Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Суворе виховання дітей ременем

Суворе виховання дітей ременем - досить поширене явище на колишньому пострадянському просторі. Саме так наших батьків виховували їх батьки і так далі по родової ланцюжку. Цікаво, що «культ ременя» застосовується широко тільки тут. У мусульманських країнах все побудовано на релігії, яка також з самого раннього дитинства вчить дітей слухатися старших. У країнах Азії за рахунок глибокого духовної спадщини Сходу стосунки в сім'ї піднято на небувалі висоти, так що проблем у спілкуванні поколінь практично не існує.У «цивілізованої» Америці та країнах Західної Європи все збожеволіли на психотерапії та психології. За допомогою цих, втім, непогані напрямків діяльності людського мозку батьки намагаються впливати на своїх чад. Як показує практика, не завжди успішно, але шлях вже обраний.

Розглянемо наш, споконвічно російський метод виховання підростаючого покоління. Зараз в усьому світі відкидається пряме фізичне насильство над дітьми. З нашої точки зору куди гірше змушувати маленької людини вірити в те, що він взагалі не розуміє. Так, ми говоримо про будь-яких формах віри, які з народження прищеплюються дітям. Дітей усвідомлено позбавляють право вибору, заганяють в рамки, погрожуючи їм не тілесними, але духовними покараннями. Пробачте, трохи захопилися, адже наша тема суворе виховання дітей ременем. Чи так тут все погано, чи можна уникнути насильства, як правильно побудувати взаємини батьків і дітей без звичайного посередника - ременя?

Залишимо зараз в спокої тих моральних виродків-батьків, які б'ють дітей просто зі своєї примхи. Розглянемо варіанти необхідного покарання дитини, і в яку форму це покарання може бути облич.

Насамперед, згадаємо такі радянські догми, як «ми хочемо тобі тільки хорошого», «батьки завжди праві». По-суті ми маємо моральне обгрунтування будь-якого діяння з боку батьків, у тому числі і фізичного покарання. До речі кажучи, моральне обгрунтування всіх жорстоких релігій, навчань і націоналістичних течій напрочуд «біле і пухнасте». Ось так і в сім'ї. У переважній більшості випадків батьки вважають, що їх більший життєвий досвід дає їм права диктатора по відношенню до дитини. Підсвідомо і свідомо вони намагаються втовкмачувати в голову малюка ті принципи, за якими живуть вони самі. Відхід від цих принципів жорстко карається. Чи погано це?

Сучасна психологія вважає, що дітей карати ні в якому разі не можна, а необхідно підбирати до них ключі. У такому ракурсі батько стає свого роду ключником, якому доводиться постійно відкривати віртуальні двері, які дитина замикає свідомо чи несвідомо. Теорія, безумовно, хороша. Вона не ущемляє духовний світ дитини, що відбувається при тілесне покарання. Невеликим мінусом даної теорії є те, що не всі батьки мають спеціальну психологічну освіту і пройшли відповідні практики, щоб досягти необхідного рівня знань. На жаль, в теорії постійного консенсусу просто любові батьків буває недостатньо, а необхідні спеціальні знання.

Тепер розберемося в причині покарання. Причина покарання завжди банальна - дитина не робить того, що йому говорять батьки. Тут варіанти два: або він це робить навмисне, або він вважає себе правим в даній ситуації. Відкинувши в строну тупе дитяче впертість і поговоримо про авторитетів. Дитина - це маленька мавпочка, яка робить те, що йому показують і те, що йому при цьому подобатися. Як в цирку дресирувальник, так в сім'ї батьки, повинні мати авторитет у дитини. Ваш малюк ніколи не буде виконувати ваші вимоги, якщо ви для нього не авторитет. Досить красномовним прикладом в даній ситуації випадок, коли в сім'ї дитина повністю ігнорує мати, а виконує тільки прохання батька, бо той для нього авторитет.

Постарайтеся зробити так, щоб завоювати любов і повагу вашої дитини без насильства. Грайте з ним, зайвий раз не робіть акцент на своїй перевазі, дізнавайтеся про його захоплення і пристрасті.

Справи йдуть набагато гірше, коли дитина просто упирається. Іноді це можна «спустити на гальмах». До цієї нагоди відносяться вибір кольору сорочки в садок або школу, вибір мультика перед сном і т.д. Але що робити, коли дії дитини можуть завдати великої шкоди його здоров'ю? «Не хочу надягати шапку», «Не буду їсти» і т.д. Потурання в даній ситуації загрожує тим, що дитина може застудитися або придбати проблеми з шлунком.

У даній ситуації необхідно спробувати умовити дитину, навести приклади, показати на особистому досвіді. Ремінь тут розглядається як остання форма впливу на благо самого ж дитину.

Розберемо детально поняття «Суворе виховання дітей ременем». Відділимо для початку слово «суворе» і розглянемо саму можливість насильства. Психологія - наука чудова. Вона розповідає нам, що треба робити, щоб чогось не сталося. Однак вона абсолютно замовчує про те, що робити, якщо це не допомагає. Компроміс - один з постулатів психології. У відношенні дитячого виховання слово «компроміс» означає поступка, обмін позиченими. Якщо дитина буде їсти кашу тільки в обмін на мультики, то скоро він зрозуміє, що будь-яке ваше вказівку можна перетворити на базар - тобто почати торгуватися за принципом я тобі кашу, а ти мені гуляти і т.д. Йдучи від однієї біди, ви дуже скоро розвинете в дитині абсолютно споживацький підхід до життя, плюс додайте до цього почуття завищеної самооцінки, яке породжується можливістю диктувати умови. Такі взаємини дуже швидко опускають авторитет батька на нижній рівень, і дитина починає сприймати вас як рівного собі, якщо не гірше.

Тепер розглянемо слово «суворе». У цьому плані пропонуємо трансформувати його в «необхідну мінімальну біль». Справа в тому, що все в житті добре в міру. Точно також і покарання. Якщо ви будете дитини бити через кожні п'ять хвилин і просто так, то ви просто сволота! Якщо говорити про мінімальний больовому зусиллі після 20 разів умовлянь, то це трохи змінює ситуацію.

На жаль діти внаслідок своєї недосвідченості не можуть відразу оцінити ваш вчинок. Це може статися набагато пізніше. Розглянемо варіанти, що виросте з маленької людини при регулярному фізичному впливі. 

Якщо такий вплив постійне і необгрунтоване, то ваша дитина поступово почне озлоблюватися і зганяти свою злість на слабших однолітків, собачок, пташок або кішечках. Такою поведінкою зазвичай відрізняються в дитинстві майбутні маніяки. Навіть якщо до цього не доходить, то дитина починає сприймати насильство як найвірніший, а часом і єдиний, спосіб вирішення проблеми.

Набагато гірше, коли дитина затаює злість у собі і потім по досягненні фізичної зрілості починає зганяти її на батьках. Це саме перекручене втілення біблійного тези «око за око». Дорослі та діти міняються місцями і тут вже психологія практично безсила. Зазвичай такі ситуації закінчуються злочинами з боку дітей або суїцидом батьків.

Якщо суворе виховання дітей ременем застосовується дозовано, батьки постійно пояснюють малюкові за що його покарали, то такі методи здатні принести користь. По-перше, такі дії привчають малюка про невідворотність покарання, тобто до того, чого нас вчить життя у вигляді різних законів (у тому числі і кримінального кодексу). По-друге, дитина привчається до елементарних правил поведінки в суспільстві. Адже рано чи пізно малюк виросте і увійде у суспільство, яке змусить його жити за своїми принципами.

Чим дорослішою стають діти, тим більше вони переосмислюють і свою поведінку, і поведінка батьків. Поступово злість і агресія трансформуються у розуміння виховного моменту покарання. Навіть якщо у них будуть свої діти, то вони будуть карати дітей дуже обережно, пам'ятаючи, які неприємні відчуття з цим пов'язані. Саме цим і пояснюється спадкоємність виховання дітей за допомогою ременя в розумних межах.

Резюмуючи сказане, можна зробити висновок: як би ми не виховували своєї дитини, ми закладаємо в нього фундамент його майбутнього характеру і життєвої позиції. Чи не караючи дитини взагалі, ми ризикуємо виростити з нього зразок вседозволеності і нарцисизму. Надмірно і незаслужено караючи малюка, ми ростимо майбутнього маніяка, нелюда і тирана слабких. У даному випадку ми можемо виростити дві абсолютно протилежні особистості, проте однаково неприйнятні в нормальному соціумі. Важливо вибрати саме той обсяг фізичного впливу, який буде розглядатися не як знищення особистості, а як доведення до дитини постулатів суспільної моралі та правил поведінки.

Ще одним каменем спотикання є те, що суворе виховання дітей ременем ні в якому разі не повинно бути спрямоване на знищення духовних поривів малюка. Дитину не можна карати за те, що він, наприклад, помалював шпалери олівцем. У даній ситуації інстинкт художника втілився в тому, що було під руками. Тут велика провина батьків, які не змогли забезпечити малюкові альбом для малювання.

Ще одним категоричною забороною для покарання є стресові ситуації, в яких малюк злякався. Дитина в цьому випадку і так знаходиться в стані шоку, йому не можна посилювати стрес. Дитина просто не зрозуміє покарання, його мозок зациклений на переляку внаслідок ситуації. У даному випадку від батьків потрібно ласка і турбота. Тільки потім, коли дитина оговтався від шоку, малюкові варто пояснити неправильність його поведінки, можливі наслідки його вчинку. Саме так ви досягнете більшого розуміння, ніж при тілесне покарання....

Додати коментар


Захисний код
Оновити