Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Розвиток творчого потенціалу у дитини

Задатки творчої особистості складаються в самому ранньому віці. Для творчості важливо приватне емоційне сприйняття і емоційний досвід. Якщо батьки хочуть, щоб їх дитина представляв собою творчу особистість, їм необхідно робити все для розвитку творчого потенціалу у дитини. Творча особистість володіє необмеженим уявою і вільної фантазією, хорошою інтуїцією.

Дитячі враження і фантазії, особисте сприйняття дитиною всього, що відбувається в навколишньому світі, часто сприймається дорослими як щось примітивне і не варте уваги.

Намальовану машину, наприклад, малюк може побачити своєрідно: йому здається, що машинка - це добра собачка або щось ще, але батько нав'язує дитині правильне, на його думку, назва: машинка є машинка. По-іншому, батько вчить свою дитину шаблонно сприймати світ, як прийнято в нашому суспільстві, а дитина бачить в ньому щось творче.

Таким чином, перш ніж приступити до розвитку творчого потенціалу у дитини, батькам необхідно самим поміняти свій погляд на світ, стати в чомусь, може, простіше, перестати носити маски серйозності, натомість більше фантазувати, як дитина. Звичайно, така поведінка дорослих нав'язано соціальними правилами, тобто правилами поведінки в суспільстві. Але час від часу важливо вміти розслаблятися, відпочивати, черпати натхнення. У цьому якраз може допомогти творчість.

Дорослим потрібно намагатися більше спілкуватися зі своїми дітьми, творчо дивляться на світ. Особистісний розвиток людини має на увазі те, що він і розповідь про щось незвичайне вигадає разом з дитиною, і будиночок з коробок побудує, і сусідських кошеня і машинку в гості покличе. Такого роду твір казки, різні ігри та складання віршиків з маленькою дитиною складають основу творчої активності.

Цікаві методи народного виховання. Вони покликані розвинути у дітей уяву. Будь-який предмет з точки зору народної педагогіки, може послужити іграшкою, головне - фантазія! Під час побутових справ дитину потрібно посадити поруч і дати йому пограти з котушкою з нитками або з кольоровими стрічками і шматками тканини, різні дерев'яні палички і гілки також допоможуть розвинути уяву дитини. Потрібно грати разом з дитиною і одночасно «говорити» від імені побутових предметів своєрідні примовки, приказки, більше фантазувати.

Будь-який предмет в народних творчих іграх може змінювати своє значення: камінчики можуть бути курочками з курчатами або поїздом з вагончиком. Якщо ложку перев'язати хустинкою, то вона стане важливою дамою або люлькою з малюком, якщо похитувати ложку на хустинці.

Наступний вид творчої гри - це гра-драматизація. Об'єктом обігравання тут виступає сама дитина. Тут можуть відбуватися уявні дії, перераховуватися позитивні сторони дитини і так далі. Такі ігри, як «катання на коні», де кінь зображається батьком, більш відомі. Дитині потрібно утриматися на вершині, коли «кінь виляє хвостом».

Такого роду творчість позитивно впливає на пам'ять дітей, розвивають фантазію й уяву, активізують емоційну сферу і підстьобують інтерес малюків до пізнання світу.

Як відомо, народ завжди славився своїми примовками і приказками, ігри супроводжувалися поплескуванням і притопуванням, найважливішою значення мав ритм. Тут мова йде про спільних іграх дорослих і дітей, де діти повинні рухатися в такт з дорослими. Слова і словосполучення, виголошені в певному ритмі, краще залишаються в пам'яті дитини, краще заучуються віршики. Часте використання таких ігор допоможе дитині самій придумувати і римувати слова. Це забава називається словотворчість. Батьки повинні стимулювати подальший розвиток цього таланту, хвалити і підтримувати дитину. Дитині не складе труднощів вивчити вірш, пісеньку чи танець, головне, щоб вони супроводжувалися ритмічної мелодією.

Потрібно спокійно ставитися до того, що у дітей сприйняття дещо інше, ніж у дорослих. Вони бачать світ як щось творче і яскраве. Не варто нав'язувати йому стереотипів, нехай у дитини розвиваються індивідуальні можливості, відповідні його потенціалу. Головне - дати шанс розвитку творчого потенціалу дитини та реалізації його особистих можливостей.

Додати коментар


Захисний код
Оновити