Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Конкурси та ігри в день народження дитини

Добре відзначати свята у колі рідних і близьких людей, але такі святкування не завжди проходять весело і цікаво. Погодьтеся, що дуже часто день народження дитини просто перетворюється на банальні посиденьки для дорослих. А адже на день народження до вашої дитини також прийшли і дітлахи, які хочуть його привітає і подарувати свої подарунки. Тому дитячий день народження потрібно організувати так, щоб він пройшов цікаво і захоплююче для дітей - організуйте цікаву гру, щоб діти не нудьгували просто сидячи за столом з дорослими. Нижче ми розповімо про те, які ж конкурси можна проводити, щоб день народження дитини пройшов весело.За твердженням дитячих психологів свято без такої складової як гра - це пасивне видовище, яке навіть в деякому сенсі може виявитися шкідливим для дітей. Діти самі часто затівають якісь ігри - нехай навіть і незрозумілі і безладні, а часто також і дуже галасливі, і навіть небезпечні. У подібному випадку стає важко проконтролювати рівень емоційного перевантаження, який припадає на кожного окремо взятої дитини. Це може згодом вилитися в такі прояви, як сльози або ж капризи у дітей. І що виходить - свято вже зіпсований. Зовсім інший буде атмосфера, якщо під час святкування дня народження будуть організовані різні ігри і навіть змагання. Діти дуже люблять ігри з рухами, адже вони дають їм неповторні миті під час спілкування, а також формують навички поведінки в колективі, суспільстві. Не кажучи вже про те, що такі ігри сприяють розвитку таких якостей у дітей, як спритність, сміливість, координація, а також вони розширюють дитячі знання щодо оточуючого їх світу.

Наприклад, пісня-гра «Коровай», знайома багатьом ще з свого дитинства. Саме тому багато хто думає, що ця гра застаріла, хоча дітям вона здається досить цікавою, вони із задоволенням в неї грають. Ця гра поєднує в собі і пісню, і танець і руху. А коли один з малюків весело запитає у мами: «А коли мій день народження?», Ви остаточно переконаєтеся в її актуальності.

Отже, ви зважилися організувати день народження дитини з іграми та конкурсами. Перш ніж починати гру, дітям необхідно пояснити і показати правила - так вони швидше їх засвоять. Дотримуйтеся приблизно такої схеми - назва гри і її правила, ігрові дії. Чудовий варіант, коли в грі одночасно беруть участь всі діти, присутні на святі. А якщо до ігрового процесу приєднуватися і дорослі гості, то буде взагалі здорово. Можна зіграти в «Пилу і молоток». У цієї гри дуже прості правила - однією рукою потрібно імітувати роботу молотка, а інший - роботу пилки. Причому обидві руки повинні працювати одночасно. Результат виходить вельми забавним.

Можна організувати «Волейбол з повітряними кулями». Прямо в кімнаті приблизно на висоті метра можна протягнути мотузку, а замість волейбольного м'яча використовувати дві повітряні кулі, які будуть між собою пов'язані. Для більшої ваги в кожен повітряна кулька можна влити кілька крапель води, це буде мати ще й інший ефект - вода в кулях буде переміщатися, тим самим переміщаючи центр ваги, а це робить політ куль непередбачуваним. Діти, розділені на дві команди, розташовуються по обидві сторони від мотузки, в кожній команді має бути хоча б 3-4 людини. Гравці повинні переганяти повітряні кулі на полі свого супротивника, при цьому не даючи йому впасти на своїй території. Якщо м'яч пропущений, то присвоюється штрафне очко. Переможцем буде та команда, у якої буде мінімальна кількість штрафних очок. Якщо ви маєте намір проводити цю гру, то врахуйте, що у вас на всякий випадок повинні бути запасні кульки.

Є й такі ігри, які передбачають поділ дітей за ролями, а ролі, як відомо, бувають і головні, і другорядні. Провідним нехай буде сам іменинник. А надалі необхідно стежити за зміною ролей в процесі гри. Ролі можна роздати виходячи з того, хто з дітей кого хоче грати, але в цьому випадку досить складно простежити за рівномірністю і справедливістю розподілу. Бувають випадки, що постійне виконання ролі одним і тим же дитиною, або ж його небажання (а може, навпаки, надмірна зацікавленість) у певній ролі можуть стати причиною появи відчуття переваги над іншими дітьми. Тому краще, коли головні ролі розподіляються за допомогою жеребкування, в якості інструменту жеребкування можна використовувати якусь дитячу лічилку.

Під час жеребкування всі діти стають в коло, а хтось з дорослих (а можливо і з дітей, якщо він проявить бажання) починає вимовляти лічилку, при цьому пальцем по черзі показує на кожного вартого. Роль дістається тому гравцеві, на якому закінчується считалка.

Приклад лічилки:

Йшла коза по містку

І виляла хвостиком.

Зачепилася за поручні,

Прямо в річку догодила.

Плавати козочка не може,

Чекає, ну, хто ж їй допоможе?

Той гравець, якому випадає слово «Я» отримує, наприклад, роль ведучого.

Або ж ось така:

Бджілки роєм полетіли,

Задзижчали, загули,

Сіли бджілки на квіти.

І сказали: «Водиш ти!»

Така гра, як «Дізнайся по голосу» чудово підходить для використання лічилок. У ній дуже прості правила. Вибирається ведучий, який стає в коло із закритими очима. Його починають кликати і по голосу він повинен вгадати, хто його кличе. Учасники можуть змінювати свої голоси. Якщо ведучий вгадав, хто його кличе, то міняється з ним місцями.

Інший варіант - гра «Пісня веде». Ведучий гри на час виходить з кімнати. Всі інші діти ховають якусь певну іграшку в місці, доступному при огляді. Потім вони всідаються, залишивши основний простір кімнати вільним. Гравець, який виходив з кімнати, повертається і намагається знайти заховану іграшку. Допомогти в цьому йому повинна пісня - як тільки він буде наближатися до своєї мети, всі інші діти співають голосно. А чим він далі від мети, тим тихіше звучить пісня. Для виконання краще вибрати добре знайому всім і просту пісеньку з улюбленого більшістю дітей мультфільму.

«Хто швидше збере» - ще одна цікава гра. За статтю розсипаються іграшки приблизно однакового розміру. Потім двоє водящих за певним сигналом починають їх збирати, мета - зібрати іграшок більше, ніж супротивник. Щоб зробити гру більш цікавою, учасникам можна зав'язати очі.

Гра «Обійди предмети вперед спиною». Розставляються на невеликій відстані в ряд різні іграшки. З назви гри ясні і самі правила, єдине, учаснику можна запропонувати в якості тренування обійти спочатку всі «перешкоди» уперед обличчям.

 

Гра «Вгадай, хто це» вельми цікава і цікава. У середину кола стає ведучий, якому зав'язують очі. А далі можливі різні варіанти продовження гри - його можна повернути навколо самого себе або ж залишити його на місці, а поміняти місцями інших граючих. За певним сигналом ведучий робить крок вперед, при цьому у нього витягнуті вперед себе руки. Як тільки він торкнеться руками-якого гравця, він може обстежити його руками і повинен вгадати, хто це. 

Цікава й гра «Риба, птиця, звір». Діти стають в коло або в ряд, а ведучий - в середину. Проходячи біля граючих, він чітко промовляє слова «Риба, звір, птах». Він може в будь-який момент зупинитися біля якогось гравця на певному слові і цей учасник повинен назвати відповідне цій категорії тварина. Якщо гравець помилився або довго не зміг назвати, то отримує фант (певний предмет). Після гри всі учасники можуть викупити свої фанти - для цього потрібно виконати побажання іменинника, який сидить спиною до фанту, який йому пропонується.

Кілька подібна до попередньої і гра «Повітря, земля, вода, вітер". Ведучий гри (спочатку нехай це буде хтось з дорослих) підходить до будь-якому учаснику гри, говорить одне з слів (вода, повітря, вітер, земля), а потім рахує до п'яти. За цей період гравець повинен встигнути назвати мешканця названої стихії, при слові «вітер» потрібно просто покружляти на місці. Той, хто не встиг впоратися, на час виходить з гри, а ведучий продовжує гру з іншими учасниками. У певний момент замість звичних слів ведучий говорить слово «Вогонь». У цей момент всі учасники гри міняються місцями, утворюючи новий коло (вибулі гравці і сам ведучий теж). Ведучим стає той, хто останнім займає місце в новому колу.

Весела гра «Вухо, лоб, ніс», вона здатна розвеселити не тільки дітей, а й дорослих. Ведучий гри говорить учасникам: «Доторкніться рукою до лоба (вуха, носа) і скажіть: лоб (вухо, ніс)» і сам проробляє аналогічні дії. Родзинка гри в тому, що назвавши певну частину тіла, що водить при цьому доторкається до зовсім інший, і багато за інерцією, просто повторюють за ним.

Не менш цікава гра «Роби навпаки!». Її можна грати, розділивши гравців по парах або просто вибравши ведучого. Ведучий показує певний рух, у той час як інші повинні зробити протилежне.

Цікава й зовсім проста гра «Вгадай, що робили». Один з гравців виходить з кімнати, це так званий «отгадчику». Всі інші діти домовляються, поки його немає, яке конкретно дію вони будуть зображувати. «Отгадчику» заходить в кімнату і питає: «Гей, хлопці! Де були, що робили? ». У відповідь він почує: «Де були - не скажемо, а що робили - покажемо». Слідом вони починають імітувати дія, за яку домовилися (їзда на велосипеді, гра на піаніно або гітарі, причісування, плавання тощо). завдання «отгадчику» - вгадати, чим же діти займалися. Якщо він вгадає, то вибирається новий ведучий, а якщо помилився - знову виходить з кімнати і учасники загадують нову дію.

Гра під назвою «Колобок». Всі діти сідають, утворюючи коло, а в середині кола - учасники, які виконують роль «діда» і «баби» (для більшого інтересу їх можна нарядити - «бабі» дати хустку, а «дідові» - бороду, або капелюх). Всі інші учасники по колу передають один одному м'ячик («колобок»), а в цей час «дід» разом з «бабою» намагаються перехопити його або, принаймні, доторкнутися до нього. Якщо у них вийшло «дістати колобка», то він змінюється місцем з тим учасником, після кидка якого «колобок» був спійманий.

Гра «Кому дістанеться», до неї може залучити м'яка і яскрава іграшка. Іграшку ставлять на стілець, а по обидві сторони від стільця особою до іграшки сидять двоє гравців. За певним сигналом потрібно постаратися схопити іграшку раніше супротивника. Переможе той, хто зможе це зробити.

Не менш цікаві ігри, які припускають процес малювання. Наприклад, потрібно намалювати сонце або ялиночку, але з закритими очима. Або ж, намалювати м'ячик або неваляшку двома руками одночасно. Або ж, всі разом малюють, наприклад, чоловічка. Кожен із закритими очима домальовує відсутні частини тіла. Для подібних ігор необхідно заздалегідь запастися фломастерами і великими аркушами паперу.

Не менш цікаві ігри в кеглі, або визначення, чиє рукостискання міцніше всіх (правда, якщо є динамометр). Всі запропоновані ігри та конкурси для організації дня народження дитини прості, як за змістом, так і по організації. Не потрібно, щоб діти володіли спеціальними навичками, але в той же самий час ці ігри чудово тренують координацію і уважність дітей, виховують у них такі якості, як спритність або наполегливість, а також дають можливість невимушеного спілкування між собою та з дорослими. Діти надовго запам'ятають таке свято, та й дорослі провеет час досить нестандартним чином. А влаштовувати такі свята можна не тільки на день народження, а й з інших приводів, аби тільки були бажання і фантазія.

Додати коментар


Захисний код
Оновити