Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Дитину на природі вкусила павукоподібні

Як часто ми в дитинстві бавилися, дивлячись на метушливо бігають комашок. Ми їх заганяли в кут, ставили перед ними перепони і навіть розливали моря, для того, щоб поспостерігати, як це манюсенькое істота буде долати труднощі і намагатися врятуватися втечею від такого величезного агресора. Думка про те, що це таке невинне істота може вкусити зовсім не спадала в голову. А вже можливі наслідки взагалі не підозрювали. І лише ставши батьками і прийнявши близько до серця турботу про малюка, ми стали тривожитися про комах, які можуть завдати шкоди нашому дитині. Тому дана стаття присвячена вивченню відмінностей небезпечних комах і нешкідливих і правилам першої допомоги при укусі отруйної істоти.Спочатку треба зрозуміти, чому настільки почастішали випадки укусів комахами? Є версія, що це пов'язано з глобальним потеплінням до зміною клімату. У наших помірних поясах стали з'являтися екзотичні комахи і стали проявляти активність і міняти свою поведінку звичні. Серед прибульців з теплих країв зустрічається багато отруйних, в тому числі і павуків.

Тому, збираючись на прогулянку в ліс або луг, будьте готові до того, що ваша дитина перейде дорогу отруйного комасі, яке може на нього напасти. Особливо слід пильнувати тим батькам, діти яких з юних років прихильні дослідженням природи, люблять всі шевелящееся в руки брати, розглядати і навіть смикати за лапки. Перед виходом з будинку прочитайте йому невелику лекцію з біології, де говоріть про відмінності між нешкідливими кімнатними павуками та їх отруйними лісовими братами. Дитина повинна зрозуміти, що ігри з незнайомою комахам можуть призвести не тільки до хворобливого укусу, але і набагато більш серйозних наслідків. Для заспокоєння батьків хочеться відзначити, що переважна більшість мешканців зелених масивів у вашій кліматичній зоні таки нешкідливі, а їхній укус не має ніякого значення, крім неприємного печіння. Але є ті деякі, які дуже небезпечні не тільки для здоров'я малюка, але навіть для його життя. Це - скорпіони, каракурти і тарантули. Назви вже говорять самі за себе, вони на слуху у кожного - отрута цих комах небезпечний для дорослої людини, а для дитини може бути смертельний.

Якщо все-таки це сталося і дитини вкусила щось схоже на павука, нехай ви навіть абсолютно не впевнені в його отруйності, невідкладну допомогу треба надати тут же, а потім відвести в найближчу лікарню якомога швидше.

В очікуванні приїзду швидкої допомоги або іншого транспортного засобу потрібно провести наступні дії. Навіть якщо в найкоротший час ви одвезете дитину в лікарню, вони не будуть зайвими. Тим більше, що машина може затриматися, не відразу вас знайти на просторах неосяжного лісу, а тим більше, якщо ви не змогли нікуди додзвонитися.

Правила першої допомоги при укусах отруйними комахами

1. Укласти потерпілого, наприклад, на покривало, і не дозволяти ні найменшого руху, оскільки будь-яке скорочення м'язів прискорює поширення отрути в тканинах організму і всмоктування його в кров.

2. До місця укусу треба прикласти лід або дуже холодний предмет. Якщо подія трапилася поруч з будинком, то дуже дбайливо перенесіть дитини в будинок і вийміть з морозилки небудь заморожений продукт. Якщо в морозилці нічого не виявилося, підставте вкушене місце під струмінь холодної води. Якщо вже встигли накласти пов'язку, то разом з бинтами. Якщо проблематично донести дитину до крана, то наберіть холодну воду в таз і занурте в неї укушенную частину тіла.

Якщо будинок з холодильником далеко, але є холодильник в магазині неподалік, то побіжите туди і терміново купіть що-небудь холодне. Підійде простий стаканчик морозива. Добре, якщо в похід у зовсім дикі місця ви взяли з собою термосумку - тоді в потрібний момент у вас виявиться під рукою небудь охолоджений предмет. Ще краще використовувати сам холодоелементи. Буде правильним в далекий похід взяти з собою заряджений холодоелементи, навіть якщо немає потреби в термосумки. У такий критичний момент він вас здорово виручить. При тому, що він не важкий - це всього пластиковий контейнер, наповнений рідиною і попередньо «заряджений» будинку. Він збереже холод протягом всієї прогулянки і допоможе вам у важкий момент.

3. Найпопулярнішими місцями укусів є, природно, руки і ноги. У цьому випадків треба діяти так: 

- Провести іммобілізацію кінцівки, тобто зафіксувати її так, щоб потерпілий не міг нею поворушити. Для цього накладається шина з наявного під рукою матеріалу. Укушенную ногу можна прив'язати до здорової.

- Місце укусу треба не туго перебинтувати, щоб уповільнити поширення отрути по організму. Для цього перший виток пов'язки треба робити на п'ять сантиметрів вище самого місця укусу;

- Але пов'язка не повинні призвести до повної зупинки втрати кровообігу в кінцівки. Тим більше, що з часом може початися набрякання і набряк, і пов'язку доведеться робити більш слабкою;

- Укушена кінцівку не повинна рухатися і розташувати її треба нижче рівня серця потерпілого;

4. Якщо павук укусив в голову або шию, то місце укусу треба щільно притиснути пальцем.

5. Давати дитині пити багато рідини, це може бути чай і навіть проста вода;

6. Якщо у вас в похідній аптечці є антигістамінний засіб (а воно там має бути) - дайте його дитині негайно;

7. Якщо стан дитини протягом години погіршується, а в лікарню потрапити можливості немає, то необхідно дати гормональне протизапальний засіб.

Заборонені дії при укусі

- Не накладати джгут,

- Не різати місце укусу,

- Не давати їсти,

- Ні в якому разі не пропонувати алкогольні напої.

Найнебезпечнішим комахам в наших краях вважається каракурт. Це чорний павук розміром до двох сантиметрів. На черевці є кілька яскраво-червоних плям. Укус його дуже слабкий і дитина може його навіть не відчути і не поскаржитися. Але вже протягом години розпочнуться перші ознаки. Спочатку з'явиться біль, яка буде посилюватися і поширюватися з місця укусу на груди, живіт, спину і ноги, особливо на литкові м'язи. У кінцівках з'явиться оніміння, м'язи стануть слабкими, почне крутитися голова. Дитина стане млявим, примхливим і слабким.

Народна медицина стверджує, що отрута цієї комахи руйнується при високій температурі. Тому якщо ви помітили місце укусу протягом перших двох хвилин, то його треба припекти полум'ям сірника або запальнички. Тоді отрута, не встигнувши всмоктатися в кров, нейтралізується і перестане становити небезпеку. Але ця версія офіційною медициною не підтверджена.

Найперше правило безпеки на природі - не гуляти поруч з павутиною, на всі отвори намети чіпляти москітні сітки, постійно користуватися репелентами, перед тим, як надіти одяг і взути взуття - перевірити їх, витрусити, промацати шви. Якщо помітили павука на собі або дитині - смахніте його, не тисніть прямо на тілі. І пам'ятайте, павуки стають більш отруйними і агресивними у спеку. Тому в цей період не варто зловживати прогулянками по лісу....

Додати коментар


Захисний код
Оновити