Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Поради психолога батькам, у яких мало часу на дітей

Життя сучасної людини неминуче супроводжується перевантаженістю на роботі, щоденними стресами, постійною нестачею грошей, соціальними протиріччями. Все частіше, прагнучи до досягнення фінансової стабільності і гідного рівня життя, ми не помічаємо, як наші діти підростають. А потім багато хто з нас ще дивуються тому, звідки ж береться байдужість з їхнього боку. Чи існує вихід з подібної ситуації? Перестати раптом ходити на роботу неможливо, адже без грошей в наш час просто не проживеш. Може набагато краще зовсім не мати дітей? Сьогодні ми постараємося розібратися у всіх тонкощах цієї теми. Що ж порадить професійний психолог тим батькам, у яких зовсім мало часу на власних дітей?Необхідно зробити деякі заходи, які згодом допоможуть вам здійснювати виховний процес, в тому числі і дистанційно. Варто прислухатися до наступних порад психолога:

1) Потрібно подумати над тим, як зайнятися дитини в той час, коли ви буде відсутній. Діти, особливо підліткового віку, дуже важко переносять нудьгу і самотність. Все частіше вони зв'язуються з поганою компанією, починають здійснювати бридкі вчинки. У вільний час дитина може відвідувати спортивні секції або гуртки. Якщо вам колись супроводжувати дитину, то можете попросити кого-небудь з близьких. Це можуть бути тітки, дядьки, бабусі, дідусі. Якщо ви знаходитесь вдома, але пограти з дитиною колись, так як потрібно виконувати домашні справи, то просто попросіть його допомогти вам. Нехай навіть це буде найбільша пустяшная робота. Найголовніше, що ви будете разом. Ніщо так не зближує людей, як спільне виконання справ. До того ж, завести розмову по душах під час домашніх робіт набагато легше.

2) Намагайтеся не особливо балувати вашої дитини. Відчуваючи комплекс провини за те, що вони недостатній час приділяють дитині, батьки відразу починають його задобрювати дорогими подарунками. Але це небезпечно. Адже якщо дитина звикне до такого стану справ, то в підсумку вважатиме виконання всіх своїх бажань і примх не інакше, як вашу пряму обов'язок. Одним словом, він буде сприймати все це як належне. Тепер спробуйте собі уявити, якщо ви раптом не можете виконати чергове бажання свого чада. Оцінити масштаб лиха дуже складно. Кожна дитина десь у глибині душі розуміє, що далеко не все, що він просить, є корисним і потрібним.

3) Не потрібно давати дитині нездійсненних обіцянок. Наприклад, що сьогодні ви не можете пограти з ним в настільний хокей, то завтра зробите це обов'язково. Зазвичай подібні фрази якось самі собою злітають з мови. А коли настає завтра, то ви трохи затримується на роботі, а, прийшовши додому, виявляєте купу справ, які ніяк не можна відкласти. А адже дитина так чекав. Така ситуація буде повторюватися ще не раз. У підсумку малюк просто втрачає віру не тільки в своїх батьків, але і в існування справедливості і правди. 

4) Хочеться дати батькам ще одна порада: не потрібно надавати серйозного значення таким словами малюка, як «я тебе ненавиджу». Насправді діти в цей момент мають на увазі зовсім не те, що ми під цими словами розуміємо. Вони, таким чином, намагаються вас змусити пошкодувати про раніше скоєний вчинок.

5) Навіть якщо у вас зовсім мало часу, постарайтеся відповідати дитині на відверті запитання. Якщо ви даремно будете уникати подібних розмов, потрібну інформацію він знайде в інших джерелах, наприклад, в Інтернеті або на вулиці. Адже через це у дитини може сформуватися викривлене уявлення про деякі делікатних темах.

6) Не варто думати, що дитині набагато приємніше було б перебувати під вашим невсипущим контролем. Насправді, йому теж іноді хочеться побути самостійним. Ви повинні підкреслити всю важливість умінь, придбаних чадом у зв'язку з необхідністю на самоті залишатися вдома. Адже вміння користуватися газовою плитою або мікрохвильовкою нагоді завжди.

7) Кількість часу, проведеного з дитиною, це зовсім не головне. Куди важливіше те, як ви проводите з ним цей час. Постарайтеся витратити з користю кожну вільну хвилину. Це може бути перегляд цікавого фільму, коротка гра, бесіда по душах або прогулянка по скверу. Видався вільний вихідний? Відмінно! Можна відправитися в похід. Взимку можна організувати лижну прогулянку або катання на санях. Це корисно для здоров'я, а також для зміцнення сімейної дружби.

8) Не потрібно каріть себе за те, що приділяєте дитині не так багато часу, як вам би цього хотілося. Ви просто повинні дати йому відчути вашу любов. Найвірнішими супутниками в процесі виховання дитини повинні стати доброта, ласка, дружнє ставлення, справедливість, а також уміння підтримати у важку хвилину.

Додати коментар


Захисний код
Оновити