Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Чужорідне тіло, яке потрапило в око дитині

Досить часто дитині в око потрапляє чужорідне тіло. Це може бути все, що завгодно: порошинка, смітинка, малесеньке комаха, вія, таке відбувається фактично щодня, провокуючи далеко не приємні відчуття.

Але, незважаючи на буденність даній ситуації, слід навчитися розрізняти, коли проблема не представляє небезпеки,оскільки сторонній предмет знаходиться на поверхні очних яблук або залишається на внутрішній стороні століття, а коли ситуація дійсно небезпечна і предмет вже проник в очні тканини.

 

Всі сторонні предмети, що потрапили в око, слід або намагатися витягти самостійно, або довірити цю процедуру фахівцеві, у разі якщо ситуація серйозна.Ознаки наявності чужорідного тіла в оці:

- Якщо щось потрапило в око, то ви неодмінно станете відчувати це, оскільки чужорідне тіло стане заважати і доставляти дискомфорт в процесі моргання;

- Почервоніння і сльозотеча;

- Виникла світлобоязнь, у разі якщо світло стає інтенсивніше, то неприємні почуття,супроводжуючі потрапляння в око стороннього тіла, стають вираженими;

- Якщо старанно оглянути очей, то можна побачити в ньому стороннє тіло (воно може перебувати на очному яблуці, якщо там не видно, то спробуйте відтягнути по черзі спочатку верхнє, потім нижню повіку і добре оглянути їх).

Спочатку все здається гранично просто,потрібно просто дістати стороннє тіло. Однак не все так легко. Щоб бути готовими до даної ситуації давайте розглянемо дії першої допомоги в даному випадку.

Перше. У разі якщо сторонній предмет розташовується на поверхні, але ще не увійшов у тканини, то можна спробувати просто промити очі водою.Для цього вам знадобляться шматочки бинтика для того, щоб обмотати їм пальці і розкрити повіки якомога ширше. Воду для промивання краще брати в якомусь флаконі, який може створити невеликий напір, наприклад, у пляшці, в гумовій медичній груші, в шприці (обов'язково знімайте голки!) Або просто з крана (можна застосувати душ,тільки з напором потрібно бути акуратніше). Промивайте очей, рухаючись в напрямі від зовнішнього його куточка до внутрішнього.

Друге. У разі якщо після попередньої процедури чужорідне тіло так і залишилося в оці, воно помітно при огляді і як і раніше заважає вам, то візьміть чистий хустинку, змочіть його краєчок водою (якщо є очної антисептик, то застосуйте його) і спробуйте як можна більш акуратно вилучити сторонній предмет уголочки хустки.

Третє. Після того,як тіло вийнято з ока, слід закапати антисептик для очей.
Існує декілька дій, які не можна робити, у випадку якщо в оці є стороннє тіло, оскільки деякі дії можуть загнати його ще більше в тканини, а тоді дістати його дуже складно. З цієї причини, кваліфіковані фахівці не радять терти око руками.Крім того, не можна намагатися самому вилучити чужорідний предмет, який порвав тканину очі і застряг в ньому. Як відрізнити предмет, який залишився на поверхні від того, який застряг?
У другому випадку, скільки б ви не моргали, положення предмета не стане змінюватися. Крім того, не думайте ні в якому разі пробувати витягнути тіло,застосовуючи для цього гострий предмет (наприклад, пінцет, голку або ж ще щось).
У деяких випадках ситуація може здаватися нам звичної і не критичною, тому не виникає бажання показати свого малюка доктору відразу після того, як щось потрапило в око. Ми намагаємося самостійно вирішити проблему,хоча іноді такі спроби не завершуються успіхом. Око починає сльозитися, неприємні відчуття при моргання перетворюються на колючий біль, і він не розуміє, витягли сторонній предмет або він все ще там?
Але навіть якщо дитина не хоче вам допомагати і відмовляється відкривати очей, щоб ви ще раз перевірили його на наявність чужорідного тіла,все одно слід умовити його відкрити очей.
Існують ситуації, коли звернення до фахівця просто не уникнути і чим швидше ви одвезете постраждалого малюка в лікарню, тим вам же краще.
Потрібно негайно їхати в лікарню якщо:
- Стороннє тіло серйозно пошкодило тканини, та ще й глибоко застрягло;
-якщо навіть після промивання проточною водою потерпілого очі і спроби дістати тіло за допомогою куточка носової хусточки, предмет так і не зволив покинути очей і залишився «плавати» по оку;
- Коли дитина дуже маленька і не дає вам промити постраждале око;
- Якщо ви вилучили чужорідне тіло з ока,але навіть по закінченню години у малюка все ще є скарги.
Крім того, існують певні правила транспортування потерпілого малюка. Перед тим як його везти, слід накрити очей пов'язкою (можна застосувати носовичок або шматок марлі), змоченою спеціалізованим антисептиком. Дана пов'язка ні в якому разі не повинна тиснути на око,тому на хустинку слід помістити маленький стаканчик, а зверху закріпити всю конструкцію бинтом (або чимось що є під рукою). Як самі розумієте, стаканчик потрібен нам для того, щоб закріплює пов'язка не чинила жодного тиску на око.

З очима слід бути акуратними,оскільки зір є одним з найважливіших почуттів людини. Тому ви повинні зберегти очі дитині, оскільки він пізнає світ саме за допомогою візуальних образів. У разі якщо в результаті якоїсь травми починає сідати зір, то це може призвести до жахливих наслідків. Тому краще зайвий раз доставити дитину до хорошого фахівця, Ніж залишити все як є і посприяти розвитку даної проблеми.

При абсолютно будь скарзі на біль або дискомфорт в очах або ж наявності в ньому якогось стороннього предмета слід без зволікання оглянути постраждалий орган, і навіть якщо нічого не вдалося знайти, то все одно зверніться до лікаря. Оскільки може бути вся справа в тому,що предмет дуже малий і вже потрапив в тканини ока. Бережіть свій зір і зір своїх дітей!

Додати коментар


Захисний код
Оновити