Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Емоційний розвиток дитини дошкільного віку

Дивувати своїх батьків малюки дуже люблять, як вони освоюють і проявляють при цьому свої емоції, як кожен день пізнають щось нове, що викликає з боку тат і мам неприхований інтерес. Заняття вельми захоплююче. Досить важливий момент, про який варто поговорити детальніше і зупинитися - це емоційний розвиток дитини дошкільного віку. Почнемо з теорії.

Що таке емоції?Якщо говорити мовою ненауковим, то внутрішній стан, який відображає все, що відбувається навколо людини і його взаємини, і називають емоціями. Вважається, що поведінка людини визначено емоціями, і вони часто їм рухають. Наприклад, тривога і страх викликають захисну реакцію, туга і нудьга спонукають людину відмовитися від якогось дуже нецікавого заняття, і почати шукати заняття більш захоплююче, яке може підняти настрій і позбавить від втоми. Крім впливу зовнішнього на емоційний стан людини присутній зв'язок зворотній. Впливати на людей оточуючих нас ми можемо теж своїми негативними, нейтральними і позитивними емоціями.

Емоційний розвиток дитини

Дитина з перших днів життя отримує певні емоції від світу навколишнього його і від батьків в першу чергу. Перша радість, сміх, посмішки в очах батьків можуть визначати подальший здоровий розвиток їхнього малюка. Допомагають розвивати рухи, мова і пам'ять саме позитивні емоції. Від дитини у відповідь ви отримуєте крик або посмішку, розуміючи, що ваш малюк спілкується з вами таким чином. Прояв саме позитивних емоцій є дуже важливим для нормального розвитку дитини в майбутньому.

Чи не досить забезпечувати тільки хороші фізичні умови для своєчасного розвитку - сон в певні години, здорове годування, правильний гігієнічний догляд - важливо завжди підтримувати малюка в радісному настрої під час неспання. Ви можете просто спілкуватися або грати з ним. Ні в якому разі не забувайте про зручні умовах для гри - гри з розвитку, іграшки за віком, більше простору.

Ви можете помітити, як, розвиваючись, кожен день, дитина набуває нових рис як в емоційних і психічних сферах, так і інтелектуальних. Його взаємодія з оточуючими змінюється, дитина починає проявляти свої емоції більш усвідомлено, в деяких випадках намагається контролювати їх. Не варто забувати про те, що без участі батьків неможливо розвиток здорового емоційного стану. У наші дні спілкування з однолітками та батьками все частіше заміщається телевізором і комп'ютером. Багатьом батькам в голову просто не приходить думка про те, що необхідно впливати на розвиток дитини, збагачувати їх емоційну сферу в подальшому може саме емоційне живе спілкування з дітьми. Зазвичай батьки дуже зайняті або попросту їм «колись», але в такому випадку не варто очікувати, що їх дитина буде більш уважним і чуйним до почуттів оточуючих.

Які особливості закладені в емоційному розвитку дітей дошкільного віку?

Вам відомо, що навіть зовсім маленька дитина в стані афекту відповідає на світ? Для початку давайте розберемося у визначенні даного слова. Афектом (у перекладі з латині - душевне хвилювання, пристрасть) називають сильну психологічну реакцію, бурхливу і розвивається швидко, яка супроводжується особливо яскравим зовнішнім проявом, глибокими переживаннями, звуженням свідомості і зниженням самоконтролю. Придушити афект дуже складно, так як виявляється він проти волі людини, і керувати ним неможливо на відміну від почуттів.

Справа вся в тому, що прояв емоційної поведінки у дитини абсолютно неусвідомлено на відміну від дорослих. Дитина реагує емоційно на все, що відбувається навколо. При цьому раптовий плач, тут же змінявся сміхом, не повинен дивувати вас - емоції можуть спалахувати і миттєво стихати назад. Така у дітей особливість емоційного розвитку. Тому він не зможе, наприклад, приховувати свої емоції, він не навчився ще їх контролювати. Всі душевні переживання вашої дитини на обличчя Безпосередність дітей, їх щирість завжди дивує дорослих. Але рокам до чотирьох-п'яти дітлахи можуть проявляти не тільки емоції позитивного характеру, але час від часу вони можуть проявляти невдоволення, гнів і роздратування. Це зміна емоційного настрою цілком обгрунтована, адже вона є відображенням певних вчинків, які мають під собою конкретні мотиви. Тому якщо настрій дитини змінилося раптово - причину необхідно знайти.

Трапляється, батьки зайво намагаються нав'язувати позитивне ставлення дитини до подій навколо і не допускають прояви емоцій негативного характеру. Але замість того щоб шукати причину зміни настрою - капризу або появи подразнення, деякі батьки навіть можуть свого малюка насварити. І тоді сам дорослий стає дитиною, нерозумним маленьким, коли його ставлення виникає до свого малюка стихійно, залежно від настрою дорослого. Батьківські емоції, прояв яких в подібних випадках повинні бути всього лише формою виховання малюка, коли до форм емоційного впливу обраним батьком слід ставитися дуже чуйно.

Використовуйте ігри

Дитина осягає навколишній світ через яскраві образи і чіткі форми, особливості оточуючих речей. У тому випадку якщо дорослим здається все звичайним і зрозумілим, то деякі явища і властивості виробляють на світ дитини враження найяскравіше. Чи існує ефективний спосіб впливу на емоційний розвиток дитини? Звичайно, є. Ігри ось цей спосіб. Але це вже тема іншої статті.

Додати коментар


Захисний код
Оновити