Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Укус отруйної змії у дитини

Холодними днями ми з нетерпінням очікуємо літа, коли можна буде виїжджати за місто, гуляти по ньому, валятися в зеленій траві. Особливо чекають літа діти, які тужать в закритих, нудних квартирах. Адже їм так хочеться бігати і стрибати, скакати теплим літнім днем по квітучих галявинах. Але ж і в лісі, і на лузі живуть їхні законні мешканці, які захищаючи свою територію від прибульців, можуть напасти на людину. Найстрашніше, що може статися - це укус змії. На рідних теренах більшість плазунів нешкідливі і не агресивні, і навіть якщо вкусять, то найгірше, що може бути - це неприємні відчуття і переляк. Але є ті деякі отруйні змії, укус яких може становити смертельну небезпеку для дитини. Тому, якщо дитину вкусила змія, краще перестрахуватися і в терміновому порядку відвезти дитину в лікарню.Вжити заходів і показати дитину лікарю потрібно негайно. Рахунок іде буквально на хвилини, отрута поширюється в тканинах організму і крові дуже швидко, тому треба зробити все можливе, щоб припинити його поширення та запобігти погані наслідки.

Перше, що треба зробити, - це покласти дитину на землю. Краще, якщо ви покладете на підстилку, але точно не треба укладати на траву, де можуть причаїтися потривожені змії. Не дозволяйте дитині ворушитися, бо найменше скорочення м'язів активізує поширення отрути по тканинах. Якщо змія прокусила одяг, її треба відразу зняти, тому що на ній могли залишитися крапельки отрути, які, звичайно, не настільки небезпечні, як ті, які потрапили в рану, але не треба посилювати положення додатковою порцією отрути. З цієї ж причини протріть чим-небудь, хоч би й знятої одягом, шкіру навколо ранки - ви витрете розбризкавши отруту.

Наступне що ви повинні зробити - це відсмоктування отрути. Ця дія дуже важливо, саме від нього часто і залежить подальший стан дитини. Цей процес довгий і вимагає терпіння і ретельного виконання. Відсмоктувати треба не менше двадцяти хвилин, інакше є ризик не висмоктати всю отруту, його залишки будуть продовжувати отруювати організм і весь сенс першої допомоги втрачається. Сьогодні а аптеках можна придбати спеціальне пристрої для відсмоктування отрути як отруйних змій, так і небезпечних комах. Це пристрій гарантує повне відсмоктування і безпека людини, який відсисав, не будь такого пристрою під рукою. Тому, якщо ви часто відвідуєте місця, де можуть бути змії, і у вас є можливість придбати такий пристрій - обов'язково його купите і беріть з собою в поїздки на природу, він може стати в нагоді в найвідповідальніший момент. Але найчастіше такого пристрою собою немає і нам здається, що з нами нічого трапитися не може і від все не вбережешся. Значить, отрута треба відсмоктувати ротом як можна швидше і досить довго. Звичайно, є великий ризик, що отрута потрапить у ваш організм. Але, по-перше, кожен батько готовий на себе взяти всі отрути, аби відвести їх дитини, по-друге, дорослий організм з ними впорається набагато легше, тим більше, що ви не будете його ковтати. Слину з отрутою треба постійно спльовувати і полоскати рот чистою водою. По приїзду швидкої допомоги або прибуттю до лікарні попросіть дозу протиотрути і для вас - про всяк випадок.

Після відсмоктування ранку і шкіру навколо неї треба промити водою з милом.

Якщо змія вкусила в кінцівку

Найчастіше змії кусають за ногу, природно, вони живуть на землі, в траві. Людина турбує їх своїм ходінням і захищається теж найчастіше ногами.

Якщо укус прийшовся в ногу або руку, треба постраждалу кінцівку иммобилизовать. Для цього треба мати потрібні знання і певний досвід.

Іммобілізація - це фіксація кінцівки з метою її знерухомлення. Вона потрібна не тільки при укусах, але і переломах і ряді інших випадків. При переломах, ударах іммобілізацію проводять для того, щоб ще більше не пошкодити постраждалу кінцівку. І обездвиживают ногу як тільки з рани відкритого перелому припиняється кровотеча. З рани при укусі змії рясної кровотечі немає, тому знерухомити кінцівку треба відразу, як закінчили відсмоктування.

Мета іммобілізації - позбавити ногу можливості рухатися, а не безцільне обмотування підручними матеріалами. Тому фіксувати ногу треба туго, щоб не з'явилися хворобливі відчуття. Але дитина не повинна навіть поворухнути кінцівкою. Особливо це важливо для дітей, які непосидючі за своєю природою і можуть забути або навіть не зрозуміти батьківського вимоги не ворушитися.

Якщо укус прийшовся в руку, то будь-яким підручним засобом (наприклад, шарф, косинка, сорочка) щільно примотати руку до тулуба. Укушенную ногу можна туго примотати до здорової - це вже не дозволить дитині рухатися.

Шину треба накласти на два суглоби і більше. Накладати треба на ті суглоби, які знаходяться вище і нижче місця укусу. Щоб не викликати дискомфорту, шину краще прикладати на одяг або на шматок тканини, накладений на шкіру дитини. Шина повинна бути досить широкою, щоб надійно зафіксувати дитини. 

Після вдало проведеної іммобілізації і накладення шини, постраждалу частину тіла потрібно забинтувати. Починати треба на 5 см вище місця укусу. Але накладати бинт туго не треба, пов'язка повинні бути легкою, між шиною і бинтом повинен проходити палець. Якщо від отрути Укушена кінцівку починає опухати, щоб запобігти врізання бинта в шкіру, звільніть пов'язку. Щоб максимально уповільнити розповсюдження отрути, розташуйте дитину так, щоб Укушена частина тіла була нижче рівня серця.

Що робити не можна:

- Накладати на вкушене місце джгут,

- Не розрізати місце укусу,

- Не припікати ранку вогнем,

- Дитину не годувати до прибуття лікаря,

- Не поїти алкогольними напоями.

Як запобігти від нападу змії?

1. Змії не нападають самі, вони тільки захищаються, коли на них нападають або їм здається, що на них нападають.

2. Якщо в тому місці, де вам треба пройти водяться змії, то, гуляючи, виробляєте якомога більше шуму і рухів, щоб злякати змію ще задовго до вашого наближення. Шарудить ногами, водите палицею по траві і т.д.

3. Взувайте високе взуття з щільного матеріалу.

4. Забороняйте дітям досліджувати норки або щілини, лазити в тріщини, перетягувати колоди або величезні камені, під якими водяться змії. Робіть це самі, якщо потрібно, тільки не забудьте попереджувально зашкреблося.

4. Не дозволяйте дітям лізти в невідомі, але такі привабливі нори, щілини, тріщини, тривожити великі камені, повалені дерева. Якщо дитині вже дуже хочеться грати саме в такому місці, попередньо перевірте його самостійно, взявши в руки палицю.

5. Якщо ви побачили змію, замріть і не ворушіться, поки вона не поповзе. Цьому ж навчіть дитину. Якщо він не буде ворушитися, вона його не зачепить, навіть якщо проповзе по ногах. Як дичину людина змію не цікавить.

6. Не можна різко повертатися спиною, виставляти вперед руки і ноги - змією це може бути розцінено як агресія.

7. Якщо змія заважає вам пройти, займає якесь місце - поступіться їй. Обійдіть небезпечне місце.

8. Якщо ви побачили одну змію, надалі будьте обережні - значить, навколо є й інші.

9. Самі не чіпайте і дитині не дозволяйте чіпати мертвих змій. Можливо, змія просто спить і, прокинувшись, може покарати вас за цікавість....

Додати коментар


Захисний код
Оновити