Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Отруєння дитини лікарськими препаратами

У разі якщо дитина отруїлася лікарськими препаратами, то дорослі повинні зробити всі можливі радикальні заходи порятунку. Отруєння дитини може статися і в результаті чиєїсь недбалості, і навмисно.

У першому випадку мається на увазі ситуація, коли дитина сам знайшов ліки і з'їв або ж випив велику дозу. Крім того сюди можна віднести ті випадки, коли винні батьки, а саме дали невідповідну дозу лікарського засобу, щось переплутали, неправильно розвели або не порадилися з доктором віддаючи свою перевагу самостійному лікуванню. Ну а у випадку з навмисним зловживанням лікувальних засобів, мова вже йде про підлітковому самогубство.

 

При отруєнні лікувальним препаратом незалежно від того чи є симптоми або їх поки немає? потрібно вживати заходів. Оскільки певні препарати при передозуванні не викликають миттєво реакцію організму.
Малюк може спокійно проходити пару годин, не відчуваючи будь-яких погіршень,але потім дуже різко його самопочуття погіршується. З цієї причини ви повинні запам'ятати наступне: якщо у вашого чада сталося отруєння медикаментозними препаратами, то ви повинні відразу ж звернутися за медичною допомогою або або самостійно доставити потерпілого до лікарні.

Як тільки ви помітили,що малюк прийняв медикаментозні препарати слід відразу ж приступати до дій. Як зрозуміти, що сталося отруєння? Все банально просто: якщо біля дитини розкидана аптека (або який-небудь конкретний лікарський препарат, з якого знята кришка або він розірваний, і його залишки є і на підлозі), а рот малюка забруднений в ліках,то це напевно отруєння.

Спочатку, оцініть загальний стан отруєного, насамперед перевірте функціонування серцевої системи. У разі якщо помітили, що малюк не дихає і не подає жодних ознак життя, то відразу ж починайте серцево-легеневу реанімацію. У разі якщо серце б'ється, пульс прощупується, але потерпілий без свідомості,то покладіть його на бік. Старанно огляньте порожнину рота і в разі якщо ви раптом помітили, що там залишилися ліки спробуйте їх видалити.

У разі якщо дитина перебуває у свідомості, а з того моменту, як він проковтнув дозу препаратів ще не пройшло півгодини, то потрібно викликати блювоту. Це можна зробити звичайним способом, притримуючи дитини міцно однією рукою двома пальцями іншої руки увійдіть в рот, якомога глибше, і поворушіть своїми пальцями. Якщо з деяких причин (наприклад,нарощені нігті) ви не можете викликати блювоту пальцями, то застосуйте просту ложку надавав нею на корінь язика. Навіть у випадку якщо дитина не хоче піддаватися вашим діям і навіть якщо він виривається, то все одно ви повинні виконати зазначені маніпуляції і спровокувати блювоту. Оскільки в даному випадку здоров'я важливіше, ніж недоречна істерика.Коли блювотний процес припинений, вам слід дати малюкові активоване вугілля. Покладіть його на бочок, дайте чаю або молока. У разі якщо всі ваші спроби спровокувати блювоту виявилися марними, то все одно поїть його молочком або чаєм, давши йому активоване вугілля.

Коли нарешті прибудуть медичні працівники,вам слід обов'язково показати упаковку лікарського препарату, який з'їв дитина. Якщо ви не знаєте, що саме спровокувало отруєння, тоді покажіть всі наявні ліки, до яких дитина могла дістатися або ті які пошкоджені або розкидані дитиною перед тим, як він отруївся.У разі якщо отруєння сталося у підлітка при спробі суїциду, та й до того ж ви знайшли передсмертний лист, то його слід неодмінно зберегти.

Існує цілий ряд ситуацій, в разі виникнення яких спровокувати блювоту у отруївся малюка попросту не можна.Першочергово це відноситься до тих ситуацій в яких потерпілий без свідомості, так як блювотними масами він може просто захлинутися. Друга ситуація якщо отруєння сталося більше ніж півгодини тому, так як немає сенсу провокувати блювоту. Третя ситуація, яка забороняє це робити, полягає в тому, що дитина проковтнула луг, кислоти або які-то продукти, які містять нафту (наприклад, бензин або ж гас).

Крім того важливо пам'ятати, що активоване вугілля є найкращим помічником у разі отруєння препаратами. Можна сказати, що він самий дієвий і необхідний навіть важливіше блювота. Якщо викликати блювотні позиви у вас не виходить або ви боїтеся пробувати викликати блювоту,то без роздумів дайте йому активоване вугілля. Доза активованого вугілля у разі найгостріших отруєнь повинна становити один грам на кілограм ваги малюка. Тобто, у разі якщо ваш малюк важить 10 кілограм, то йому необхідно 10 грам вугілля, а це двадцять або ж сорок таблеток, залежно від дозування зазначеної на упаковці (0, 25 або 0,5 гр. При цьому не потрібно боятися перебільшити дозу, оскільки активованим вугіллям фактично неможливо отруїтися. Спробуйте дати його малюкові в такому обсязі в якому він здатний його проковтнути. У разі якщо після цього малюка вирвало, то знову давайте йому таблетки.

Крім того не можна застосовувати активоване вугілля у разі,якщо ваш малюк отруївся кислотою, лугом або препаратами, що містять у своєму складі залізо. У випадку з останніми препаратами досвідчені фахівці виділяють особливий алгоритм надання першої допомоги. Перші два пункти залишаються схожими, слід постаратися спровокувати блювоту, після напоїти молоком.Далі потрібно змусити його випити кілька білків сирих яєць. А після він повинен випити розчин складається з півтори чайних ложечки соди розчинених у склянці води.

Профілактика, яка допоможе уникнути подібних випадків

Перше. Коли прописують ліки обов'язково консультуйтеся у лікаря щодо дозування.

Друге.Всі медикаментозні препарати слід зберігати в упаковці-оригіналі.

Третє. Препарати слід зберігати там, куди малюк не зможе залізти.

Четверте. Завжди перевіряйте термін придатності всіх наявних медикаментів, прострочені треба без жалю викидати.

П'яте. Викидати потрібно так, щоб не можна було витягти з відра.

Шосте.Уважно перевіряйте, чи той препарат ви даєте дитині.

Сьоме. Дорослі ліки не можна давати дітям.

Восьме. Ніколи не приймайте медикаменти при малюків, щоб вони не почали наслідувати.

Дев'яте. Ліки дають виключно в добре освітленому приміщенні.

Десяте. Коли дали малюкові ліки відразу ховайте його.

Ну і останнє,ніколи не називайте медикаменти словами, які асоціюються з чим-небудь їстівним і смачним.

Додати коментар


Захисний код
Оновити