Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Виховні заходи по темі: як поводитися за столом

Якщо ви виховуєте свою дитину, обійтися без такого заходу як правильне поведінки його за столом буде складно. Від цього крім культури поведінки у суспільствах, залежить і його особиста гігієна. Цього необхідно навчати дитину ще з дошкільного періоду.

Коли малюк перестане знайомитися за способом опускання в кашу своїх рук і перетворює його в забаву або гру, тут і необхідно починати виховувати його відносно поведінки за столом.Коли малюкові постає 2-3 роки, ви починаєте його звертати увагу на те щоб перед будь-якою їжею мити руки. Допоможіть йому освоїти ложку, вилку і в якій руці, що тримати, коли він їсть. У трохи пізньому віці його увагу зверніть на те, як культурно йому треба поводитися. Робіть так, щоб дитина хліб не кришив, щоб не пробував з ним гратися, а також всі пережовував з закритим ротом, не пробував розмовляти, коли у нього повний рот їжі.

З дитинства ми всі пам'ятаємо приказку: «Що коли я їм, я глухий і німий». Коли вживається їжа, грати не варто. Намагайтеся говорити тільки тоді, коли у вас невеликі перерви між прийомом. Якщо він відмовлятися слухати, дайте йому зрозуміти, що коли у нього набитий рот його слухати ніхто точно не буде. Окрему увагу також варто приділити й самим темами розмов. За столом, як у сім'ї, так і з дитиною не можна говорити про хвороби, також не можна з'ясовувати якісь суперечки між собою, також подумайте про те, що будь-яка бридка річ, яка буде сказана за столом, може зіпсувати йому апетит, тим більше на благо виховання це йому не піде.

Увага свого чада зосередьте на особливостях смакових рецепторів. Так щоб пізніше він завжди міг дізнатися, що це кисле, це солоне, а це солодке. Можете зробити процес вивчення як гру: «Який на смак цей продукт?». Буває так, що за столом часто вередують. Посидючість в малому віці у дітей дуже низька, більше 15 хвилин зосередити свою увагу за одним і тим же вам не вдасться. Тому в більшості випадків сам процес їм набридає, адже часто до основної їжі дитина може чимось перекусити і вже за самим прийомом їжі буде не особливо голодним.

У віці 4-х років, можете вчити правильності користування всіма столовими приборами, а також брати тільки стільки їжі, скільки можна пережувати за певний час. Коли дитина сама навчитися тримати всі столові прилади, йому буде пора переходити вже на харчування самостійно. На вмовляння після цього батьки не повинні йти. Під тим як тримати столові прилади мається на увазі: правильність кладки і виймання ложки з рота (не стукали по зубах, що не плямкав, що не сьорбав). Можете в цьому віці його вже потрошку привчати їсти з виделкою і ножем. Також варто подумати і безпеки.

У шкільному віці дитина повинна себе вести стримано, під час їжі стежити за поставою, і їсти так щоб шуму від нього було якомога менше. Лікті на стіл краще привчати, не ставити з самого початку. Під столом, ноги не повинні бовтатися, а також бути скороченими (все це прямою формою впливає на їх поставу). Потрібно доносити зауваження, підкріплюючи їх, і живим прикладом (можуть бути образи Віні Пуха, Буратіно). Привчати дитину до звичайної сліпий мірою, що типу «так прийнято», «так треба» - не варто. Колись це зіграє з вами дуже злий жарт. Якщо у вас навіть буде зрив, і ви закричите, просто заспокойтеся і спробуйте пояснити всі свої дії.

Усе виховання по темі етикету поведінки за столом не повинні обмежуватися однією тільки культурою поведінки на годину їди. Щоб уникнути майбутніх проблем, відразу привчайте його за собою забиратися і накривати на стіл. Для початку нехай це буде звичайна тарілка, донесена до умивальника. У віці 5-6 років, можете сміливо вчити дитину мити посуд. Нехай у нього відразу все не буде виходити, можливо, кілька разів вам доведеться йому допомогти, але тут головне обов'язково завжди йому вказуйте на всі недоліки, так, щоб наступного разу він пробував намагатися зробити краще. 

Якщо йому необхідно щось передати, не давайте тягнутися йому за цим, а просто нехай ввічливо попросить, сказавши «будь ласка». Відбирати їжу за столом з сусідніх тарілок, також не варто, особливо якщо він поспішає першим захопити найбільш ласий шматочок. Якщо щось вирвалося, не вийшло або сталася гикавка, відрижка, хай просто вибачитися. З'ївши їжу, обов'язково навчіть його дякувати за неї.

Розвивати в дитині також необхідно і естетичні почуття. Їду варто подавати красиво поставленої, в загальних блюдах ставте ложки (щоб своїми приладами не доводилося лізти в кожну з них). Стоячи, а особливо на ходу, не їжте з сковороди або каструлі. Щоб дитина ніколи не їв в кімнаті, не подавайте йому такого прикладу. З включеним телевізором (як люблять більшість людей) їсти не можна. Завжди увагу дитини має бути в тарілці з їжею. Якщо він вередує і їсти не хоче, лаяти його не варто. Просто візьміть його тарілку і поставте в сторону. Якщо вам здалося, що дитина не наївся, наступну порцію їжі доведеться йому дати їсти набагато раніше. Все що потрапило їсти не варто, хорошого тут нічого немає.

Всі заходи відносно виховання, завжди підтверджуйте власними прикладами. За своїми манерами поведінки при дитині потрібно ретельно стежити, адже якщо ви провели нудний розповідь, а дитина побачив «картинку», воно скопіює вашу поведінку до самої останньої подробиці. Ведіть за столом себе так, як хотілося б вам, щоб вів дитина себе сам, а всі заходи відносно виховання проводите поступово, з безмежним терпінням і любов'ю.

Додати коментар


Захисний код
Оновити