Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як правильно підібрати манеж для немовляти

Перший дитячий манеж сконструював Б. Скіннер для своєї доньки. Сталося це понад шістдесят років тому. З тих пір дитячі манежі поширилися по всьому світу. І не дивно: він зручний, безпечний і звільняє руки батьків. Сьогодні цей предмет є в кожному будинку, де росте маленька дитина. Початкова модель трансформувалася в безліч видів, що задовольняють будь-якому вимогу покупця і його дитини. Але дуже важко вибрати з такого різноманіття, особливо тим, у кого дитина перший.

 

Навіщо потрібен манеж для дитини і що він собою являє

Сучасний манеж для дитини - це спеціальна споруда з м'якими стінками,де дитина обгороджений і знаходиться в безпеці, а значить, його можна на деякий час залишити одного. Дитина може там грати, повзати, навіть поспати. Продумані стінки дозволяють чіплятися за них, підтягуватися, вставати і самостійно пересуватися. Навіть падіння усередині манежу м'які і безпечні. Починаючи з трьох місяців,коли малюк активно перевертається, можна поміщати його на якийсь час в манеж. На відміну від ліжечка з твердими бортами, стіни манежу зроблені з м'яких матеріалів, тому дитина, навіть залишений без нагляду, не може травмуватися.

Передивіться всі дитячі іграшки і для манежу відберіть тільки м'які, зроблені з тканини,гуми і м'якого пластику, щоб дитина, перевернувшись і падаючи, не міг ударитися об твердий предмет або гострий край. Але не слід кидатися в крайності і з корисної речі робити місце ізоляції. Крім самостійних ігор, дитина потребує спілкування з батьками, прогулянках, з ним необхідно проводити гімнастику, розмовляти,вчити сидіти і вставати. Оптимальним рішенням буде легкий, переносний манеж, який повинен стояти а межах видимості, а ще краще поруч з мамою. Навіть знаходиться в м'якому закритому просторі дитини підстерігають небезпеки. Наприклад, він може злякатися, сригнуть, відкусити шматок іграшки. Безумовно,іграшки повинні бути досить великими і безпечними, щоб дитина не могла їх проковтнути, наковтатися хутра або дрібних деталей, облизати фарбу. Іграшки доцільно підвішувати вище, щоб мотивувати дитину підповзає до стінок і, тримаючись за них, вставати і тягнутися до яскравої іграшці.

Звичайно, манеж - це дуже зручний предмет для батьків і дуже полегшує їхню працю. Мама, впевнена в безпеці дитини, може приділити час собі або домашнім обов'язків, а у дитини розвивається самостійність і задовольняється цікавість у пізнанні світу. Якщо манеж в даний момент не потрібен,він легко складається і займає при зберіганні мінімум простору, що важливо в малогабаритній квартирі. Великою перевагою манежу перед ліжечком є його мобільність. Його просто перевозити і встановлювати в іншому місці, включаючи двір, дачу і навіть морський берег.

Види манежів для дітей.На сьогоднішній день багато фірм випускають дитячі манежі. Це і пояснює різноманітність їх форм і видів. Найвідоміші виробники манежів - це «Хеппі бебі», «Капела», «Чикко», але є й безліч інших. Розрізняються манежі в основному за своєю формою. Вони бувають квадратні, круглі, прямокутні, шестикутні і кутові. Універсальні моделі об'єднують в собі, крім манежу, функції ліжечка і пеленального столика.

Найперші моделі манежів були дерев'яними. Цей матеріал використовується і досі, але поступається іншим сучасним матеріалам. Недоліком дерева є його твердість, і дитина, яка вже починає досить активно вставати і ходити,може при падінні вдаритися об край манежу. Тому більш безпечним варіантом є сітки, які натягнуті по всьому периметру манежу. При падінні дитини вони пружинять і м'яко утримують тільце малюка.

Чим більше площа манежу, тим краще. Якщо дозволяє площа кімнати, то буде краще придбати великий квадратний або шестигранний манеж.Якщо дитині буде достатньо простору для переворотів, повзання, то дитина буде охоче залишатися в манежі один і самостійно грати. Якщо ж кімната маленька, то краще віддати перевагу невеликий квадратний або прямокутний манеж. Зовсім економ-варіант площі - кутовий манеж.

Дно манежу зазвичай оббито спеціальною тканиною або клейонкою.

Клейонка, звичайно, гігієнічніше і непромокальні, але вона незручна, підчас неприємна навпомацки і рветься набагато швидше, ніж тканина. До того ж краю розірваної клейонки малюк, замучений зростаючими зубами, буде обов'язково жувати, що додасть їй пошарпаного вигляду. Але найстрашніше, що шматки плівки можуть потрапити з рот, а звідти - в шлунок. Тканина,звичайно, буде вбирати в себе всі випорожнення. Але, в такому разі, треба купувати модель зі знімним чохлом, під яким вже нашита клейонка. А чохол треба періодично знімати і прати.

Манежі бувають на ніжках і на коліщатках. Звичайно, манеж на ніжках стійкіший, але треба зауважити, що цей недолік на коліщатках забирається за допомогою стопорів.Вони фіксують рух коліс і дитина, навіть сильно розгойдуючи манеж, не зможе зрушити його з місця. Але якщо манеж часто доводиться пересувати з місця на місце, то коліщатка тут просто неоціненні. Манеж можна перевезти в потрібне місце, не виймаючи з нього дитину. Але вони мають сенс, якщо загальна площа квартири дозволяє такі транспортування.Нещодавно з'явилися багатофункціональні моделі, які поєднують у собі функції ліжечка і манежу. Це двоповерхова конструкція, в якій перший поверх - це манеж з м'якими стінками, а другий - сама ліжечко. Звичайно дві стіни в цій моделі тверді, а дві - м'які. Дуже часто подібні моделі наділяються додатковими функціоналами, наприклад, музикою,ночничком. У комплект входить дуга з підвішувався іграшками, балдахін, пеленальний столик з ременем безпеки. Зазвичай додається ще й ящик для дитячих речей. У деяких моделях передня м'яка стінка фіксується застібкою блискавкою, отстегнув яку, можна надати дитині можливість самостійного улізання в манеж.Таку модель ліжечка-манежу можна використовувати в однокімнатній квартирі як перегородки між «дорослою» і «дитячої» зонами.

Як правильно вибрати дитячий манеж

Перше, на що треба звернути увагу:

• Осередки повинні бути не більше 5 мм.

• Якщо передбачається манеж переносити, то звернути увагу на його вагу.

• З цією ж перспективою виберіть модель на ніжках або коліщатках, складну або стаціонарну.

• Перевірте стійкість моделі.

• Визначте, яку площу манежу ви можете собі дозволити, адже чим більше вона буде, тим комфорті і цікавіше буде дитині.

• Подивіться на матеріал оббивки - не тільки наскільки він красивий,але й настільки він функціональний і безпечний.

• Визначтеся, чи потрібна вам багатофункціональна модель.

• Перевірте всі частини манежу на предмет їх безпеки для дитини.
Використовуючи манеж, пам'ятайте про те, що:
При експлуатації манежу не можна:

• користуватися манежем, якщо сітка порвана і приспущена.Дитина може вибратися з манежу або заплутатися в сітці.

• Не кладіть у манеж великі іграшки. Маленькій дитині вони будуть заважати, а великий може вибрати наверх, вмонтувавши їх них вежу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити