Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Дитяче самотність, причини самотності і його наслідки

Як це не дивно і не суперечливо звучить, але дитячу самотність стає все більш поширеним феноменом нашого життя, коли планету охопили різноманітні неймовірні за можливостями, що вражають свідомість людини технології комунікації, тобто спілкування. Сьогодні, на відміну, скажімо, від ще кількох десятиліть тому, не складає проблеми поговорити з людиною в режимі реального часу, який перебуває на іншому континенті за допомогою міжнародної мобільного зв'язку, а спеціальні програми та послуги Інтернету дозволяють навіть побачити один одного. Тоді виникає резонне питання: чому ж дитина відчуває себе настільки самотнім в оточенні близьких родичів, численних друзів, що вже в 12 років замислюється про суїцид? ..Першопричиною і головною передумовою дитячої самотності в будь-якому віці є, звичайно ж, зневажливе або зовсім байдуже ставлення батьків, які постійно зайняті матеріальним забезпеченням сім'ї, намагаючись ні в чому не відмовляти нібито обожнюваним чадам, або ж гучними з'ясовуваннями прав і обов'язків один одного. Поза всяким сумнівом, кожен батько повинен гарантувати дитині гідні умови проживання, якісне навчання, збалансоване харчування, бажані захоплення і т.д., для чого необхідно багато часу, фізичних, інтелектуальних і духовних сил, проте, крім барвистих іграшок, дорогих, модних, стильних, трендових і брендових атрибутів розкішного життя, крихті життєво необхідно щира увага мами і тата, що виражає у звичайних елементарних речах - ранкове пробудження поцілунком і добрим словом, спільна гімнастика, власноруч приготованих сніданок, похід до школи, вечірній сувенір за маленькі досягнення у навчанні , спорті, обраних напрямках у мистецтві, до яких причетний юний талант, невимушене спілкування за сімейною вечерею, допомога у виконанні домашнього завдання, казка на ніч і т.д.

Ці та інші зовсім не складні і навіть обопільно приємні знаки уваги насправді безцінні для малюка, який відчуває себе впевнено, захищено і комфортно, а головне - улюблені, бажаним, незамінним, необхідним і обов'язково щасливим. Тому надзвичайно важливо постійно бути в курсі всіх проблем (нехай і не настільки глобальних, на погляд дорослого досвідченого людини!), Турбот, клопоту, перших почуттів, емоцій малюка, який тільки пізнає світ у всіх його проявах - і позитивних (наприклад, мрії, таланти і прагнення), і негативних (страхи, сумніви). Одним словом, головне - бути поруч - не тільки фізично, а й духовно. Проте ж в сучасній ситуації вже в кабінеті сімейного психолога дуже часто з'ясовується, що розумні, самодостатні, респектабельні, заможні, впливові, успішні, солідні і елегантні батьки, проживаючи з дитиною 10-15 років, взагалі нічого не знають про нього, ну, крім імені, звичайно. Зустрічаються випадки, коли батько навіть не пам'ятає дати народження сина чи клас дочки, а тільки дає гроші дружині, щоб та від його імені купувала і підносила в буквальному сенсі дорогоцінні подарунки. Те, що подібна поведінка батьків помилково, мати і батько зрозумію, коли вже дорослий син подібним чином грошима, побутовою технікою, коштовностями, нерухомість, автомобілями, круїзами і т.д. буде відкуповуватися від найдорожчих людей на світі, яких пов'язує кровна спорідненість.

Куди гірша ситуація, коли дитина самотній з тієї причини, що він просто народжений випадково, від нелюбого і, бути може, навіть ненависного людини. Хоча, по суті, крихітка ні в чому не винен, і позбавляти його батьківської любові, уваги, ніжності, турботи і навіть матеріальних цінностей - мабуть, саме жорстокий злочин, принаймні, якщо не за буквою закону, то з точки зору моралі. Нерідко подібні трагічні історії завершуються тим, що або батько-одинак здає нескінченно самотнього дитини в дитячий будинок, здійснюючи зрада, калічачи долю маленької людини, його психіку, світосприйняття, ставлення до сім'ї і пр., або відходом з будинку підлітка, що також трапляється, коли батьки страждають алкогольною чи наркотичною залежністю, в сім'ї постійне насильство і немає ніяких матеріальних, технічних, комунальних, фінансових, духовних умов для існування та всебічного розвитку. 

Треба сказати, що і в притулку дитина, якого постійного обманювали, неодноразово зраджували, принижували, били, розбивали дитячі мрії найближчі люди, як і раніше відчуває себе самотнім і Пола, що приречений на довічне самотність, просто тому що не в силах більше довіряти , сподіватися і любити. Звичайно, спочатку малюк дуже страждає, відчуваючи нестерпний біль, але з часом, який начебто лікує, звикає до свого самотності, навіть у лоні нової сім'ї підсвідомо демонструючи відчуженість. Бо боїться знову довіритися і випробувати біль втрати.

До речі, досить часто вихованці дитячого будинку і вихідці із зовні благополучних і повноцінних сімейств легко знаходять спільну мову, адже цих нещасних і кинутих дітей об'єднує спільна проблема - самотність. Поза всяким сумнівом, кожен представник «золотої молоді» в підлітковому і навіть дошкільному віці намагався привернути увагу батьків до своїх перших сенсаційним відкриттям, серйозним питанням, які вимагають дорослого мудрого ради, спочатку ласкавим, невигадливою, цікавим зверненням, після - дитячими витівками, малолітніми дурницями і т.д. А якщо зайняті своїм перспективним бізнесом, самовдосконаленням, прославлянням імені і збагаченням не помічають депресивного стану, поганих оцінок по навчанню, грубих і навіть матюків в лексиконі, норовливого поведінки, то підліток здатний навіть вчинити злочин - побиття, грабіж, розбійний напад, вбивство іншого людини або суїцид, щоб тільки батьки згадали про його існування .... 

Зрозуміло, що подібні крайнощі є винятком, хоча з кожним роком все більше наближаються до правилом, статистиці. Від відходу з життя з причини всеосяжного самотності, інтересу до потойбічного світу і т.п. дитини може врятувати близький друг (подруга) або перша справжня чиста щира і взаємна любов - тоді у нього з'являється надія і сенс життя. Все частіше настільки ранимі і надчутливі творчі особистості йдуть від дитячої самотності у своє покликання - написання музики, віршів, картин, розробку і постановку танцювальних шоу, театральних вистав і т.д. Тобто дитина вимушено занадто рано дорослішає, починає вирішувати дорослі матеріальні та фінансові питання (скажімо, проведення репетицій, придбання інвентарю, оренда приміщень для презентацій і т.д.). Природно, така дитина з ранніх років виявляє вільнодумство, норовливих характер, незалежність, а перші гроші роблять для нього доступним будь земні задоволення - тютюнопаління, алкоголь, наркотики, проституція і т.д.

До речі, саме з причини охопила планету самотності (і дитячого, і дорослого) сьогодні так популярні, затребувані і поширені всілякі субкультури - готика, байкерство, рок, емо, панк, екстрим і т.д., що дозволяє піти в більш барвистий, зрозумілий , доступний, захоплюючий світ, де людину сприймають таким, який він є, не намагаючись зламати його особу, переробити характер під загальноприйнятий стандарт і пр. Тобто в подібних течіях, що відводять людину від жорстокої реальності, в більшості випадків на перших етапах пізнання і адаптації дитина відчуває себе комфортно до того моменту, поки не починає усвідомлювати, що живе в ілюзорному світі, який не вирішить, а лише посилить проблеми. Звичайно ж, друзі-однодумці потрібні людині в будь-якому віці - одночасно і для моральної підтримки матеріальної допомоги, і для здорової конкуренції (прагнення самостійно зробити краще, підвищивши тим самим самооцінку). Однак прекрасно, коли кращим другом, мудрим радником, надійним товаришем стає мама чи тато, які не допустять появи і прогресу комплексів неповноцінності, невпевненості у своїй необхідності, призначення, щасливе майбутнє і пр., особливо якщо дитина страждає фізичними каліцтвами, психічними відхиленнями, наділений певної обдарованістю. Такому дуже чутливість, вразливість, боязкому, беззахисному і безпорадного дитині життєво необхідна фізична, фінансова та моральна допомога батьків, а також їх турбота, тепло, любов.

Найзнаменитіша жінка 20-го століття, загадкова легенда, неперевершена зірка, незабутній і незамінний секс-символ з трагічною і нетривалої долею, яка до останнього подиху залишалася в глибині душі дитиною, - велика Мерилін Монро одного разу сказала: «Не бути коханою в 25 років або в 35, або в 45 терпимо, якщо тебе любили в 5 років ». Так що щира і безкорислива батьківська любов стане запорукою щасливого життя людини, який ніколи не дізнається найстрашнішого і вбивчого почуття - самотності.

Додати коментар


Захисний код
Оновити