Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Здорове харчування для дітей на молочній кухні

Значення молочної кухні - надзвичайно важливого елементу соціальної допомоги та новоспеченим мамам з істотними патологіями, негідними умовами життя і пр., і новонародженим малюкам, яким життєво необхідно здорове і повноцінне харчування, - насправді складно переоцінити.Мабуть, не викликає сумніву ні у одного жителя планети то думка і гірка правда життя, що сьогодні, в період катастрофічного стану екології (загазованість повітря, забруднення питної води, зараженість продуктів харчування на увазі і непридатності грунту, і всіляких підсилюють смак, колір, аромат, прискорюють ріст, збільшують вагу хімікатів і т.д.), величезних і практично повсюдно поширених, масово доступних спокус (шкідливі звички: куріння, алкоголізм, наркоманія, токсикоманія, отруйна їжа і пр.), що не здорового способу життя та інших факторів абсолютно здорових дітей від відносно хворих батьків не народжується. Тому, щоб природним способом, якісно і ефективно убезпечити дитину від різного роду інфекцій, необхідно грудне вигодовування: материнське молоко містить в належній кількості всі мікроелементи (вітаміни, мінерали, амінокислоти, білки, жири, вуглеводи, клітковину) для правильного розвитку новонародженої дитини. Проте все частіше спостерігаються випадки неможливості годування з перших днів життя і до однорічного віку грудним молоком чи то унаслідок складних пологів і серйозних гормональних відхилень у породіллі, чи то в результаті її смерті на операційному столі. Саме в такі складні періоди життя для новоспеченого батька, який ще й має замінити матір, на допомогу приходить молочна кухня.

Саме спеціально навчені кухаря з медичною освітою, які з величезним задоволенням і великою відповідальністю працюють на молочних кухнях, приготують в необхідних, за санітарними показниками, пропорціях різноманітні поживні суміші для крихіток, які створюються виключно зі свіжих, екологічно чистих і натуральних продуктів (основний інгредієнт - незбиране молоко). Подібні страви для крихітних гурманів можуть щодня (термін зберігання подібних продуктів харчування для дітей до дванадцяти місяців становить добу) безкоштовно отримувати мами, які не можуть забезпечити своїх дітей грудним молоком за медичними показаннями, за особливими рецептами від лікаря-педіатра. І так тривожної за своє здоров'я після пологів мамі не варто хвилюватися з приводу якості та безпеки продукції на молочній кухні, оскільки в цьому державному закладі немає місця консервантам: так, скажімо, необхідний кефір і сир отримують методом додавання натуральної закваски. Крім того, молочна кухня ніколи не використовує, на відміну від різноманітних фірм з виготовлення та випуску дитячого харчування, герметичних упаковок, які збільшують термін придатності вживання продуктів (до двох тижнів), але, ясна річ, різко й істотно скорочують живильну цінність суміші, подібно принципам роботи ще в радянську епоху. 

Для довідки варто відзначити, що перші молочні кухні з'явилися ще в царську епоху, а точніше - в 1901 році. Першим подібним закладом здорового харчування для новонароджених малюків став пункт «Крапля молока», організований при Петербурзькому міському притулку для недоношених дітей, вже через 3 роки в сучасній північній столиці Росії відкрили Центральний пункт для приготування та отримання молока для дітей, яке розвозили по аптеках, куди приходили мами з лікарськими довідками. Проте особливою затребуваності тоді молочна кухня не відчула. А ось повсюдно на території колишньої Російської імперії молочна кухня стала працювати вже після революції, яка в буквальному сенсі спала мільйони життів ледь распахнувшейся очі крихт, матері яких трагічно загинули в роки Великої Вітчизняної Війни. У настільки складний період нашої історії від голодної смерті молочна кухня тоді позбавляла дітей до двох років сирними масами, фруктовими та овочевими пюре.

Сьогодні ж, у мирний час, але в годину страхітливої і поступово вбиває екології, при достатньої фінансової забезпеченості і наявності коштів у державному бюджеті для повноцінного розвитку нового покоління, на подив і жаль, молочних кухонь немає. Ще в складний період перебудови і обнадійливих, багатообіцяючих змін молочні кухні стали масово закривати в цілях економії. У наші ж дні незалежності і вільних ринкових відносин, зростаючого капіталізму молочні кухні, якщо і функціонують, то виключно на комерційній основі, тобто батьки повинні купувати харчування для малюка, позбавленого волею долі грудного харчування. 

Відповідно, нескладно зробити висновок про те, що молочні кухні надзвичайно потрібні сьогодні, причому як на державному забезпеченні, так і на комерційній основі. Тому що, незалежно від того, у повноцінній і забезпеченої або ж неблагополучній сім'ї, яка бідує, народилася дитина, він має право на життя, яке в її перші миті якраз і забезпечує правильне молочне харчування.

Додати коментар


Захисний код
Оновити