Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Які труднощі виникають при вихованні синів

Навряд чи хоч одна людина на Землі стане сперечатися з тим думкою, що з настільки швидкоплинними роками він все частіше замислюється про своє продовження на планеті, яке неодмінно завершить і втілити всі його ідеї та бажання. Таким продовженням, яке дарує прекрасна половина людства, є син - гордість батька і захист матері, звичайно ж, в ідеальному випадку. А от у більшості випадків в наші дні, в століття розкріпачення, вседозволеності й безвідповідальності, сини не здатні проявити подяку і, на жаль, стають не те що опорою, допомогою, захистом, а тягарем для батьків або взагалі матері-одиначки, в чому, природно, винна не тільки розпущена і байдужа громадськість, неблагополучне держава, підступні і згубні спокуси життя (сигарети, алкоголь, наркотики, ігрові автомати, зброю і т.д.), продукція масової культури (наповнені насильством, жахами фільми і мультфільми, кримінальні телевізійні передачі і криваві комп'ютерні ігри), але і, в першу чергу, батько і мати.Дійсно, у наш час романтизації об'єктивно негативних героїв досить важко виховати справжнього чоловіка, буквально на кожному кроці з раннього дитинства і до повнолітнього віку стикаючись з різними труднощами. Однак гідно виховати сина цілком реально, якщо тільки з малих років і до глибокої сивини стати для хлопчика незаперечним авторитетом, мудрим радником, надійним помічником, вірним другом і непереможною фортецею у вигляді сім'ї (люблячих батьків), де завжди зрозуміють, оточать вірою і любов'ю, при цьому ні в якому разі не пригнічуючи формується особистість дитини (його смаки, погляди, інтереси, принципи, вибір, самовираження і т.д.). У даному аспекті надзвичайно важливо всіляко заохочувати всі починання (але не капризи типу купити сто п'ятьдесят другий машину за останній місяць) малюка - наприклад, захоплення музикою, спортом, технікою. Ні в якому разі не можна вирішувати за дитину питання про його покликання (професії). До речі, однією з найбільш поширених помилок батьків є бажання втілити в синові свої мрії: наприклад, якщо мамі не вдалося вступити до театрального інституту, то син обов'язково, на її думку повинен стати актором, навіть коли він обожнює ремонтувати автомобілі, або, навпаки, батько -інженер лає (навіть вдається до рукоприкладства!) за те, що хлопчик не розуміє законів фізики, не бажає додатково займатися хімією, вважаючи за краще відвідувати художню школу, демонструючи блискучі успіхи в гуманітарних науках.

Звичайно, розсудливі і заможні батьки з моменту виразною промови сина прагнуть навчити дитину всьому - іноземним мовам, силових видів спорту, дати йому естетична освіта (музична, танцювальна, художня школа, фітнес-клуб, бібліотека та ін), проте необхідно спостерігати за малюком і відповідати його захопленням, які вказують на приховані таланти і покликання - причому, не мами чи тата, а власне призначення на Землі, що, до речі (можливо, на відміну від більш імпульсивних, емоційних, чутливих, ранимих, поступливих, боязких дівчаток), буде робити хлопчик досить люто. Агресія сина помітна ще в крихітному віці, якщо малюк не отримав того, чого хотів чи йому заборонили щось робити без будь-яких пояснень та вагомих на те причин. Нестримне прагнення до перемоги, першості і командуванню (спочатку вдома, після - у школі, вузі, на роботі, у власній родині) закладено генетично - завдяки чоловічому гормону естрогену, який і провокує обурення, агресію. Природно, заспокоїти сина здатна мама, в якій беззахисний і безпорадний малюк особливо потребує, як показали численні дослідження, на початковому етапі розвитку - грудне вигодовування, навчання самостійному прийому їжі, обслуговування, ходьбі, мови і т.д. Хоча і тато повинен спілкуватися з сином в перші роки його життя, демонструючи правильне ставлення до жінки на прикладі мами.

А ось вже в дошкільному віці хлопчик прагнути до батька, який навчить його чоловічим захопленням (риболовля, полювання, баня, футбол і пр.), домашнім обов'язків чоловіка (скажімо, повісити картину, винести сміття, сходити в магазин і пр.), деяким професійним навичкам (законам механіки, основ банківських розрахунків, правилам управління колективом і т.д.). У підлітковому віці (12-16 років), коли якраз формується особистість, і всепоглинаюча любов і неспокійна турбота матері, і моралізаторство і заборони батька можуть набриднути синові, який прагне до свободи, незалежності (моральної, матеріальної, фінансової), самостійності у прийнятті рішень, проявляючи впертість, хитрість, обман, агресію, шантаж (наприклад, піти з дому, якщо йому зараз же не куплять кращий велосипед, мобільний телефон, барабанну установку, брендові кросівки та ін.) У цьому складному і на фізіологічному, і на духовному рівні життєвому періоді трапляється досить часто безліч серйозних сварок батьків і дітей, перш за все, з причини жорсткого обмеження свободи, яка, однак, може перерости у вседозволеність, що призводить до того, що знесилені батьки байдуже дивляться на витівки сина, який від самотності і нерозуміння вплутується у вуличні бійки, кримінальні розбірки, наркоторгівлю і т.д. Щоб не допустити подібних ситуацій, батькам варто спокійно пояснювати синові, що цей шлях не для нього, показати йому переконливі приклади негативного результату і, звичайно ж, надати право вибору. Адже, коли немає утисків і категоричних табу, що не сприймає будь-яку критику підліток в змозі самостійно відмовитися від поганих звичок і поганого оточення, що погубить його, не відчуваючи інтересу, жалю, а лише гордість за себе і подяку розуміючим і мудрим батькам.

Вже по досягненню повноліття син починає усвідомлювати свої помилки у вигляді незаслужених докорів, образ, образливих вчинків, принизливих слів на адресу батьків, які тепер допомагають йому в отриманні професії, працевлаштування і придбанні житла для майбутньої сім'ї. До речі, у випадку з хлопчиком подібні аспекти може випереджати служба в армії, чого особливо бояться матері (у більшості випадків самостійно, без допомоги чоловіка, ростити єдиного сина) та й самі не відбулися захисники вітчизни. Більшість же сімейних психологів, як, втім, і саме життя переконує в тому, що настільки життєствердне випробування, як служба в армії, повинен пройти кожен справжній чоловік (власне кажучи, таким - тобто самостійним, дисциплінованим, організованим, відповідальним, сильним, стійким , сміливим, впевненим, адаптованим до будь надскладною ситуації, врівноваженим - він і стає саме у складі військ). Як вважають психологи і соціологи, армія особливо потрібна хлопчикам з неблагополучних і неповноцінних сімей, де був відсутній батько як приклад для наслідування - в поведінці, спілкуванні з жінками, колегами, друзями, родичами, дітьми, тваринами, у прийнятті рішень і т.д. , враховуючи також той фактор, що хлопчаків у країнах пострадянського простору буквально з дитинства оточують жінки - мама, тітки, бабусі, виховательки, няні, вчительки і т.д. На сьогоднішній день ось вже котрий рік злободенною і, на жаль, невирішеною залишається проблема нестачі педагогів чоловічої статі, що значно відчутно на вихованні хлопчиків (у тому числі і розвиток таким чином гомосексуальних схильностей через пустощі жінками, дамського оточення хлопчика, у якого мимоволі з'являються дівочі інтереси, іграшки, захоплення), деякі з яких, однак, стають кращими кухарями, кутюр'є, стилістами, видатними художниками, артистами світу.

Проте, наскільки б ідеальною ні була мама, яка з причини відсутності чоловіка готова просто задушити свою непомірну любов'ю і надлишкової ніжністю, тривогою і турботою єдиного і головного чоловіка в своєї самотньої життя - сина (найчастіше таке зацілували чадо відрізняється примхливістю, слабохарактерністю, вразливістю, нерішучістю, психологічної і матеріальної залежністю від матері-власниці, яка однозначно не прийме ні одну невістку), вона (так само як і сотні няньок) не замінить дитині батька - яким би жахливим він не був на її погляд. Тому в разі загибелі (вбивства) батька, розлучення батьків, після якого жінка не змогла знайти гідну пасію і чудового тата для синочка, або навіть такої неадекватної і дурного рішення жінки типу «Я народила дитину для себе!" Ні в якому разі не можна обмежувати хлопчика у спілкуванні (захопленнях, іграх) з сильною статтю - хрещеним батьком, дідусем, дядьком, старшими братами і т.д. Бо саме чоловіче оточення дозволить хлопчикові відчути свою силу, проявити натуру господаря своєї долі, виразити індивідуальність і реалізувати власні потреби і бажання, а не з почуття подяки або навіть жалю до матері, яка повністю присвятила життя обожнюваному синові, намагатися, пригнічуючи себе, відповідати вигаданому її чоловічому ідеалу. Тому що справжній чоловік (нехай і в найближчому майбутньому) сам знаходить для себе гідні приклади для наслідування, а от мамі можна лише порадити знайти вірного і надійного супутника життя, тому що, як тільки обожнюваний синок подорослішає і піде, щоб будувати власний будинок, куди запросить свою кохану дівчину і де дзвінко заіскриться дитячий сміх, мати-одиначка, як це не сумно звучить, залишиться одна. Навіть мама авторитарного типу характеру, сильна жінка і справжня залізна леді по життю, не має ні морального, ні юридичного права зазіхати на особисте життя сина, перешкоджати його сімейному щастю - навіть якщо вона за власним бажанням присвятила себе синові, він зовсім не зобов'язаний няньчити мати до власної пенсії і жертвувати своєю сім'єю на знак подяки, про що підсвідомо мріють багато мам, які моторошно ревнують і навіть ненавидять кожну дівчину сина. Поза всяким сумнівом, попередити подібні ситуації зможе лише особисте щастя мами, яка відтепер повинна стати просто мудрим психологом, яка допомагає невістці краще зрозуміти свого сина.

У цьому, мабуть, і полягає і головна, найпоширеніша труднощі, і основна функція цієї мами - любити, розуміти, підтримувати, направляти, допомагати, вірити і пишатися своїм сином, незважаючи ні на що. А якщо маму підтримає і тато, малюк буде безмірно і щиро щасливий і вже точно виросте хорошою людиною, вірним захисником і справжнім чоловіком - в усіх відношеннях....

Додати коментар


Захисний код
Оновити