, токсикоманія тощо) і серйозні психологічні травми (психіатричні патології), довгий час, в тому числі і в період вагітності, працювали на підприємствах хімічної промисловості, піддавалися в термін виношування плоду гострим запаленням органів статевої,дихальної систем, сечовивідних шляхів, інфекційних захворювань шлунково-кишкового тракту і т.д. Поза всяким сумнівом, досвідчений гінеколог повинен передбачати передчасні пологи у пацієнтки, яка багато років стоїть на обліку до даного фахівця з конкретними хронічними захворюваннями органів відтворювальної системи.

Побачити ж можливість раннього народження малюка дозволять різноманітні апарати, що покажуть неправильний розподіл хромосоми, неправильне (диспропорциональное) розвиток частин тіла крихти (наприклад: голова велика в порівнянні з тулубом, кістки черепа дуже крихкі, шви і мале джерельце відкриті, шкіра, вкрита пушком, дуже тонка,буквально проникний, темно-червона, підшкірна клітковина майже непомітна). У потенційно недоношених крихітних дівчаток ще в утробі матері, як правило, недорозвинені статеві губи, тому статева щілина зяє, а у хлопчиків яєчка не опущені в мошонку. Крім того,всі недоношені діти дуже слабкі і практично беззахисні перед елементарними мікробами, оскільки в момент появи їх на світ ще не до кінця сформувалася імунна система і захисні функції організму.

Унаслідок не остаточною сформованості нервової системи у недоношеного малюка в час народження його головний мозок відчуває дуже сильні навантаження, що ускладнюють циркуляцію крові - і, відповідно, своєчасний і в повному обсязі доступ кисню до клітин організму (гіпоксія), що, в свою чергу, не лише призводить до травматичним пологах,судорожному синдрому, уповільнює мозкову активність (внаслідок прогресує дитячий церебральний параліч у разі народження на 26-го тижня вагітності), нормальний розвиток всіх тканин та органів зважаючи гострої нестачі кроветворного вітаміну К, а також червоних кров'яних тілець (що загрожує анемією, вилікувати яку можна лише переливанням крові) і надлишку білірубіну в крові (призводить до гіпербілірубінемії - в простолюдді - жовтяниці, яка уповільнює інтелектуальний розвиток). Подібні дослідження, проведені своєчасно (у тому числі комплексне УЗД, НСГ - ультразвукове дослідження головного мозку),можуть запобігти цілком ймовірні крововиливу в головний мозок і інсульт. Також ще до пологів можна поспостерігати синдром дихальних розладів (можуть відбуватися короткочасні зупинки дихання уві сні - апное), про що свідчить недолік в легенях сурфактанту, щоб запобігти дихальну недостатність недоношеного малюка,слід провести штучну вентиляцію легенів, тим самим не допускаючи патології серцево-судинної системи (типу гіпертонії, аритмії, пороку серця і т.д.). При передчасному народженні у знесиленого крихти, ясна річ, атрофовано травлення унаслідок ослабленого смоктального ефекту,малого розміру шлунка і повільної вироблення відповідних ферментів, що викликають відчуття голоду, що нерідко проявляється дисбактеріозом (нестача вітамінів, мінеральних солей, амінокислот, білків, жирів, вуглеводів, клітковини) і відрижкою.

Таким чином, можна з упевненістю стверджувати,що передчасні пологи представляють собою однозначно негативне явище, викликане патологіями матері і провокує серйозні вроджені захворювання дитини.

Передчасні пологи і недоношена дитина: процес народження та умови відновлення

Якщо передчасні пологи досвідчені доктор зумів передбачити на основі комплексного обстеження,то таку породіллю, як правило, у примусовому порядку заздалегідь звільняють від трудових обов'язків і в примусовому порядку (адже все-таки лікар відповідає за життя і здоров'я майбутньої мами та її малюка!) кладуть в стаціонар. Безпосередньо після появи малюка на світ новонародженого терміново переводять у реанімаційне відділення,де вже підготовлена спеціальна конструкція для його правильного розвитку - пластмасовий неодмінно стерильний інкубатор з функцією підтримки необхідного температурного режиму, вологості.

Недоношена малюк поки не в силах рости за рахунок материнського молока (бо як ослаблений смоктальний рефлекс),тому отримує необхідні для розвитку всіх органів і функціонування всіх систем організму речовини (насамперед - білок, що відповідає за нарощування м'язової маси, ріс кісток і зміцнення імунітету) внутрішньовенно або через спеціальний катетер. Якщо малюк народився за 6 тижнів до нормального терміну, існує реальна загроза його життю,оскільки неможливо передбачити і запобігти конкретні патології в організмі. На даному терміні надзвичайно важливо,що малюк зміг сам (без спеціальних апаратів) мінімум 2 доби дихати і підтримувати постійну і нормальну температуру тіла і почати їсти самостійно - такі показники обнадіють тривожних батьків і лікарів і збільшать шанси на порятунок. Хоча, звичайно,убезпечити настільки слабкий і чуйно реагує на найменшу застуду організм ще можуть допомогти і щеплення. Але, разом з тим, в більшості випадків через уповільненого розвитку педіатри переносять дати планової вакцинації на пізніші терміни, що, відповідно,носить індивідуальний характер і здійснюється виключно кваліфікованим фахівцем після попередніх досліджень стану дитини.

Отже, досвідчені медичні працівники зобов'язані зробити все можливе, максимально використовуючи сучасні технологічні досягнення і багатовікові знання, щоб врятувати малюка,якому так хотілося скоріше побачити світ.

Недоношена дитина: правильний домашній догляд

Після виписки з пологового будинку відповідальність за життя і здоров'я передчасно народженої дитини повністю покладається на турботливих і серйозних батьків, які зобов'язані врятувати своє продовження на Землі. Ясна річ,чоловік повноцінно забезпечує сім'ю, а про вихід на роботу дружини і новоспеченої мами до 3-річного віку дитини і сильних домашніх навантаженнях не може бути й мови. Тому що відтепер щаслива мама повністю належить проблемному малюкові, слухаючи кожної його потреби.

Хоча, безумовно, дівчині,яка волею долі має гідно подолати таке випробування, повинні допомагати фахівці. Так, за недоношеними дітьми покладено більш пильний догляд - ретельний огляд, регулярний контроль показників розвитку (ріст, вага, шкірне покриття, розмір кінцівок, швидкість реакцій, що вкаже на можливі патології нервово-психічного розвитку,і т.д.; до слова, консультації невропатолога в даному випадку заплановані 3 рази на квартал). Однак не тільки медичні працівники будуть із завидною постійністю відвідувати настільки крихкого пацієнта, а й батькам доведеться водити чадо в поліклініку - наприклад, для проведення аудіологічного скринінгу,оскільки у недоношених дітей часто спостерігаються дефекти слуху, а також зору (до речі, огляд офтальмологом здійснюється в даному випадку 1 раз в 3 місяці, тому що є ризик розвитку ретинопатії - малий розмір судин сітківки ока, що сьогодні виліковує лазер). Хірург-ортопед оглядає недоношених дітей не рідше за 4 разів на рік,щоб не допустити дисплазію (недорозвинення) суглобів. А приблизно в піврічному віці слід відвести малюка, який повинен періодично здавати аналіз крові на цукор з пальця (що контролює рівень глюкози), на першому консультацію до логопеда і психолога, щоб оцінити правильний розвиток рефлексів, функцій дотику, чутливість,здатність до мовлення, відтворення емоцій і т.д.

Проте, зважаючи миттєвої гострої реакції незахищеного організму недоношеної крихти найменшої інфекції, яку 9-місячна дитина навіть не помітить, слід і в стаціонарних, і тим більше в домашніх умовах обмежити частоту і кількість відвідувачів (як мінімум до 4-х місяців після народження; Взагалі, в перші 3 місяці не слід виносити дитя на вулицю). При цьому всі прилад, предмети одягу для малюка повинні бути стерильні. Перед кожним дотиком до чада мама зобов'язана вимити руки й охороняти себе від дихальних застуд, що передаються малюкові повітряно-крапельним шляхом, скажімо під час укладання спати (до речі,недоношена малюк більшою мірою потребує навколишньому спокої і тривалому сні - до 12 годин на добу, а от спати малюк повинен неодмінно на спині і на твердому матраці, щоб не допустити при перевертанні на живіт раптової смерті від задухи) або в моменти повільного годування до 10 разів на день - періоди між годуваннями повинні бути не більше 4 годин, в іншому випадку відбудеться зневоднення дитячого організму.

Поза всяким сумнівом,кращим харчуванням для всякого немовляти стане помітно зміцнює дитячий організм грудне материнське молоко, яке, на жаль, не відразу і не завжди приймають недоношені діти.

Через слабке смоктального рефлексу і неможливості крихіткою утримати материнську груди мати повинна зціджувати молоко (молозиво) кожні 3 години (за винятком нічного періоду (у разі ускладнень в наші дні застосовують спеціальний апарат - клінічний молокоотсос, що включає спочатку фазу стимуляції грудей, а функцію потім глибокого зціджування),яке малюк в ідеалі не повинен відригувати - подібні явища суттєво уповільнюють стабілізацію травлення.

Якщо після виписки відзначені порушення в диханні, батьки повинні придбати спеціальний апарат дихальний монітор, що покращує і фіксує всі зміни в кисневому обміні.Коли ж спостерігаються проблеми з надходженням молока в організм крихітки, терміново встановлюють гастроназальний зонд, через який надходять медикаментозна їжа, що через пару днів у вазі 1500 г має замінити грудне молоко. Щоб зрозуміти обсяг молока, необхідного малюкові на певному етапі розвитку,мама повинна запам'ятати такі цифри: дитині вагою до 2500 г достатньо на добу 150 мл молока, споживаного кожні 3 години. До речі, при досягненні такої вагової категорії вже дозволено купати крихітку (природно, не страждає інфекційними захворюваннями); важливо пам'ятати при цьому, що недоношені діти погано утримують тепло і легко перегріваються;бездоганною температурою для малюка стане 36,5-36,8 С під ковдрою, а в кімнаті - не нижче 22-24С, а ось у ванній кімнаті - на рівні 37 ° С.

Ще недоношеній дитині життєво необхідно постійне тактильне відчуття (наприклад, крім батьківської ласки, акуратний і делікатний масаж справжнього професіонала),що створює атмосферу захищеності і сприяє всебічному гармонійному і своєчасному розвитку. Так що більше любите свою дитину на фізичному і емоційно-чуттєвому рівні, як це, ймовірно, робили турботливі батьки Ісаака Ньютона, Наполеона Бонапарта,Вінстона Черчілля та інших цілком відбулися народилися недоношеними видають людей, що змінили розвитком своїх інтелектуальних здібностей і особистісних якостей переможця світ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити