Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Симптоми і лікування імпетиго у дітей

Імпетиго є шкірним захворюванням, при якому виникають хворобливі червоні плями на шкірі обличчя, які з часом перетворюються на струпи. У дітей дане захворювання зустрічається досить часто, однак це неприємне захворювання можна вилікувати і запобігти.Саме про симптоми і лікування імпетиго у дітей ми вам і розповімо в даній статті.

Що являють собою імпетиго?

 

 

Дане захворювання в переважній більшості випадків вражає саме дітей. На шкірному покриві виникають бульбашкової-гнійничкових висипань. А починається все з хворобливих червоних цяток, які потім перетворюються на струпи,пройшовши стадію бульбашок. Найбільше схильна до появи плям зона навколо носа і рота, досить часто дивуються й ноги, руки, тильні сторони долонь. Незважаючи на те, що захворюванням страждають діти, заразитися ним може людина будь-якого віку.

Види імпетигоКонтагіозне імпетиго (воно ж небуллезное імпетиго) провокується бактеріями стрептокока, являють собою дуже заразну форму захворювання. У переважній більшості випадків зонами поразки стають тильні сторони долонь, область шкіри навколо передпліччя, рота, носа.Розчісування висипань призводить тільки до прискорення поширення інфекції на інші частини тіла, з цієї причини вельми складно лікувати даний вид захворювання.

Для першої стадії контагиозного імпетиго властиво виникнення червоних сверблячих плям, які через добу перетворюються на пухирці.

Після пари днів вони або підсохнуть або лопнуть,формуючи товсті коричневі скоринки. Після лікування на шкірі якийсь час зберігаються червонуваті плями, проте шрамів захворювання не залишає. А все залишкові цятки пропадають по закінченні пари тижнів.

Бульозні імпетиго спровоковано бактеріями стафілокока. Діагностують бульозні імпетиго, у дітей віком до двох років,воно супроводжується формуванням на шкірі ніг, рук, тулуба маленьких гнійних пухирців.

Пустули, що виникають при даному виді імпетиго абсолютно безболісні для людини, але проте вони вкрай непривабливі зовні. Лопаючись, вони так само утворюють жовтувату кірку, яка в процесі лікування зникає. Повне лікування від даного виду імпетиго,на відміну від контагиозного, займає значно більше часу.

Ектіма є окремою серйозною формою захворювання, яка вражає найглибший шар шкірного покриву, а саме дерму. Ектіма супроводжується виникненням виразок, які покриті кіркою і викликають хворобливі відчуття. Основною сферою поразки є саме ноги.

Оскільки бактерії досягають дерми, то є всі шанси на те,що після лікування залишаться шрами і рубці.

Причини

Причиною є бактерії стрептокока і стафілокока, які розташовуються на поверхні шкіри, а після наприклад укусів комах, порізів або будь-яких інших ушкоджень шкіри, потрапляють в організм і стають причиною імпетиго.

Бактерії можуть поширяться різноманітними способами.Одним з них є розчісування. Такі шкірні захворювання, як герпес, дерматит, вітряна віспа, короста, екзема досить часто ускладнюються ще й розвитком імпетиго, тому як свербіж шкіри, який викликають дані захворювання змушує людину розчісувати ушкоджені ділянки.

Як підсумок виникають різноманітні механічні пошкодження,які сприяють проникненню і активному поширенню бактерій. Навіть малюсінькі пошкодження шкіри можуть стати вратами для проникнення бактерій і для появи імпетиго.

Контакт з хворим. Імпетиго може передаватися навіть за відсутності будь-яких ушкоджень шкіри,а саме за рахунок прямого контакту із зараженим у громадських місцях (наприклад, в сауні, тренажерному залі, а ще в громадському транспорті, школі). Заразитися можна і в разі якщо застосовувати ті ж предмети, якими користувався страждає імпетиго (іграшки, посуд, одяг та багато іншого).

Як попередити імпетиго?Головною умовою запобігання даного захворювання та збереження здоров'я шкіри є старанна гігієна. З метою профілактики даного захворювання слід:
- Систематично приймати душ.
- Мити руки кожен раз коли вони забруднюються із застосуванням мила.
- Старанно обробляти рани, особливо у дітей. А ще укуси комах, подряпини,порізи, будь-які види висипу, роздратування на шкірі все це слід старанно обробляти і очищати, так як вони сприяють поширенню бактерій, які провокують імпетиго.

Лікування

У разі виявлення симптомів захворювання, а саме гнійних пухирців, червоних плям і подібного, слід без зволікання звертатися до лікарні.Початкову стадію імпетиго лікують без споживання медичних препаратів, а в більш важких випадках прописують антибіотики.

Уражені ділянки шкірного покриву слід утримувати в чистоті, промивати їх щоразу теплою водою з милом. Корости слід видаляти перед застосуванням мазей застосовуючи для цього чисту серветку, інакше скоринки можуть ускладнити проникнення в шкіру препарату. Наносячи лікарський засіб слід відразу ж після її застосування ретельно мити руки або скористатися одноразовими рукавичками. Так ви зможете знизити ризик поширення бактерій по тілу.

Антибіотики треба приймати тільки за інструкцією лікуючого лікаря.Курс прийому слід доводити до кінця, навіть у разі якщо почали пропадати симптоми імпетиго. В іншому випадку може повернутися інфекція і спровокувати погіршення стану.

Усі пошкоджені ділянки шкірного покриву слід прикривати бинтом для зниження ризику поширення інфекції на інші ділянки тіла.

Для того, щоб зменшити подразнення і свербіж слід застосовувати пом'якшувальний крем.

Крім того заборонено використовувати загальні речі (одяг, постільна білизна, рушники). Особисті речі хворого слід прати і мити окремо від речей здорових членів сім'ї.

До повного лікування захворювання заборонено відвідування сауни, басейну, а так само гаряче ванни.

Додати коментар


Захисний код
Оновити