Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як розповісти дитині про секс або звідки беруться діти

Важко собі уявити більш делікатну тему, ніж сексуальні відносини між чоловіком і жінкою. Особливо, коли має бути її обговорювати зі своєю дитиною. Але якщо ви самі не виступите в ролі «секс-просвітителя», але ваше чадо навчить вулиця. Сьогодні ми поговоримо про те, як розповісти своїй дитині про секс, повідати таємницю - звідки беруться діти. Варто відзначити, що сексуальні відносини інтимною справою є лише в європейській культурі. Наприклад, в деяких африканських племенах дорослі абсолютно не приховують своє статеве життя від дітей. Одним словом, діти можуть спокійно спостерігати за тим, як їх тато з мамою вдаються до сексуальних утіх. Вони, так би мовити, вивчають життя у всіх її проявах.Ми ж з вами живемо в цивілізованому суспільстві, а значить, обговорення інтиму життя теж повинно бути цивілізованим. Професійні психологи рекомендують звернути особливу увагу на два важливі моменти. По-перше, розмова з дитиною про секс не повинен обмежуватися лише поясненням техніки статевого акту. Адже секс являє собою взаємовідношення двох статей, любов, потяг жінки і чоловіки. Дітей до підліткового віку зазвичай цікавить саме це. По-друге, потрібно враховувати вік дитини. Адже те, що можна розповісти підлітку, може бути зовсім недоречним для дитини-дошколенка. Тому потрібно вибрати відповідний «формат» бесіди.

Діти, як правило, в самому ранньому віці починають опановувати основи статевих взаємин. Наприклад, дитина 1,5-2 років починає з інтересом вивчати власне тіло. Ви не повинні дозволяти собі ставитися до геніталій дитини з гидливістю, даючи тим самим зрозуміти, що ця зона потворна і жахлива, що навіть під час гігієнічних процедур торкатися до неї вкрай неприємно. Малюк не повинен соромитися свого «пристрою».

Малюк продовжує досліджувати своє тіло і в 2-3 роки. Треба сказати, що робить він це з ще більшим ентузіазмом. Він починає порівнювати хлопчиків і дівчаток, маму і тата. Більшість дітей у цьому віці починають підглядати за однолітками в туалеті в дитячому садку. Однак психологи абсолютно не вважають збоченням подібного роду поведінка, називаючи його не інакше, як дитячою цікавістю. Але краще до цього ситуацію не доводити. Просто купіть малюкові книжку з малюнками, на яких зображені оголені жінки і чоловіки. При цьому книга обов'язково повинна відповідати віку дитини. Постарайтеся описати різницю в будові статевих органів, не вдаючись у зайві подробиці. Швидше за все, хлопчик неодмінно відзначить, що у дядька «все таке велике», в у нього зовсім маленьке, а дівчинка напевно запитає, чому у тітки груди є, а у неї - ні. Ви повинні заспокоїти свого малюка, пояснивши, що з часом його тіло теж стане «як у дорослих».

Але трирічного малюка цікавлять не тільки анатомічні особливості. У першу чергу він хоче дізнатися, звідки ж беруться діти. У цьому випадку не варто розповідати казки про лелек. Адже малюк або відразу викриє вас у брехні, або нафантазує собі стільки всього, що, навіть бувалий, психолог схопиться за голову. Поясніть своєму чаду, що протягом 9 місяців малюк росте у мами в животику, а по закінченню даного часу виходить назовні. Психологи стверджують, що цілком можна сказати про існування у дорослих жінок спеціального проходу для дитинки. Але ні в якому разі не говорите про те, що живіт іноді розрізають. Адже для дитини це може стати психологічною травмою, якоїсь грунтом провини перед мамою. Обов'язково підкресліть, що ви з татом дуже чекали появи малюка, що купували різні дитячому речі, поки він ще перебував у животику. Діти просто обожнюють подібного роду історії. Крім того, це дозволить переключити увагу малюка з делікатних тем на нейтральні. Більшості дітей отриманої інформації виявляється цілком достатньо. Але самі допитливі все ж наполегливо продовжують з'ясовувати, як дитина «заліз» в живіт. Деякі батьки в такій ситуації починають панікувати, не знаючи, що й робити. Діти відразу ж відчувають підступність, даючи зрозуміти, що пояснення дорослих не переконливо. Тому вони продовжують випитувати далі. Що сказати, ситуація дійсно не з найлегших. Тут мимоволі починаєш заздрити релігійним сім'ям, де вийти з положення допомагає пояснення «Бог дав». А що ж робити в такому випадку іншим? Швидше за все, доведеться розповісти правду, точніше сказати, напівправду без будь-яких непотрібних деталей, які дитина в цьому віці зовсім не зрозуміє. Наприклад, ви можете пояснити йому, що коли дружина та чоловік лягають спати разом і міцно обіймаються, то в животику у жінки в підсумку може оселитися малюк. Років через 3-4 ваша дитина може зажадати подробиці. У цьому випадку можна розповісти, що малюк з'явився у мами в животі через те, що в жіночий організм потрапили певні татусеві клітини, з яких згодом розвинувся малюк.

Приблизно рокам до 10-12 можна помітити появу в лексиконі дитини слівець, які позначають повий акт. Дорослі від цього приходять в справжній жах. До того ж, у такому віці дитина вже починає смутно уявляти собі постільні сцени. Цьому, знову-таки, вчить вулиця. Багато батьків підсовують дітям спеціальну літературу «про це», щоб вони не отримували спотворену або занадто вульгарну інформацію про секс, а також змогли позбутися від грубих слів. Це рішення саме по собі непогане. Адже якщо майбутні підлітки соромляться розмовляти на подібні теми з батьками, то хороші книги покликані допомогти їм розібратися у всіх цих питаннях. Існує лише один недолік. Справа в тому, що духовної складової статевого акту книга, на жаль, не пояснює. У результаті дитина може просто не розуміє, навіщо все це потрібно.

Тому зайнятися секслікбезом вам все-таки доведеться. Адже це важливо для майбутньої сексуальної культури дитини підліткового віку. Ви соромитеся? Довірити розмова з чадом чоловікові, дідусеві, бабусі або хорошому другу сім'ї. Найголовніше - це вміння дорослої людини донести до дитини просту істину: коли чоловік і жінка люблять одне одного, то секс прекрасний. Але він зовсім неприємний, коли люди абсолютно не відчувають один до одного жодних теплих почуттів. Психологи вважають, що батьки повинні щось протиставити культурі, преподносящих секс як чисто тваринного задоволення або цікавого пригоди, ні до чого не зобов'язує. У цьому ж віці батьки повинні попередити дитину про фізіологічні зміни, які з ним відбудуться найближчим часом. Наприклад, дівчинці треба повідомити про те, що у неї скоро почнуться місячні, а хлопчику розповісти про полюції. Переконайтеся дитину в тому, що всі ці зміни зовсім не страшні і навіть необхідно. Адже так було задумано самою природою. Не варто забувати про те, що приблизно в 12-13 років у дітей відбуваються перші серйозні закоханості, а іноді і перші поцілунки. Якщо ви помітили, що ваш син або дочка закохалися, то ні в якому разі не потрібно підсміюватися над ними. Випитувати подробиці теж варто. Адже таким чином ви тільки відштовхне його від себе. Діти, як відомо, дуже вразливі. Якщо дитина вважатиме це необхідним, то розповість все сам. Якщо ж ви стали помічати, що він замкнувся в собі і сильно переживає, то заведіть з ним відверту розмову, щоб разом знайти вихід.

Особливо гострими питання, пов'язані з сексуальними взаєминами, стають у підлітковому віці. Звичайно ж, кожному батькові хотілося б, щоб їхні сини і дочки як можна довше залишалися дітьми, то, на жаль, домогтися цього неможливо. Зазвичай до 14-15 років наші діти теоретично знають не менше самих дорослих. Але розповісти своїй дитині про секс або провести відверту бесіду про інтимне життя все ж необхідно. Але це зробити потрібно, по-перше, на рівних, адже ваше чадо вже прочитай зовсім доросле. По-друге, не треба робити з сексу якусь страшилку. Зрозуміло, що батьки діють виключно з кращих спонукань, розповідаючи своїй дитині про СНІД, позаматкової вагітності та інших жахи. Однак така практик вельми небезпечна. Адже в результаті дитина може відчути огиду і страх до інтиму. Хоча нерідко спостерігається й інша реакція. Адже підліток часто надходить зло батькам. Справа в тому, що в цьому віці у дітей дуже розвинене почуття протиріччя. Як же повинні себе вести батьки? Звичайно ж, потрібно проінформувати своє дитя про хвороби, які передаються статевим шляхом. Але нудно саме розповісти про те, що це можливо, а не залякувати його тим, що якщо не вживати заходів, то все захворіють. Ваша дитина повинна знати, що таке презерватив і як ними правильно користуватися. 

Отже, що ж має входити в програму «сексуальної освіти»? Пропонуємо вам скористатися даною пам'яткою. Всі ці речі рекомендовані для виконання сексологами і психологами:

Для батьків дівчаток

-Ви повинні докладно ознайомити вашу дочку з усіма сучасними методами контрацепції. Буде просто чудово, якщо таку інформацію вона почує безпосередньо від лікаря-гінеколога. У тому випадку, якщо дівчина вже живе статевим життям, він допоможе підібрати їй оптимальні засоби захисту.

-Переконайте дочка в тому, що не варто комплектувати з приводу недосконалостей фігури. По-перше, те, що вона сама вважає вадою, цілком може подобатися юнакам. Наприклад, багато хто з хлопців є шанувальниками пишних стегон або маленьких грудей.

-Обов'язково скажіть, що повністю довіряєте дочки, але при цьому попросіть її «не втрачати голову», якщо один з хлопців буде схиляти її до інтиму. Хоча в наш час відносини між статями помітно спростилися, чоловіки в глибині своєї душі як і раніше залишаються консерваторами. За результатами дослідження, проведеного сучасними психологами, можна судити про те, що чоловіки найбільше цінують тих жінок, за серце яких їм довелося неабияк поборотися.

-Варто пояснити дочці, що не всі дівчата, почавши жити статевим життям, можуть відчувати оргазм. І це абсолютно нормально. Дівчинка не повинна через це відчувати себе якоюсь недолугою. Адже з досвідом і віком все само собою скоректується.

Для батьків юнаків

-Відразу ж розвійте упередження, пов'язані з розміром статевого члена. Поясніть своєму синові, що це не найголовніше. У підліткових журналах нерідко публікуються найбезглуздіші цифри. Порадьте хлопцеві не звертати на них своєї уваги. Варто відзначити, що ерекція може бути різною, що все залежить від стану здоров'я, настрою та деяких інших факторів.

-Сину неодмінно потрібно пояснити, що навіть у перший раз можна зробити дівчину вагітною або ж заразитися венеричними захворюваннями. Тому він повинен користуватися презервативом.

-Якщо ж знаєте про те, що ваш син ще незайманий, то переконайте його в тому, що це зовсім не соромно. Скажіть йому про те, що багатьох дівчат аргумент «я хотів лише з любові» уб'є буквально наповал, що ні в якому разі не треба повторювати за своїми однолітками, намагатиметься «бути, як усі». Якщо хтось з його оточення вже живе статевим життям, це зовсім не означає, що і він негайно повинен наслідувати його приклад. Те ж саме актуально і для дівчат. У даному випадку стадне почуття неприйнятно. Адже кожна людина, перш за все, особистість, індивідуальність, а значить, і всі рішення він повинен приймати самостійно. У цьому-то й полягає наша родзинка. Адже якби всі виглядали однаково, здійснювали одні й тих вчинки, то вже давно перетворилися б на бездушних роботів.

Кожен батько повинен вирішити для себе, як йому варто розповісти своїй дитині про сексуальні стосунки між чоловіком і жінкою, а також повідати цікавому малюкові, звідки ж береться діти. Найголовніше в такій ситуації - це бути максимально чесним і спокійним. Ви не повинні якось злякати дитину або викликати в нього відверте недовіру. Безумовно, це складна, але разом з тим необхідна завдання, виконання якого є вашим батьківським обов'язком. Саме тому потрібно підійти до розмови зі своїм чадом з усією серйозністю і відповідальністю. Заздалегідь продумайте всі, що плануєте сказати. Не соромтеся і не розповідайте все в жартівливій манері, адже для дитини дана інформація дуже важлива. Обов'язково враховуйте вік дитини. Удачі вам і вашим дітям!

Додати коментар


Захисний код
Оновити