Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Діти з відхиленнями в емоційно-особистісному розвитку і поведінці

Навіть невеликі відхилення в емоційно-особистісному розвитку у дітей перешкоджають їх активної життєдіяльності, їм часом дуже складно буває увійти в загальнокультурний простір. «Діти з відхиленнями в емоційно-особистісному розвитку і поведінці» - так звучить наша сьогоднішня тема.

Емоційно-особистісне спілкування з матір'ю не є основним у розвитку дитини, це можна простежити, поспостерігавши за дітьми з відхиленнями в дитячому віці. Мати не виступає для дитини в якості партнера по спілкуванню. Невеликі відхилення в розвитку говорять про те, що ранній етап не містив у собі основних моментів формування його психіки. І ця обставина створює труднощі для подальшого розвитку дитини.Діти з цією проблемою відрізняються слабкістю їх життєдіяльності, розумові і фізичні навантаження, які відповідають їх віку, для них можуть бути непосильні. Характерними рисами таких дітей є те, що вони мляві або ж, навпаки, гіперактивні, і тому швидко втомлюються, у них втрачається концентрація уваги. Дитина трирічного віку, що має відхилення в емоційно-особистісному розвитку, практично не готовий до спілкування з дорослими і однолітками. І це, у свою чергу, створює труднощі при переході від однієї життєвої ситуації до іншої.

У дітей раннього та дошкільного віку з подібними відхиленнями формування діяльності супроводжується також відхиленнями і затримкою. Для таких дітей потрібно продумати індивідуальне і цілеспрямоване навчання, що багато в чому може їм допомогти.

Діти шкільного віку, які мають такі відхилення, відрізняються відсутністю будь-яких особистісних проявів і залежністю від дорослих. Щоб досягти змін у стані дитини, потрібно придумати спеціальні програми розвитку та навчання, в іншому випадку поліпшень не буде.

Перший похід у школу, безсумнівно, кризовий період для дитини. Особливо гостро це може проявлятися з точки зору емоційного стану. Підвищення вимог, пов'язаних з навчанням у школі, може стати причиною стресу, що в подальшому призведе до психологічного напрузі і різним неврозам. Такий стан не може не позначитися і на здоров'ї дітей.

Якщо вчасно не допомогти дитині впоратися з його знову виникаючими труднощами на етапах шкільного життя, відображенням всього цього може з'явитися те, що у нього почнуть погіршуватися увагу і пам'ять, виникнуть проблеми з мовленням, а також дитина почне відчувати страх перед учителем. Звідси і відповідні проблеми: дитина не хоче виконувати домашні завдання і ходити в школу.

Як наслідок, проблеми у відносинах з оточуючими: дитина стає грубим, похмурим або ж, навпаки, пасивним. На думку лікарів, такий стан є небезпечним і може спричинити за собою емоційне порушення, іншими словами, дистрес. Необхідно вчасно виявити причини такого порушення емоційно-психічного стану, щоб потім це не стало причиною виникнення патологічних рис характеру.

Педагог може бачити, що дитина пригнічена, але йому буде складно виправити ту ситуацію, яка складається у дитини в сім'ї. Причиною пригніченості дитини можуть бути і питущі батьки, або ж навіть те, що в сім'ї з'явився новонароджений, а дитина просто відчуває ревнощі. Але причинами порушення можуть бути і ті фактори, які пов'язані з його шкільним життям. Наприклад, перехід в нову школу або клас. У нього було налагоджено спілкування з колишніми однокласниками, а тут йому знову потрібно показати себе. Це, безумовно, викличе психологічна напруга, нехай навіть самого конфлікту не сталося. Тут на допомогу має прийти вчитель, педагог, який посприяє тому, щоб дитину взяли у новому класі. На перший план повинні вийти ті особливості дитини, які будуть оцінені його однолітками.

І, наостанок, хочеться дати деякі рекомендації батькам. Навчання в школі і шкільне життя в цілому чреваті емоційною напругою для вашої дитини. Дуже важливо тут проявити максимальну терпіння і розуміння. Не вимагайте від дитини того, на що він поки не здатний. Слідкуйте за своїми емоціями: лаяти дитину за погані оцінки ні до чого хорошого з його боку не приведе. Не порівнюйте її з іншими дітьми, краще спробувати розібратися в причині і подумати, як можна вирішити проблему. Постарайтеся підтримувати доброзичливу, теплу атмосферу в сім'ї. Більше орієнтуйтеся на позитивні моменти, частіше спілкуйтеся з дитиною і грайте з ним, це допоможе дати вихід негативним емоціям і зняти стрес.

На жаль, в сучасному суспільстві в останні десятиліття актуальності набуває проблема розпаду сімей. Це не може не відбитися на розвитку та вихованні дітей. Такі сім'ї, як правило, і є потенційним фактором ризику для розвитку у дітей відхилень в емоційно-особистісному плані. Основним завданням тут має стати своєчасна корекція порушень у дитини.

Додати коментар


Захисний код
Оновити