Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як зробити з дитини лідера класу

Школа - важливий етап дорослішання дитини. Вона не тільки дає необхідний обсяг знань, але й надає можливість будувати відносини з людьми, головним чином - з однолітками. І відносини вже будуть зовсім інші, ніж у дитячому садку. Виростити лідера - завдання непросте і вимагає від батьків не лише знань, а й відповідної спрямованості та самоаналізу. Тому що багато поведінкові тенденції дитини - це безумовне копіювання поведінки і звичок авторитетних для нього людей. А батьки - це перші і головні авторитети в житті маленької особистості.Що робити, щоб дитина виросла лідером? Як розвинути його мислення, щоб він був для іншим прикладом і авторитетом? Лідерські якості закладаються в сім'ї. Батьки з пелюшок повинні поважати особистість в навіть найменшому дитину. Те, що з його думкою читається такий головна людина, як, наприклад, тато, додасть дитині впевненості у власних силах і додасть ваги у власних очах. Адже тільки той, хто має тверду внутрішню впевненість у собі і високу самооцінку може стати лідером.

Друге, що потрібно зробити, щоб виростити з дитини лідера - це показати йому переваги цього положення, мотивувати його на успіх, але паралельно показати, що на нього тут же ляже і відповідальність за тих, хто повірить йому. Батьки змалку повинні вселити, що відповідальності не треба боятися, від неї не треба ховатися, її треба приймати. Тому в міру дорослішання дитині треба доручати посильні справи, питати про їх самостійному виконанні. Ключовим словом тут є «самостійному». До школи дитина повинна навчитися правильно і максимально ефективно розподіляти свій час, ділити його на робоче і відпочинок. Шкільна дисципліна повинні буде доповнити і посилити отримані навички.

Лідер - це неодмінно не тільки гарний співрозмовник, але і переконливий оратор. Тому, як тільки дитина почне більш-менш зв'язно говорити, потрібно вчити його правильно і точно виражати свою думку, грамотно будувати речення і не допускати помилок у словах. Перш за все, культурою мови повинні володіти батьки. І повинні володіти терпінням дослухувати мовлення дитини до кінця, навіть якщо вже давно вгадали її зміст.

Але мало вміти говорити. Треба знати, що говорити. Тому важлива сторона загального розвитку. Тут допоможуть книги самої різної тематики. Неодмінно разом з дитиною треба відвідувати виставки, концерти, спектаклі. Після обов'язково обговоріть з дитиною побачене, нехай він сформулює свою думку про те, що він побачив. Підберіть додаткову інформацію і поділіться нею з дитиною під час візиту або після. Якщо інформація буде цікава і до речі - дитина назавжди її запам'ятає і зацікавиться. Але не треба силоміць тягнути дитину туди, куди йому не хочеться. Ретельно продумайте і підготуйте перший візит - він дуже важливий, дитині повинно сподобатися, щоб йому захотілося прийти ще. Тому підбирати репертуар, тему треба відповідно віку і смаку.

І пам'ятайте, лідер - зовсім не обов'язково круглий відмінник. Але він неодмінно повинен бути активним, вчитися на гідному рівні, а, головне, бути допитливим і прагнути до чогось нового, кращого. Адже він - приклад і зразок для багатьох своїх однолітків. Шкільні оцінки є критерієм його інтелектуальності, здатності побудувати відносини, можливості досягти успіху. Адже часто діти оцінюють своїх однолітків і через призму оцінок дорослих, а оцінки за успішність є основними оцінками школяра. Але лідер до того ж повинен володіти свіжою, актуальною навіть злободенною інформацією, щоб приковувати до себе увагу однокласників.

Але головною відмінністю лідера від інших є його підвищена життєва активність. Він бере участь у всіх заходах, фонтанує ідеями, своїм ентузіазмом підбиває інших. Але він же і повинен бути достатньо розумним і хитрим, щоб благополучно викручуватися зі складних положень, куди він буде неодноразово потрапляти через власну вездесущности.

Не треба забувати про достатній рівень фізичного розвитку. Іноді своє право головувати треба довести силою, спритністю, рішучістю дій. Ці якості є невід'ємною частиною харизми. У дитини зовні привабливого, здорового, фізично розвиненого і здатного постояти за себе є набагато більше шансів зайняти місце лідера, ніж у ботаніка з енциклопедичними знаннями та відмінними оцінками. 

Лідерами стають у результаті завойованого поваги однокласників. А міцне повагу на тривалий термін можна завоювати тільки справами, які досягли поставленої мети. Доводити до кінця розпочате, тримати слово, бути справедливим - ось якості, необхідні лідеру. А ці якості народжуються вдома ще задовго до школи. Ще зовсім малюка потрібно вчити не хникати, не плакати даремно і не боятися падінь і ударів. Звичка не боятися невдач закріпиться на підсвідомому рівні і вже буде діяти автоматично. Сформувати характер допоможуть казки, де на прикладі героїв можна розповісти про те, як добиватися поставленої мети, прикладаючи максимум зусиль. Звичайно, навіть найсильнішій людині потрібна віддушина, можливість розслабитися і відпочити, але перепочинок не можна розглядати як здачу позицій, не можна опускати руки і здаватися. Потрібно навчити дитину з програшу робити висновки, недоліки обертати в достоїнства, або, принаймні, звернути невдалий в хід на жарт. До речі, почуття гумору - неодмінна якість для лідера. Його обов'язково треба розвивати і культивувати.

І головне, лідер - це обов'язково яскрава індивідуальність. Він повинен бути яскравіше, більш самобутнього своїх однолітків. Тут допоможуть всілякі гуртки та секції, дозволяйте дитині виражати себе, шукати в собі таланти, дозволяйте йому реалізовувати самі фантастичні ідеї. Навряд чи відразу вдасться визначити в якій області дитина володіє особливими здібностями. Тому не зупиняйтеся на якомусь одному гуртку, а, досягнувши певних успіхів (не кидати на півдорозі), пропонуйте йому інші можливості й обрії.

І, звичайно, для вираження індивідуальності важливий зовнішній вигляд. Лідер може не стежити за писками моди, може не носити дорогий одяг. Але він повинен виглядати стильно, продумано. Одяг повинен бути чистим, взуття доглянутою. І обов'язково одяг повинні бути зручною. Але індивідуальність не припускав кричущі фарби і сміливі вбрання. Це може навіть перешкодити, викликаючи справедливе обурення вчителів та смішки однокласників.

З самого дитинства дитина повинна перебувати в суспільстві людей, не боятися залучати до себе увагу, публічно виступати і мати власну точку зору. Навіть у колі сім'ї проявляйте увагу до його поведінки, висловлювань, бажанням, навіть якщо вони вам здаються безглуздими і несвоєчасними.

Ставши лідером і відчувши свої можливості, дитина може почати застосовувати маніпуляції в ставленні до інших людей і ровесникам. Вміння маніпулювати - це непогано, важливо, володіючи їм, не втратити здатність щиро відчувати і розуміти інших. Навчіть цінувати щирість почуттів і самі даруєте дитині справжню, безкорисливу любов. Чи не принижуйте його, не лайте при сторонніх. Зате часто хваліть за ті вчинки, які показали його як справжнього, доброго людини. Лідеру, як будь-якій людині, потрібна родина, де він буде почувати себе комфортно, знати, що є люди, готові його зрозуміти і захистити. Ще дуже довго батьки будуть для нього абсолютним авторитетом, мудрими чуйними наставниками. Але пам'ятайте, що дитина, відчуваючи вашу любов і підтримку, повинен самостійно рухатися у своєму житті, роблячи помилки і досягаючи успіху. Не можна жити замість дитини, а тим більше, якщо він - потенційний лідер....

Додати коментар


Захисний код
Оновити