Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Дитина не грає в іграшки

Дитина не грає в іграшки - ситуація досить рідкісна і незвичайна, тому викликає хвилювання і справедливі запитання з боку батьків. Такої ситуації буває кілька розумних пояснень. Почнемо з того, що дитині іграшки можуть попросту набриднути. Велика кількість машинок або ляльок в даній ситуації не приносить бажаного ефекту, так як це однотипні іграшки. Малюкові може набриднути катати машинку чи укладати спати ляльку. У цьому випадку зовнішній вигляд ляльки чи машинки може залучити дитину на дуже короткий період часу. Далі він буде грати з ними по тому ж принципу і швидко втратить інтерес до нової іграшки.Дорослим у цьому випадку не варто дорікати дитину в невдячності, так як вони самі страждають такою хворобою, хоча самі в цьому й не зізнаються. Згадайте, як часто жінка змінює свої наряди? Фраза типу «Мені ця річ до смерті набридла» з вуст жінки сприймається цілком нормально, так за що ж лаяти в такому випадку дитину? Краще придивіться, як дитина грає своїми іграшками. Може скластися така ситуація, що малюк через свою нерозвиненою фантазії і малого життєвого досвіду просто не вміє грати.

Не будемо розглядати випадки, коли у дитини є фізичні чи психологічні проблеми, які заважають йому повноцінно використовувати навколишні його предмети (в даному випадку іграшки). Це абсолютно інша і особлива тема розмови. Нормальний малюк іноді просто не знає, як грати з іграшками. Ось тут дуже важлива допомога дорослого.

Шляхів вирішення проблеми може бути декілька.

Перше: запропонуйте дитині програти сценку з улюбленої казки або мультика. Бажано, щоб для інсценування у вас були такі ж іграшки, як і герої. Якщо дитина добре знає епізод, то він буде з задоволенням допомагати вам. Для різноманітності можна буде запропонувати йому придумати свою казку на основі цього епізоду. Цим ви не тільки займете дитини, але і розвинете його фантазію разом з навичками мови.

Другий напрямок: компоновка різних за напрямом ігор в одне ціле. Прикладом може служити обридла машинка і відро для пісочниці. Самі по собі іграшки вже не цікаві, а спробуйте запропонувати малюкові побудувати пісочний місто для машини. Він з подивом на вас подивиться і запитає як це робити. Показуючи і розповідаючи все, ви гарантовано повернете інтерес дитини до іграшок і займете малюка на досить тривалий час.

Третій варіант: рольові ігри. Запропонуйте своєму чаду пограти в магазин, школу, лікаря і т.д. Тут вам знадобляться ті ж іграшки, якими дитина грається кожен день. За рахунок нової ідеї він забуде про те, що ці іграшки йому не цікаві. Пам'ятайте, що в рольові ігри необхідно грати удвох або втрьох. Наявність дорослого обов'язково, так як він пропонує і пояснює правила поведінки того чи іншого учасника.

Додатковою перевагою рольових ігор є те, що дитина на прикладі гри вивчає правила поведінки в тій чи іншій життєвій ситуації. У певних іграх діти вчаться основам ведення домашнього господарства, допомоги батькам і т.д. До того ж у дитини з'являється почуття, що він необхідний у родині, його допомога важлива і корисна для оточуючих. Бачачи результати свого маленького праці, дитина і далі буде допомагати батькам, вже не сприймаючи свою допомогу як гру, а ставлячись до неї з усією серйозністю і гордістю.

Пам'ятайте, що в дошкільному віці дитина не грає в іграшки, він у більшості випадків намагається наслідувати дорослим. Це добре проглядається, коли діти захоплено грають в лікарню, в пожежника і т.д. Дуже популярні серед хлопчиків імітації справжнього будівельного інструменту, які продаються цілими наборами. Дитина намагається своїми руками щось створити, працює так, як працює його тато чи дідусь. Крім придбання зародкових знань про інструменти, такі ігри відмінно розвивають спостережливість дітей - для того, щоб щось повторити, це необхідно спочатку розгледіти і запам'ятати. 

Наступним позитивним моментом в цих іграх є необхідність працювати (або грати) з невеликими предметами. Цей факт дає розвиток дрібної моторики пальців рук. Додайте сюди посидючість та уважність та отримайте просто ідеальний набір позитивного впливу на дитину.

Четвертий варіант розвинути інтерес до іграшок підійде дітям з 4-6 років. Саме в цей період можна запропонувати дитині самій зробити іграшку. Якщо бути точним, то творчість буде спільним, проте маляті необхідно дати зрозуміти, що головним буде він, а батьки будуть просто допомагати йому. За одне ви зможете оцінити широту фантазії вашого улюбленого чада. Для початку постарайтеся зробити що-небудь простіше. Матеріал виготовлення істотного значення не має, аби його не було травмоопасним для дитини. Дівчаткам можна запропонувати зробити справжній новий наряд для старої ляльки, хлопчиків більше має зацікавити небудь технічне.

У нас є один знайомий хлопчик, який зробив у 5 років «їжачка». Історія цікава і повчальна. Папа робив у коридорі ремонт, а малюк весь час крутився поруч. Тато з самого дитинства не забороняв йому користуватися маленьким справжнім молотком і шуруповертом (поставленим на дуже малі обороти). Подивившись на черговий відрізаний маленький брусочок, малюк запропонував зробити їжачка. Папа дав йому 10 маленьких шурупів, показав як їх правильно вкрутити і далі просто стежив за процесом і допомагав порадами. Коли всі шурупи були вкручені, дитина сам здогадався, що не заважає фломастером намалювати їжакові мордочку і наколоти на шурупи яблучко. Мордочку дійсно намалювали, а яблуко малюк сам вирізав з паперу, розфарбував і прикрутив до їжакові. Коли мама прийшла з магазину, вона довго не хотіла вірити в те, що все зробив дитина самостійно.

Варто звернути увагу, що ще одним фактором, що впливає на небажання дитини грати, є простота гри. У цьому випадку все просто - ускладніть правила гри і вам не знадобляться нові іграшки. Або ж малюку можна запропонувати принципово нову складну для нього гру. Повчіть його грати в шахи, шашки і т.д. Головний принцип - не навантажуйте дитину нюансами гри, дайте йому базові знання. Ще дуже важливо, щоб дитина відчула смак успіху, тому злегка піддавайтеся йому в іграх. Якщо дитина всерйоз зацікавиться складними іграми (наприклад, шахами), то вже варто заглиблюватися далі в правила гри, тим самим ускладнюючи дитині завдання і даючи йому нові цілі.

У самому кінці хочеться нагадати батькам стару мудрість, що кількість іграшок та їх ціна зазвичай не впливають на прихильність до неї дитини. Дитині буде набагато цікавіше з тією іграшкою, яку він зробив сам або домігся з нею певних успіхів. Іграшки, які куплені за примхою малюка, рідко заволодівають його увагою на тривалий термін. Зазвичай вони скоро перетворюються на пилозбірник в дальньому кутку кімнати. Не витрачайте на дитину нечувані гроші, витратьте на нього краще зайву годину своєї уваги - це для дитини набагато дорожче....

Додати коментар


Захисний код
Оновити