Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Сильна носова кровотеча у дитини

Абсолютно завжди сильна носова кровотеча у дитини є серйозним приводом для паніки у батьків. А вся причина в тому, що ми не зможемо точно встановити: що саме стало причиною кровотечі.

Причин носової кровотечі безліч і всі вони вимагають якогось свого ставлення до події. У даній статті ми розповімо вам про те, що є причиною кровотечі і як надати першу допомогу своїм дітям в даному випадку.Причиною носової кровотечі може бути те, що дитина просто пошкодив слизову носа. Крім того, кровотеча може виникнути і унаслідок пересихання носових ходів. Сильна кровотеча може бути першим сигналом про те, що у дитини є збої у функціонуванні внутрішніх органів, до того ж збої можуть бути дуже серйозними. У разі якщо уражаються судини, а кров перестає повноцінно згортатися, то і в даному випадку може виникнути серйозна кровотеча.

У певних випадках носова кровотеча - зовсім не ознака будь-якої серйозної хвороби. Просто слизові носові оболонки мають особливе анатомічна будова, наприклад, чисельність і діаметр судин, і те, як глибоко вони розташовуються в порожнині носа, відрізняються від визнаної норми.

Але, незважаючи на це, ви повинні запам'ятати, що у разі якщо у малюка кровотеча з носа буває надмірно часто, то ви просто зобов'язані відвести його до кваліфікованого фахівця, щоб той направив малюка на подальше обстеження.

Послідовність дій надання допомоги при носовій кровотечі:

- Посадіть малюка на стілець, попросіть його злегка подати свої плечі вперед.

- Дитина, у разі якщо він досить дорослий для даної процедури, повинен притиснути двома пальчиками крила носика. У такому положенні ніс повинен перебувати хоча б хвилин десять.

- Крім того, слід докласти небудь холодне до перенісся. Це може бути: шматок льоду; морожене з морозильної камери; компрес з дуже холодною водою; абсолютно будь-який продукт з морозилки, який буде зручно тримати.

- Необхідно в обов'язковому порядку прополоскати рот із застосуванням холодної води.

- По закінченню десяти хвилин, поки ви або сам малюк притискав крила носа, переконайтеся в тому, що кровотеча повністю припинилося. У разі якщо воно як і раніше є, то затисніть ніс ще хвилин на десять.

- У випадку якщо ви вже двічі повторили процедуру, а кровотеча знову сильне і навіть не збирається завершуватися, то вам слід терміново звернутися за кваліфікованою допомогою.

Крім вищевказаного, існує ще кілька рекомендацій, які дають фахівці для дітей, які страждають сильною кровотечею з носа. Слід припинити активну діяльність малюка, посадити його на стілець і не давати рухатися. Крім того, він повинен припинити розмовляти без особливої потреби, оскільки це здатне посилити носова кровотеча. 

Ще потрібно уникати кашлю, переконайте дитину потерпіти і не прокашлюватися, поки йде кров. Те ж саме стосується і сякання, адже так ви провокуєте посилення потоку крові.

Заборонено і колупати пальцем ніс, навіть у випадку якщо він дуже сильно свербить. Дитина повинна терпіти, тому що від чесання стане тільки гірше. Крім того, вкрай небажано, щоб малюк ковтав кров при кровотечі.

У відношенні дихання фахівці настійно радять дихати ротом, але не тільки під час кровотечі, але і по його завершенню ще в перебігу декількох годин.

Профілактика носових кровотеч

Як вже було сказано раніше, сильна кровотеча може бути спровоковано тим, що слизова оболонка носових ходів надмірно пересихає. З цієї причини, першочергово потрібно стежити за тим, щоб повітря в приміщенні, де найбільш часто знаходиться і спить дитина, був прохолодним і вологим. Переважно всього підтримувати температуру в діапазоні 18-20 с, показники вологості повинні складати 50-70%.

У разі якщо у вашої дитини надмірно часто пересихає слизова носа, то систематично з профілактичною метою промивайте ніс сольовими розчинами. Найбільш простим варіантом є придбання в аптеці фізіологічного розчину. Він буде доречний навіть під час гострого респіраторного захворювання, при якому необхідно промивати носові ходи.

Крім того, ваш малюк повинен знати все про повноцінну гігієну носової порожнини. З раннього дитинства привчайте користуватися хусточками, а не колупати пальцем, що в переважній більшості випадків і призводить до порізів слизової носа і подальшим кровотеч.

У разі якщо у вашого малюка часто бувають запори, то й носова кровотеча нерідко виникає саме тоді, коли малюк тужиться. У даному випадку слід звернутися з проблемою до фахівця. Можливо, він запропонує перестати мучити дитину і випише хороші проносні препарати.

З усього сказаного стає ясно, що причин, що викликають носова кровотеча, існує величезна безліч. Батьки повинні знати про кровотечі всю необхідну інформацію для того, щоб розуміти серйозність ситуації і допомогти дитині. Кожна доросла людина повинна знати порядок дій при кровотечі, тоді все завершиться благополучно.

Але, природно, переважніше скористатися профілактичними методами і попередити виникнення носових кровотеч....

Додати коментар


Захисний код
Оновити