Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Дитина отруїлася отруйною рослиною

Думаю всі батьки погодяться з тим, що літо є найбільш небезпечною часом року для маленьких дітей. Причина полягає в тому, що літо криє в собі безліч загроз для здоров'я малюка. І тут не тільки травматизм, який полягає в здертих колінах або ж переломах. Однією з найбільш неприємних,а в деяких випадках навіть небезпечних ситуацій є отруєння отруйною рослиною. Ще недавно малюк грав у травичці, але ось уже біжить весь у сльозах. Як зрозуміти, що сталося і чому ж допомогти дитині?

 

Спочатку слід сказати про те, що коли ваше чадо отруюється отруйними рослинами це ще не говорить про те, що він з'їв вподобаний листик.Так як він міг просто опинитися поряд з рослиною, що виділяють отруйний сік, до якого потрібно лише доторкнутися, щоб отримати отруйну речовину.

Спочатку слід розглянути варіант, коли малюк отруївся не внутрішні, а отримав поразку шкірного покриву в результаті контакту з отруйною рослиною.Існує кілька відносно точних зорових симптомів і виразів, що дозволяють зробити висновок про те, що поразка отруйною рослиною все таки сталося. По перше пошкоджений шкірний покрив швидко червоніє, виникає набряк, свербіж, формуються бульбашки.

Перша допомога при шкірному ураженні отруйною рослиноюСпочатку слід витягнути дитину з заростей, які стали причиною поразки шкірного покриву.

У разі якщо на одязі залишився сік отруйної рослини (або будь-які інші плями від трави, походження яких невідоме), то необхідно зняти всі предмети гардероба.

У випадку якщо це сталося не більше години тому,тобто старанно промити уражене місце проточною водичкою або теплою водою з милом, якщо така можливість є. Після слід просушити місце, на яке потрапило отруйна речовина.

Можна навіть акуратно промокнути місце чистим рушником або ж серветкою, можна просто акуратно витерти, постаравшись не заподіяти біль. Просто чудово, якщо у вас в похідній або домашній аптечці мається спеціалізоване протиалергічний засіб, яким можна змастити уражену ділянку. Якщо його немає,то йдіть в аптеку і придбайте його.

У разі якщо поразка призвело до важкої реакції, виникли великі бульбашки, а уражене місце набрякло, то слід дати дитині не місцеве, а загальне засіб проти алергічних реакцій.

Тепер слід розглянути більш небезпечну ситуацію, коли дитина отруїлася рослиною, що потрапили саме всередину.Може бути це сталося тому що ви не встежили за малюком, а він побачивши ягідку, вирішив, що її можна їсти. Або ви вирішили зайнятися лікуванням за допомогою трав, призначення яких вам не відомо. У будь-якому випадку, дана ситуація представляє велику небезпеку для життя.

Розраховувати на допомогу в разі отруєння отруйними рослинами не варто,оскільки симптоми не завжди схожі. Крім того, вони можуть бути непередбачувано різними, оскільки безпосередньо залежать від того, який саме орган або система дитячого організму уражається найбільше в разі отруєння яким-небудь певним токсином.

Нехай ви на власні очі бачили, що саме з'їв дитина, але навряд чи ви знаєте про те,як дане отруйна рослина впливає на організм людини. Коли побачили, що в роті дитини виявилося небудь підозріле, то необхідно без зволікання приступати до надання першої допомоги, не слід чекати появи реакцій організму. У разі якщо не бачили, але помітили зміни в стані малюка, наприклад,у нього виникли скарги на самопочуття або ж ще якісь дивні реакції, то припускайте найгірше, і без зволікання везіть до лікарні дитини.

Після того, як подзвонили в «швидку допомогу», приступайте до надання першої допомоги. Для початку огляньте його рот, оскільки в ньому ще можуть бути залишки отруйної рослини, якщо є то дістаньте все,що можете. У разі, якщо дитина перебуває у свідомості, а отруєння відбулося не більше півгодини тому, то слід спробувати викликати блювоту, щоб з нею вийшли всі з'їдені частини рослини. Для цього потрібно в ротову порожнину чада глибоко ввести два пальці, після чого трохи ними поворухнути,в переважній більшості випадків це провокує блювотні позиви і власне саму блювоту.

Як тільки дитина вирвала весь вміст шлунка, слід дати йому необхідну кількість активованого вугілля.

Обчислити необхідну дозу просто: на кілограм маси дитини потрібно взяти один грам активованого вугілля.

У разі, якщо ваше чадо кричить, виривається,а вам не вдається його заспокоїти, щоб здійснити необхідні маніпуляції виклику блювоти, то дайте йому активоване вугілля, напоївши його перед цим чаєм.

Якщо знаєте, що саме з'їв дитина, то можете зірвати і зберегти рослину до прибуття медичного персоналу, а після обов'язково покажіть лікарям причину отруєння.Так ви зможете швидше визначити, які саме заходи слід вживати, і з якого боку потрібно чекати біду (може нічого і немає, а сама рослина необразливо).

Не забувайте, що краще попередити проблему, ніж потім розсьорбувати її страшні наслідки. Тому пропонуємо вам запам'ятати пару профілактичних заходів,за допомогою яких можна звести ризик виникнення згубних ситуацій до нуля.

Перше. Не дозволяйте дитині збирати рослини самостійно, без нагляду дорослих.

Друге. Забороніть чіпати незнайомі рослини.

Третє. Ніколи не застосовуйте в приготуванні їжі рослини, які бачите вперше.

Четверте. Ваші діти зобов'язані знати,що рослини їсти не можна, і брати самостійними рот можна тільки ті, що дають батьки.

П'яте. Багато кімнатні рослини так само отруйні і небезпечні. У випадку якщо ви нічого не знаєте про своїх зелених улюбленців, то обов'язково дізнайтеся або приберіть небезпечні і невідомі рослини.

Шосте. Наївно вважати,що якщо лікувальний препарат створений на основі якого-небудь лікарської рослини, то він повністю безпечний. Це не так, оскільки передозування навіть самим нешкідливим рослиною або препаратом може викликати серйозне отруєння.

Додати коментар


Захисний код
Оновити