Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Симптоми та лікування пелюшкового дерматиту

Новонародженим дітям властива дуже тонка і ніжна шкіра, яка дратується навіть від тонких і ніжних тканин пелюшок. Найменші попрілості і потертості на шкірному покриві дитини сприяють виникненню найрізноманітніших інфекцій, і появи таких захворювань, як пелюшковий дерматит. З цієї причини шкіра малюка вимагає особливого догляду, і кожна відповідальна мати повинна ще в процесі вагітності вивчити основи догляду. Що ж являє собою пелюшковий дерматит? Саме про це ми і поговоримо в цій статті.

Пелюшковим дерматитом називають запальний процес на шкірі маленької дитини, виникає він у разі впливу на шкіру бактеріальних, хімічних, фізичних, механічних факторів, які надають алергічне, токсична, а так само подразнюючу вплив.До року шкіра має тонкий роговий шар, тому і відрізняється ранимістю. А несформований місцевий імунітет сприяє активному впровадженню інфекції в місця мікротравм. Але за винятком недоліків у такій шкірі є свої переваги, оскільки при своєчасному лікуванні та грамотному догляді завдяки відмінному кровопостачанню на шкірі швидко проходять всі наявні зміни.

У переважній більшості випадків подібним дерматитом страждають саме ті діти, які схильні до алергічних реакцій або ж перебувають на штучному харчуванні.

Симптоми

Пелюшковий дерматит може протікати з різним ступенем вираженості. У разі якщо ступінь легка, то на шкірному покриві дитини виникають ділянки набряклості, почервоніння лущення без яких або чітких меж, найчастіше в області сідниць, живота, попереку.

У разі якщо не усунути причину виникнення дерматиту, то в глибині шкірних складок виникають дрібненькі ерозії, а це вже середня ступінь дерматиту.

У разі важкого ступеня, поверхневий шар шкірного покриву сильно розбухає і мокне, відторгається, а після виникають мокнучі обширні ерозійні поверхні не мають рівних обрисів.

У більшості випадків при середнього та важкого ступеня дерматиту виникає ще й інфекція (наприклад, грибкова, стафілококова, стрептококова і багато інші), а для малюка це вкрай небезпечно.

Лікування

Лікування безпосередньо залежить від ступеня тяжкості захворювання. У разі якщо форма легка, то настійно радять дотримуватися старанний догляд за шкірою. Необхідно підмивати дитину після кожної зміни пелюшок, старанно змащувати ділянки мають почервоніння спеціалізованим кремом або ж рослинним маслом (обов'язково прокіпяченним). 

З цією метою можна застосовувати засоби призначені для боротьби з інфікуванням (наприклад, «Драполен») і спеціалізовані мазі попереджуючі роздратування (наприклад, «Десітін»). Крім того після обробки шкірного покриву слід робити малюку повітряні ванни (просто на кілька хвилин залишати малюка відкритим). В якості підгузників переважніше застосовувати памперси, тому як вони добре вбирають вологу, і шкіра мокне істотно менше.

У разі середнього і важкого ступеня пелюшкового дерматиту радять застосовувати засоби, які сприяють відновленню шкірного покриву (наприклад, «Бепантен», «Д-пантенол»). Свою перевагу краще віддавати комбінованим засобам, які мають дезінфікуючу і відновлювальних дією (такі як мазь «Бепантен плюс»).

Правила догляду

Тканини пелюшок, навіть у випадку якщо вони тонкі, в будь-якому випадку дратують ніжну шкіру. Саме з цієї причини не рекомендують щільно сповивати немовля, навіть якщо він менше місяця. Досить просто одягнути на нього дві сорочечки (одна з них повинна обов'язково бути з зашитими рукавами), а після загорнути його в 2 пелюшки до пояса, зробивши «мішок» для ніжок, в якому він зможе безперешкодно базікати ніжками.

Якщо шкіра чутлива, то переважно застосовувати не тканинні підгузники, а памперси, міняючи їх після кожного стільця або ж по закінченні декількох годин. Сеча і кал малюка містять в собі біохімічні речовини, здатні при тривалому впливі дратувати і роз'їдати шкіру. Підгузки слід міняти кожного разу після намокання.

Дитину слід купати кожен день, переважніше ввечері перед сном. Всі косметологічні засоби призначені для догляду за шкірою слід купувати враховуючи індивідуальні особливості.

Дитячі речі перуть лише дитячим господарським милом або спеціалізованим дитячим порошком.

Крім того, щоб виключити потрапляння інфекції на шкірний покрив, всі речі мають бути пропрасованими.

Грамотний догляд є кращою профілактикою таких захворювань, як пелюшковий дерматит....

Додати коментар


Захисний код
Оновити