Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Введення прикорму дітям до року

У даній статті ми спробуємо дати відповідь на питання, яке хвилює кожну молоду маму, а саме: з якого віку грудним дітям можна вводити прикорм?

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВООЗ) рекомендує вводити прикорм дітям до року, починати слід з піврічного віку. Оскільки до цього часу для повноцінного розвитку дітей досить грудного молока.

 

Однак для подальшого розвитку дитячого організму харчування має стати більш різноманітним і поживним. У переважній більшості випадків введення прикорму починають за призначенням педіатра.У певних випадках виникає необхідність відкласти введення прикорму на деякий час. Причинами можуть бути: підвищена температура в будинку, захворювання у дитини, розлад кишечника, підвищена температура тіла. Піврічним малюкам у разі деяких захворювань (наприклад, анемія, рахіт і т.д.) і дітям,не досягли піврічного віку, введення прикорму виробляють при штучному або змішаному вигодовуванні.

Дані відступи повинні призначатися тільки дільничним педіатром або лікарем. Спочатку їжа дається дитині перед тим, як він прикладеться до грудей. Після порції прикорму збільшують до тих пір,поки вони повністю не витіснять годування груддю. Коли дитина звикне до нової їжі, можна вводити більш густу, а після деякого часу - і щільну їжу, привчаючи малюка жувати.

Нижче представлена таблиця введення прикорму, складена відповідно до рекомендацій ВООЗ.Важливо: таблиця є орієнтовною і ні в якому разі не замінює індивідуального підходу до вигодовування. Кожен малюк має свій апетит і особливості травної системи. Для малюків, які перебувають на штучному або змішаному вигодовуванні, початок введення прикорму настає трохи раніше.У даних випадках потрібно обов'язково звертатися до педіатра за порадою.

Перший прикорм

На перших порах найкращим прикормом визнано овочеве пюре. Воно найкраще підходить дітям, які народилися з недостатньою масою, раніше терміну або страждають такими захворюваннями, як рахіт, діатез, анемія. За винятком того, овочеве пюре добре ще й тим, що при введенні яких-або інших продуктів малюки від пюре не відмовляються. Є шанс, що якщо ви почнете перший прикорм з фруктовою каші або пюре, то від овочевого страви дитина може повністю відмовитися або їсти з небажанням.

Для того, щоб приготувати овочеве пюре візьміть ріпу, картоплю, моркву, саме такі продукти,які не містять у своєму складі грубу клітковину. Їжу слід готувати на пару або застосувати невеликий об'єм води, щоб зберегти, якомога більше цінних речовин. Коли овочі готові, то вам слід протерти їх крізь сито, змішати, додати трохи солі, половину жовтка і підігрітого зцідженого грудного молока або кип'яченої води (в обсязі, що становить приблизно третину або чверть приготованого пюре).

Промислове харчування пропонує різноманітні консервовані овочі і фруктове пюре. Застосовувати його можна в якості першого прикорму. Свою перевагу слід віддавати тому дитячому харчуванню, яке випущено взимку або навесні, оскільки в ньому найбільший обсяг вітамінів,в порівнянні з тим, що ви можете приготувати самостійно.

Починаючи прикорм, давайте малюкові по десять грамів пюре (приблизно дві чайні ложки). При цьому потрібно старанно стежити за стільцем, у разі якщо розлади немає, то можна збільшувати обсяги прикорму.

Другий прикорм

Його починають у віці семи місяців. Слід давати молочні каші (5 -8% жирності), після можна переходити на 10%, у випадку якщо у малюка немає алергічної реакції. У випадку якщо вона виникла, то потрібно переходити на приготування каш на воді. Найкращими кашами для даного віку вважають гречану і вівсяну кашу. У манній каші немає достатнього обсягу мінералів, з цієї причини з неї починати не розумно.В даний час існують різноманітні каші, що складаються з готових сумішей, призначених для дитячого харчування. Їх можна сміливо застосовувати, а також спеціалізовану дитячу борошно, приготовану з вівсяної крупи.

Починають прикорм кашею з декількох чайних ложок, плавно замінюючи ще одне годування грудьми. З кашею можна давати розбавлений сік,сир або пюре, приготоване з фруктів.

У кашу можна додати до п'яти грамів вершкового масла (у разі якщо малюк досяг 7,5 - 8 місячного віку). У даний період дитина все одно потребує грудному молоці (вранці і перед сном вночі).

У віці семи місяців можна давати нежирний бульйон з м'яса (20 -30 мілілітрів) і маленький сухарик хліба (білого). Бульйон і сухар переважніше давати спільно з яєчним жовтком, протертим яблуком або овочевим пюре. Суп-пюре можна готувати замість бульйону і пюре. Крім того, в даному віці можна додавати фарш, приготований з нежирних сортів м'яса по десять грамів до овочевого пюре.Обсяг м'яса потрібно плавно збільшити, так до восьмого-дев'ятого місяця, обсяг м'яса становить тридцять грамів в день, на рік - шістдесят грамів.

На одне годування загальний обсяг їжі становить приблизно двісті грамів.

Третій прикорм

До восьмого місяця життя грудне вигодовування поступово замінюється на кефір.Грудне молоко в даному віці потрібно тільки два рази на день (вранці та ввечері).

Поступово харчування дитини стає все більш різноманітним. У віці десяти місяців у раціон вводять фрикадельки, приготовлені з м'ясного та рибного фаршу, котлетки, фарш з риби (всі переважніше готувати на пару). Доречно включати в їжу м'ясо птиці, субпродукти (наприклад, печінка, мізки). З семи місяців, крім сухариків, можна давати печиво, його потрібно поєднувати з молоком матері, оскільки в іншому випадку можливий перегодовування вуглеводами. Ягоди і фрукти краще застосовувати свіжими, а киселі вводити поки рано.

Додати коментар


Захисний код
Оновити