Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Помилки батьків щодо виховання дітей

Виховання дітей представляє собою, мабуть, найскладніший і тривалий (можна сказати - довжиною в життя) процес і вид діяльності, що є не стільки вибором (як, наприклад, професії), скільки обов'язком кожної живої істоти на Землі. Багато молодих людей, поки тільки бажають оформити офіційно свої романтичні стосунки і висловити взаємну любов в спадкоємця, вважають, що виховання дитини настільки легко, як і акт зачаття, тому не розуміють і різко засуджують багатодітні сімейні пари, які часто лають, застосовують фізичну силу в спілкуванні з малими домочадцями.Звичайно, насильство (а тим більше над дітьми) апріорі неправильно, аморально, протизаконно, але й настільки безтурботне ставлення до свого продовження теж згубно. Ці крайні позиції в домашньому вихованні дітей, які досить часто зустрічаються в житті від недосвідченості батьків, породжують масу грубих, невиправних і негативно впливають на вже доросле життя малюка помилок, які повинен знати кожна людина, якому належить гідно виростити рідних, а бути може, і прийомних дітей.

Помилка батьків № 1: всепоглинаюча любов і гіперопіка

Поза всяким сумнівом, кожен батько повинен любити своє чадо, однак, як і все в житті, любов теж хороша в міру, а от надлишок або нестача цього головного почуття, завдяки якому ще крутиться планета, і в тому, і в іншому випадку загрожує негативними наслідками.

По-перше, будь-який різновид любові, а особливо - батьківська, підсвідомо, хай і мовчазно вимагає взаємності, причому з однаковою (такий же) самовіддачею і силою. Якщо ж дитина буде любити в рівній мірі обох батьків або ж ту людину, яка не проявляє фанатизму, то мама або тато, які вклали всі фізичні сили, душевні сподівання, матеріальні можливості, що пожертвували кар'єрою або особистим життям (наприклад, у випадку розлучення) заради малюка , не відчувають очікуваної відповідної реакції, спостерігається патологічна ревнощі. Скажімо, мати-одиначка, беззавітно віддана своїй дитині, у якої за її ж бажанням і вини не відбулася кар'єра, чи не реалізувалися мрії та амбіції, не склалося приватне сімейне жіноче щастя, обов'язково буде засуджувати у всіх своїх бідах вже дорослу дочку або самостійного сина, а також максимально тривало утримувати фінансовою залежністю, побутовим комфортом, жалістю на поганий стан здоров'я, істериками і докорами біля себе, побоюючись самотності, на що вона прирікає найріднішої їй людини. Саме тому настільки поширені сьогодні випадки, коли розумна, симпатична, цікава, інтелігентна, господарська 40-річна дочка, проживаючи з матір'ю, не має ні дітей, ні залицяльників, в будні бачить тільки будинок, роботу і медичні, а по святах гуляє з відданою мамою в сквері, яка категорично не приймає жодного потенційного зятя. Менш частіше зустрічаються подібні критично і практично безнадійні випадки батьків-одинаків, які виховують самостійно після розлучення або смерті дружини доньку чи сина.

По-друге, надмірна любов насправді дуже докучає, стомлює і, звичайно ж, обмежує (знову де таки через ревнощі), тому як на увазі постійний контроль, маніпуляцію, залежність (фінансову, матеріальну, фізичну і навіть психологічну) і опіку . Безумовно, увага і турбота про дітей завжди похвальні, якщо тільки нескінченно люблячі батьки не вдаються до самопожертви, приниженню і самозабуття. Батькам, які твердо вирішили присвятити себе малюкові, варто усвідомити правду життя: якщо весь час (залишивши роботу, закинувши навчання, забувши друзів і родичів, відмовившись від хобі і принад життя) проводити з дитиною, навмисно обмежуючи його коло спілкування, сферу пізнання, позбавляючи можливості своєчасно інтегруватись в суспільство, в якому він має жити, і все робити замість нього, дитина не тільки нічому не навчиться (у нього немає потреби в тому, адже все виконує опікун), буде абсолютно не пристосований до реальності, але і не стане поважати батьків. Просто тому що вони нічого не домоглися в житті і, відмежувати від світу, відстали від часу - вони не можуть стати гідним прикладом для наслідування.

По-третє, задушлива любов і нескінченна опіка чи перетворюють волелюбного за народженням і за вдачею людини навіть не у вільне, непокірне тварина, а в гарне і залежне рослина, або провокують агресію, бунтарство і ненависть до колоністу.

По-четверте, навіть якщо дбайливому і вічно неспокійного батькові вдасться-таки вберегти своє повнолітня чадо від примх долі і життєвих негараздів протягом 18-ти років, дитині буде дуже важко вирішувати самостійно і правильно проблеми у своєму дорослому житті, тим більше після смерті опікуна . Батьки часом забувають про те, що грішній людині притаманне вчитися не на чужих, а на своїх помилках, пізнавати життя реальну (а не віртуальну) у всіх її проявах (позитивних і негативних) не за розумним книгам і вражаючим фільмам, а за власними випробувань, які наділяють мудрістю. Так що дітям навіть необхідно і корисно для їхнього ж блага відчувати біль, розчарування, гіркота, жаль і інші пристрасті, щоб відчувати себе живими людьми, а не рослинами або роботами. 

Помилка батьків № 2: зневага спадкоємцями і байдужість до них

У 21-му столітті, орієнтованому на кар'єрний успіх, творчі досягнення, всебічну самореалізацію, матеріальне благополуччя і зовнішню красу, багато сильні жінки, які вже втомилися приречено сподіватися на інфантильних чоловіків, втім, як і прогресивно мислячі чоловіки-трудоголіки, які прагнуть до достатку і авторитету, не поспішають створювати сім'ї, вдосталь не насолодитися холостяцьким життям, вільною любов'ю, не скуштувавши спокуси життя і т.д. Коли ж мрії реалізовані, цілі досягнуті (ну хоча б наполовину) і здобутий, заслужений вагомий статус, молоді люди сучасного покоління вирішуються на похід в Палац одружень і продовження роду. Однак вироблена і вже щільно укорінена звичка більшу частину життя присвячувати перспективної кар'єри, покликанням, улюбленій роботі, творчості не дозволяє приділяти належної уваги маляті, від чого він (або вона) страждає не тільки в дитинстві, але і в дорослому житті.

Дитина, що виросла фактично без любові (причиною тому може бути неповноцінна сім'я і нескінченний пошук партнера, особистого щастя кинутим партнером, небажана вагітність і важкі пологи, фізіологічні або психічні особливості малюка і т.д.), буде впродовж усього життя випробувати почуття марності, непотрібності свого існування, що провокує не тільки апатію, агресію до всього світу, але і затяжні депресії, предсуіціедальние стану і летальний результат (найчастіше - самогубство, можливо під впливом наркотиків). Своє безчестя в долі свого ж дитини в більшості випадків недбайливі батьки пояснюють бажанням максимально матеріально забезпечити спадкоємців всім необхідним: надати чудові побутові умови, можливість відкривати і розвивати таланти, престижна вища освіта, бажану роботу і навіть гідну пасію. Однак у перші роки життя, шкільному дитинстві, підлітковому віці малюкам особливо важлива моральна підтримка, дружнє розуміння, допомогу справою і радою старшого і мудрої людини, а також почуття гордості і захисту, що надає впевненість, оптимізм і віру в себе і своє світле майбутнє. Дитині необхідний лагідний голос, який похвалить у разі перемоги і пожаліє в результаті програшу, тепло дбайливих рук і щире поділ емоцій щастя, радості, удачі, подиву кожного відкриття в цьому світі, а також образи, душевного болю, смутку і т.д.

Тому, як би не було важко батькам (особливо виховують поодинці дітей), вони зобов'язані знаходити час, можливість, а головне - бажання і потрібні в даний момент слова задля монологу, а для діалогу зі своєю дитиною, причому на рівних позиціях. Надзвичайно важливо не упустити той момент, коли дитина життєво потребує батьку, - перший крок, перший зуб, перше сказане чи написане слово, перші мрії, перша саморобка, перший рукотворний подарунок, перший клас, перший друг, перша любов, перший поцілунок, перша інтимна близькість, перші самостійно зароблені гроші, перша перемога, первісток ... Якщо мами чи тата не буде поруч, то і їх раптово став дорослим дитина залишить їх тоді, коли він ним стане потрібен, коли вони бажатимуть згадати про нього, хоча його думки будуть зайняті вже іншими обставинами і людьми, які змогли стати для нього ближче, рідніше і дорожче, ніж власні батьки.

Помилка батьків № 3: невиправдані надії мами і тата

Всім зрозуміло, що наші діти - це наше продовження на Землі, і те, що не встигли або не змогли зробити ми, намагаються здійснити або завершити спадкоємці наших думок, амбіцій, прагнень і бажань, що в основному характерно для династичних майстрів однієї справи (наприклад , після смерті легендарного радянського кінорежисера Сергія Федоровича Бондарчука його син Федір, який на зорі творчості позиціонував себе кліпмейкером, закінчив знамениту роботу батька - роман-епопею «Тихий Дон» Михайла Шолохова). Бувають випадки, коли діти виконують громадський обов'язок своїх батьків: наприклад, популярний телеведучий Андрій Малахов, який досить важко пережив смерть батька, інженера-будівельника, геофізика за професією, допоміг фінансово (журналіст перерахує 700 тисяч рублів від продажу своєї дебютної книжки «Мої улюблені блондинки ») добудувати храм новомучеників і сповідників на честь загиблих при будівництві північних міст в рідному місті Апатити (Мурманська область), спроектований Миколою Дмитровичем Малаховим.

Однак дуже часто діти не поділяють смаків, інтересів своїх батьків, намагаючись виявити свою індивідуальність і вибір особистості, що формується, що, звичайно, ображає старших. Батьки повинні розуміти, що малюк не завжди і не в усьому буде відповідати їх ідеалам, складеним ще до його народження, тому що неможливо, та й зовсім нерозумно, нецікаво, безглуздо програмувати долю, дитини, подібно роботові, щоб задовольнити власні примхи і сподівання. Незважаючи на біблійний заповіт, за логікою і справедливості, син не повинен відповідати за батька, за законом - як раз таки навпаки: дорослий несе відповідальність за свою дитину, яка зовсім не винен у тому, що через власних страхів, сумнівів, комплексів, недоліків його батьки самостійно не реалізували свої мрії та амбіції. Так, він - їх продовження, але не копія, сучасна дитина є оригінал у всьому!

І грубою помилкою батьків стає навмисне, егоїстичне придушення особистості, яка має право на вільний, незалежний вибір і власне щастя. А, як відомо кожному, людина по-справжньому щасливий, якщо він корисний і потрібний, що можливо лише тоді, коли він живе за покликанням, а не за указом в тягар і протиріччя своєї душі і талантам. До речі, є на світі й такі батьки, які можуть навіть невзлюбить своєї дитини, якщо той не проявляє задатків генія., Що часто буває від того, що батьки самі безнадійно бездарні та ще й дурні. Дитину треба любити таким, який він є, а не таким, яким він існує в нереальних фантазіях опікунів, які здатні тільки невдоволено і обурено його критикувати, що дуже занижує його самооцінку.

Помилка батьків № 4: жорстоке поводження з дитиною.

Жоден батько і дитячий психолог не заперечують того факту, що більшість дітей просто не керовані, і якщо вчасно не встановити дисципліну, контроль, що не проявити суворість і якусь жорсткість, чадо покаже вседозволеність, що небезпечно загальним хаосом. Проте, якщо дитина примхливий, не бажає слухати і слідувати певним вимогам батьків, вихователів, вчителів, тренерів заради свого ж блага, демонструючи неповагу до них, помилково застосовувати насильство. Адже проста істина доведена на практиці: зло здатне породжувати тільки зло. Та й треба мати сміливість, щоб визнати, що в тому, що дитина далекий у своїй поведінці, мови, міркуваннях, освіті, культурі від норми, еталона, винен, перш за все, його вихователь. Тому що дітям властиво копіювати дорослих. Наприклад: якщо батько постійно грубить матері, незабаром він почує від сина ті ж образи. Щоб бачити позитив в малюку, батьку слід самому бути позитивним прикладом або хоча б показувати йому ідеали в інших сім'ях (по-сусідству, на вулиці, в дитячому саду і т.д.).

Але потрібно мати на увазі, що поганий приклад більш заразливий, що доводять криваві комп'ютерні ігри для дітей, жорстокі мультфільми і т.д. Безумовно, неможливо повністю захистити малюка від яка панує у світі реальному і віртуальному жорстокості, яка породжує озлобленість, агресію, ненависть, помста, однак якщо її немає в сім'ї (скажімо, батько не б'є матір, яка не повинна його принижувати, ображати, дорікати, особливо у присутності дитини), то її не буде і в тендітній, ранимою і чутливої ​​дитячої душі.

Що ж, такими є основні помилки батьків щодо виховання дітей, бажано усвідомити їх в теорії і не допускати на практиці. А якщо все ж завинили, знайдіть у собі сили подивитися в щирі очі дитини і попросити прощення. Він обов'язково все зрозуміє і пробачить, як би сильна не була біль. Адже діти люблять нас просто за те, що ми є. Головне тільки - бути поруч.

Додати коментар


Захисний код
Оновити