Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Судоми різного характеру у дитини

Досить часто у дитини в маленькому віці можна спостерігати судоми найрізноманітнішого характеру, досвідчені педіатри запевняють в тому, що їх поява є лише однією з безлічі особливостей цього віку. У даній статті ми розповімо вам про те, що являють собою судоми, якими вони можуть бути,наскільки небезпечними вони є для малюка і які саме судорги вимагають термінової допомоги фахівців.

Медичний довідник говорить нам про те, що судома є мимовільним і повністю несподіваним скорочення якоїсь певної м'язи (або ж груп м'язів). Властивість судом безпосередньо визначається тим, яка саме м'яз задіяна в цьому процесі.

У разі якщо зачеплені всі групи, судоми називають загальними. У випадку якщо від судоми у малюка стискає лише певну м'яз або одну групу м'язів, то це локальні судорги. Ну а тепер давайте поговоримо про надання першої допомоги у разі виникнення судом у малюка.

 

Загальні судоми

Загальні судоми є небезпечними з причини різкого зростання травматизму під час таких скорочень м'язів. Крім того дитина абсолютно не зможе контролювати тіло, поки судорги не завершаться.
Тому першочергово ви повинні убезпечити дитину, щоб не допустити травм. Коли починається судома ваш малюк може впасти,тому слід не відходити від нього, а краще відразу ж укласти його на ліжко або на підлогу. Під голову потрібно покласти подушку, щоб малюк не вдарився об підлогу. У разі якщо є можливість, то самі притримаєте дитячу голівку, оскільки це значно надійніше.

Крім того небезпека може полягати і в предметах, що оточують дитину. Вам слід прибрати від нього якомога далі все те, про що він може вдаритися або поранитися теоретично. Якщо в той момент коли почалися судоми, малюк лежав у своїй дерев'яній ліжечку, то його слід дістати і перекласти на м'який диван, обклавши з усіх боків чим-небудь м'яким,щоб у разі перевертання він не вдарився об стіну або ж бильце.

Після того, як ви убезпечили місце розташування дитини, займіться його одягом. Вона не повинна доставляти дискомфорт, заважати руху, заважати диханню. Оскільки якщо дитина туго сповитий, слід зняти з нього пелюшки, якщо на одязі є ремені, гудзики, застібки, то всю фурнітуру необхідно розстебнути і послабити.Далі необхідно відкрити всі вікна в приміщенні, оскільки малюк повинен отримувати свіже повітря. У випадку якщо це неможливо, то винесіть його на балкон або вулицю в разі якщо, це можна зробити.

Після судом слід перевернути малюка на бік і не відходити від нього до тих пір поки не переконаєтеся в тому,що малюк знову в свідомості і привід для занепокоєння відсутня. У разі якщо появи судом передувала висока температура тіла, то слід дати малюкові жарознижувальну, оскільки в іншому випадку судоми можуть знову розпочатися.

Локальні судоми

Існує кілька видів локальних судом, які дуже часто зустрічаються не тільки у дітей,а й у дорослих. Найчастіше відбуваються судорги литкових м'язів. А в разі якщо дитина довго, багато, та й до того ж швидко пише, то його може прихопити «писальний спазм», тобто скорочення м'язів кисті, яке спровоковано її напругою з причини тривалої і напруженої роботи.У випадку якщо у вашого малюка часто виникають судоми такого характеру, то переважно показати його хорошого лікаря, але якщо судоми починаються, то це зовсім не означає, що слід викликати «швидку допомогу», тому що в переважній більшості випадків вони проходять самі.

Допомогти своєму чаду при локальній судорги можна,так ви полегшите виникають неприємні відчуття. Для того, щоб допомогти слід вчинити таку дію, яке розтягне зведену судорги м'яз.
У разі якщо це «писальний спазм», то попросіть малюка розчепірити п'ятірню і натиснути нею на будь-яку плоску поверхню.

У разі якщо звело литковий м'яз,то покладіть ногу в горизонтальне положення і зігніть суглоб голеностопа, якщо висловлюватися простіше, то спробуйте кінчиками пальців дотягнутися до голови. У разі якщо судома звела м'яз, під час купання у водоймі, то діяти потрібно так само, тільки набагато швидше. Ногу слід максимально зігнути в коліні, підтягнувши при цьому її до підборіддя,а потім схопити пальці ніг і потягнути в напрямку голови.
Після необхідно розслабити м'яз і старанно її помассажіровать і покласти що-небудь тепле на постраждале місце. Можна опустити ногу у ванну, застосувати грілку або ж компрес.

Завжди будьте уважні, особливо коли йдете купатися на море. Слід знати,що судома литкового м'яза частіше зводить ногу тоді коли після гарячого полуденного сонця малюк відразу ж занурюється в непрогріту воду. Розкажіть малюкові, що це небезпечно і про те що заходити слід поступово. І пояснювати слід не з точки зору того, що судома це неприємно,а розкажіть про пряму небезпеку якщо судома не дасть дитині плисти.

У даному випадку може потонути навіть сильний чоловік, у випадку якщо його у воді зведе сильна судома.
Ну і природно завжди старанно стежте за дитиною, яка ще не може усвідомити небезпеку судорги. Такі малята повинні завжди бути під контролем,щоб у разі небезпеки ви могли допомогти.

У разі якщо дитину часто прихоплюють судоми, то перед поїздкою на море обов'язково сходіть до хорошого лікаря, щоб він дав персональні рекомендації щодо того, як себе вести, щоб знизити частоту виникнення судом.

Додати коментар


Захисний код
Оновити